Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghici ghicitoarea mea.....


palmyrah2002

Recommended Posts

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ciufulici
Cateva din cate imi mai aduc aminte ca acum Diana mea vorbeste cat de cat corect. pocolat - portocala cutzitza - cartitza atitz - laptitz ieiea - era opita - hop'asa Acum vorbeste cu propoziti tare imbarligate si foloseste niste expresii tare elevate, ceva de genul: " mama, tu nu esti inteleapta de loc daca ma urmaresti asa", "si eu pot sa fac ceva imposibil" sau "am dat cu chiuveta in cap" sau "pe o canita era cate o masa", si una tare de tot, dupa ce ii face tati din plastilina o vacuta, ea intoarce vacuta pe toate partile si dupa ce o analizeaza foarte serioasa ii da vaca inapoi lui tati si ii zice: "tati da nu i-ai facut putza pe unde curge milcul!"....... Sa lesinam nu alta, va dati seama ce zoologie stia Diana mea pe la trei ani si ceva[:D] Voi cu ce va mai laudati? 2xCiufulici
[bis][bis][bis] MAI VREM,MAI VREM !!! SIMPATICA FOC DIANA VOASTRA!!![flo][pup]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perlele lui Stefi: "adei" = Andrei "budish" = nici eu nu stiu dar foloseste foarte des acest cuvant, ma gandeam poate stiti voi [:D] "aponoi" = "pochenoi" = pochemon "pinocio" = Pinochio "paã" = para "mãã" = mar "usu" = ursul "dona" = Mc Donald's "tisa" = pisica "pete" = peste "doi aniii" = doi ani "apoi" = innapoi "opate" = la oparte In weekend Stefi a inceput sa puna intrebari "ata cei?" = asta ce-i? si e foarte simpatic cand se uita cu niste ochisori mari la tine cand ii explici ce vrea sa afle si cand il intrebi daca a inteles raspunde "da...da..." cu un ton de parca ar vrea sa spuna "normal ca am inteles, ce era asa greu de inteles"[:D]. Cu drag, Oana si Stefan Andrei http://community.webshots.com/user/aoana100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, suntem in plina faza de "NU", dar nu e un "nu" prea hotarat (deocamdata) asa ca trecem usor peste ea.Am observat ca daca-i dau cat mai multe explicatii, face cum vreau eu, cred ca in mintea lui e ceva de genul: "mai bine fac cum vrea mama ca altfel ma ameteste de tot cu atatea amanunte"[:D]Sa speram ca va tine cat mai mult...[:D] Cu drag, Oana si [copil]Stefan Andrei http://community.webshots.com/user/aoana100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Raluca
Hai sa intru in hora cu cea mai noua perla a Ilincai... och cocun? Ghicitorului recompensa! Pentru cei fara timp si nervi, traducerea:Mos Craciun Raluca si Ilinca (1 an si 9 luni)
COOL !!!!SUPER RALUCA!!![bis] Mihnea ii spune lui Mos Craciun MOCA[:D] Moca didabe dini nane daaa muti a tetite a batei Traducere: Mos Craciun cu plete dalbe, a sosit din prin nameti, incarcat cu daruri multe la fetite si baieti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu in seama...:)))..pt ca imi este destul de greu sa reproduc cuvintele lui Vladut: - pushii - ? - mima - ? - mina - ? - sdie - ? aseara a vazut episodul La Bloc..si a zis corect Nenea Popa..:))..sa mor de ras..nu alta - cuu - ? - gios - ? - ceta - ? - pesii - ? .si mai sunt..dar nu-mi ami aduc aminte..:)) va pup[biz][biz][biz] Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...