Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele si bun venit fetelor noi! Sa aveti sarcini usoare si bb-i sanatosi! Eu sunt tare amarata ca mi-a iesit tot pozitiv rezultatul analizei de urina... asa ca degeaba am facut tratamentul ala nenorocit. In rest sunt foarte bine, nu am nici un simpton deranjant de infectie sau de sarcina...la eco merg la sfarsitul lunii sa imi vad bebele si sper sa fie bine in ciuda infectiei cu care habitez prieteneste deocamdata. Va doresc sa fiti sanatoase si paziti-va de frig! Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sambata am fost la doctor, nu mi-a spus lucruri noi, doar ca sunt in sapramana a 7-a (de maine a 8-a) si ca DPN e 9 iunie, cum iesise si din calculele mele. Analizele de sange mi-au iesit bine. Abia la 18 saptamani imi fac ecograf (:0(((). Eu am incercat sa protestez un pic (am si asigurare de sanatate de la firma in afara de cea de la stat si oricum am impresia ca si pe cea de la stat as putea beneficia de mai multe. Dar doctorul a zis ca nu e necesar si ca mi-ar face altele daca as avea probleme (sangerari...) Iar sotul meu de obicei zice cum zice doctotul (el zice ca daca doctorul zice ca nu e necesar de ce sa il supunem pe cel mic la o sursa de radiatii chiar si mica...) Nodulul de la san cica nu trebuie sa ma ingrijoreze ca se mai intampla la sarcina (azi mi se paru ca nici nu il mai am, da o sa verific deseara mai atent). Fetele, ieri am cumparat niste sosetute able mici-mici, si ma tot uit si nu imi vine sa cred ca incap niste picioruse acolo. Le-am vazut asa dragalase si n-am rezistat si le-am cumparat...sotul meu rade de cate ori i le arat (aseara zicea ca sa i le dau si lui sa se incalte azi cu ele [:D]...) Va pupic Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra si eu stiu ca e bine sa scazi febra cat mai rapid, ca nu e buna. In rest, daca mai tragi de nas sau mai stranuti nu e mare lucru. Eu zic ca daca tot nu scade sa iei un paracetamol totusi, dar bea mult ceai cu lamaie si miere (cald bine). Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Madutza, preturile pe care le-ai spus tu sunt valabile pt eco din spitale. La clinicile particulare totul este aberant de scump. Din cate am citit eu pe forum, in Bucuresti sunt 2 centre foarte bune: Diagnosis si CMU(Centrul Medical Unirea)unde activeaza cei doi doctori foarte buni in domeniu:dr.Pop si Iosup. Eu am sunat la ambele si am ales CMU pt ca mi-a facut programare intr-o saptamana. Si mie mi s-a parut piperat, dar ce sa-i faci? Eu vroiam sa stiu daca vreuna din voi a dat ceva la doctor in plus fata de taxa eco. Si pe mine ma incearca o raceala. Astazi imi iau lamai. Eu am citit ca mierea in timpul sarcinei poate provoca botulism la copil. Voi ati citit ceva in domeniu, ca tare m-as infrupta dintr-un borcan. V-am pupat, Geta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Getutza e prima oara cand aud (de fapt citesc :0)) asta. Si sincer, ma mira, pentru ca mierea este un aliment atat de natural si sanatos. Dar o sa caut putin pe internet cum am putin timp, caci daca e adevarat trebuie sa ne ferim... Pupici Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,cred ca trebuie sa ma inscriu si eu pe lista voastra, ieri mi-am facut testul si e pozitiv, ceea ce banuiam de o saptamana.Greturi din greu,nu prea mai pot fuma(ceea ce e foarte bine, nu?-Poate reusesc sa ma las de fumat), sanii ma dor , ce mai...Maine merg la doctor sa-mi confirme si sa-mi spuna exact varsta, ma tem eu sa nu fi avut luna trecuta ciclu peste sarcina...Daca nu, nasc prin 23 iunie, deci sunt cu voi, alaturi de voi.Sa ne traiasca bb-eii, aveti grija de voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, mai fetelor, ca ati mai adaugat o grija pe lista interminabila a grijilor mele de viitoare mamica....... :( pai eu pun de vreo cateva sapt. o lingurita de miere zilnic in ceai.......sper sa n-aiba nimic bebe!!! mai bine nu mai aflam si de asta!!! oricum, de maine voi zice pas la miere :( Ven si [bibe] de 31 sapt. fara 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Cranguta in randul nostru!!! Vad ca pana la urma ai gasit drumul [;)] Sa fie intr-un ceas bun. Sanatate multa si tie si lui bb si numai bine! Lasa-te neaparat de fumat de dragul lui bebe! Cu atat mai mult ca nu iti mai place acum ca esti gravidutza... Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...