Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by NataliaS
Laura, RELAX!!!! nu te speria in halul asta ca nu e voie! Orice ar fi trece si vom avea bebici sanatosi ai sa vezi!!!! Imi cer scuze, chiar nu aveam intentia sa te panichez ci doar sa iti spun sa te pazesti ca "paza buna trece primejdia rea" pupici, Natalia
Natalia, stai linistita, ca nu m-am speriat chiar asa cum arata smileyul ala. Si mai ales ca am facut analizele acum 2 saptamani,daca era ceva ma sunau acasa... Si nic nu ma simt rau.. Si azi am baut mai multe lichide iar acum e urina limpede,deci e mai bine. Nu intru asa repede in panica mai ales de cand sunt [gravi] cred ca bb imi da putere [biz] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Ati fost harnicute iar, nu mai prididesc cu cititul... Tineti-o tot asa! Laura mi-ai facut poft nde salata boeuf, mai ales ca acum ma cam uit dupa mancaruri acrisoare si aia se poate face orica t de acrisoara imi doresc... Eryka ce optimista esti tu cand zici ca mai dureaza putin si scapam, ca eu abia am intrat ca lumea in greturi si toata lumea zice ca dureaza pana la 3 luni jumate, 4... Mi-e asa groza sa nu vomit pe la serviciu... Dar daca mi-o veni si nu m-oi putea abtine... Mie vad ca cel mai rau mi-e acum dimineata cam vreo 2 ore si seara, de fapt incepand de pe la 3 dupa-amiaza incepe sa imi fie mai rau si seara e rau-rau :(( Totusi inca n-am vomitat, dar m-am abtinut cu greu aseara si dimineata. In general eu am oroare de vomitat, nu ma intrebati de ce, ca nu stiu, da prefer sa imi fie greata rau si sa tin in mine decat sa vomit (asta si cand nu eram graviduta). Voi parca ati zis ca ceaiul de ginger e bun importiva greturilor. Am retinut bine? Irinusha ai dreptate si sotul meu zice ca daca ar fi chiar atatea probleme cu alimentatia nu s-ar mai naste atatia copii sanatosi (si vorba aia ca acum 50 de ani bunicile noastre mancau ce apucau, da e drept ca mancarea era ceva mai naturala atunci). Totusi e bine pe cat posibil sa ne ferim de ce stim ca ar putea face rau lui bebe, insa mierea parca nu imi vine sa cred ca nu e buna... Va pupic cu drag Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura faptul ca ai un pic de febra (sper ca am retinut bine) si urina incarcata, nu e bine. Du-te la doctor pentru orice eventualitate, si daca totul iese bine, macar stai linistita. Fetelor mi se pare ca a mai propus cineva ceva asemanator da uneori chiar mi se pare ca ar fi util: ce-ar fi ca dupa semnatura sa punem si saptamana de sarcina in care ne aflam si DPN, in felul asta cand spune cineva ca a scapat de greturi sau ca e mai bine, stim si noi cam despre ce perioada a sarcinii este vorba (si putem sa ne facem si noi vise ca scapam...[:D]) Cu drag, saptamana 8, DPN 9 iunie Irina si bebe(ii?) din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ar fi bine sa mergi la doctor ca sa stai linistita! Cand ai viitorul control ca si la ginecolog iti face analiza la urina ... barem pe mine ma pune mereu sa fac pipi la borcan [;)] si culmea e ca niciodata nu ma trece ... Iti tin pumnii sa nu fie nimic rau! Azi mi-am luat de la farmacie un fel de stick cu mentol natural ... e foarte util ca poate fi purtat in geanta si chiar ia putin durerea de cap. Oricum, se pare ca aceste dureri vin de la sarcina ... ce nu prea as vrea sa cred ... dar le-a avut si fina mea, care de obicei nu are probleme de genul asta. Sa speram ca trec si asta ... doar nu am scapat asa de usor de greturi sa o dau acum in bara [;)] Pupici la mamici si burtici! 12 saptamani - DPN: 10 mai O zi minunata si copii sanatosi! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, desi citesc aproape in fiecare zi ce mai spuneti voi, cu scrisul stau mai prost. Intru in 3 luni si inca n-am luat deloc in greutate, nu ca ma plang ca sunt sigura c-o sa am timp mai ales ca n-am intrat in sarcina cu greutatea ideala si orice se pune se adauga la slaninuta initiala. Si eu am observat ca urina mea este mai colorata decat de obicei, e mai galbena... iar fecalele nu sunt ca de obicei either (sper ca nu va dezgust acuma). [ups] Si ca tot vorbim de tot felul de simptome, eu am o mancarime acolo, jos... nu am o secretie mult mai abundenta ca de obicei (nu mi se pateaza chilotul) dar ma enerveza mancarimea. E normala? sa astept pana pe 24 noiembrie cand ma duc la ginecolog sau sa ma duc la doctorul de familie, voi ce ziceti? Altfel, ma simt bine. Incerc sa mananc cat mai variat si sanatos. Nici eu nu stiam ca nu e recomandata branza telemea, si ma intreb de ce oare. Stiam de celelalte alimente, ficatei de pui, branza brie sau camembert, deci banuiesc ca daca manacam o data la o luna un ficatel de pofta nu nu poate face rau. Mie doctorul de familie mi-a recomndat vitamine prenatal pe care am inceput sa le iau de vreo 2 saptamani. Acestea contin si acidul folic care il luam inainte de sine statator. Si vroiam sa va intreb, voi aveti vreun fel de presentimente ce bebe aveti? baiat sau fata? ce va doriti? de ce? Va pupic sipe curand.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel [pup] gand la gand cu bucurie ,exact asta vroiam si eu sa scriu acum ,sa ne scriem fiecare DPN-ul si in cate saptamani suntem asta ca sa nu mai stam sa cotrobaim dupa lista si asa ne va fi si mai usor sa vedem fiecare cand isi scrie problema in cate saptamani e. Deci sper si ar fi bine sa apara scris la toate [gravi].
Altceva ce sa va mai zic barbati meu ma amenintzat ca Duminica mergem la magazin ca sa imi cumpar deocamdata o rokie de [gravi][mariaj]dar eu inca nu sunt de rokiile de gravidutze ,inca nu se vede burtica .[bang] Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica ---„ DPN - 25 Mai (10 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...