Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor[hopsieu] [hia]de mult vroiam sa intru si eu in legatura cu mamicile de mai dar pana acum nu am putut pt.ca am stat acasa din cauza greturilor f. mari de dimineata pana seara[bang] de nu ma puteam da jos din pat.dar mi-am luat inima in dinti si iata-ma la serviciu dornica sa aflu ce mai fac si alte [gravi] aflate ca si mine la inceput. cum spuneam mie imi este f. rau nu numai dimineata adica in zilele cand imi este rau imi este toata ziua si ma tine 2-3 zile dupa care altele 2-3 imi este bine. vroiam sa va intreb daca voi a-ti luat pana acum vitamine si daca da de care a-ti luat pt. ca mie deocamdata nu mi-au dat nimic. sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru pt.ca sunt f. curioasa cum va este si voua. am uitat sa va spun ca eu am 11 saptamani si dpn=10-15 mai va pup tantica[pup][:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christina cred ca ar trebui sa te vada un medic. Orice mancarime este suspecta. Cindy multumesc pt numar. Telefonul este bun. Trebuie sa sun dupa ora 17 sa ma programez. In privinta sarcinei, 6 saptamani si DPN, cred eu, 17 iunie 2004 Voua cand au inceput sa nu va mai vina pantalonii. Va intreb pt ca astazi am pus pe mine o pereche de bluejens si imi stau cam fest. Sa aveti o zi buna. Ma apuc si eu de lucru. Geta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tantica bine ai venit si o sarcina usoara ,sper sa scapi cat mai repede de gretzuri.Eu una nu iau vitamine decat mancand fructe nici mie nu mi-a recomandat doctorul medicamente care sa contzna vitamine ,asa ca ma orientez si eu dupa fructe si legume.
Getuta sunt in 10 saptamani insa ina ma cam incap pantalonii nu ma plang ,poate tu te-ai ingrasat,eu una inca nu am pus nici macar 1 kg pe mine si poate asta e motivul. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica ---„ DPN - 25 Mai (10 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor cu burtici mai mici sau mai mari ! In sfarsit am reusit sa mai intru si eu pe forum. Mi-era dor de voi. Vad ca ati scris nu gluma...si tot citind ma cam speriati cu alimentele astea (care sunt indicate si care nu). Eu mananc tot ce poftesc (mai ales ce este proaspat). Ma simt bine si sper sa nu-mi afecteze bebe vreun aliment d-asta ca nu stiu ce nu fac... Eu am mare incredere in bunica mea, care imi zice ca pot sa mai beau si cate o gurita de tuica fiarta, acum cand este frig, ca face bine la gripa si sa mananc tot ce-mi doresc..ca pe vremea lor nu se mai stia ce trebuie si ce nu...(ea nu suporta cand ii zic ca stau toata ziua pe net si "culeg" informatii, cica sa nu mai cred in toate astea[:)]. Ce sa-i faci cu batranii care nu stiu ce inseamna internetul asta..ca devine o boala... Miere am mancat la greu si mananc, nu vad sa afecteze si m-am documentat ( ca si fetele) si nu pare sa fie o problema. Voi ati mancat in acelasi timp miere cu lamaie ? A...sa nu uit...mai fetelor pe voi va doare mijlocul cand stati mai mult in picioare sau cand va aventurati sa faci curatenie prin casa? ca eu am zis ca mor sambata...am avut o durere cumplita de nu mai puteam sa merg. Ziceai ca am picioare de tabla si au ruginit... a fost groaznic... Sa stiti ca a inceput sa mi se vada burtica..trebuie sa-mi schimb garderoba....Si am de abia 11 sapt. mama mai rade de mine intrebandu-ma daca nu cumva la eco nu se vad doi..Eu sunt slaba (eram) si probabil li se pare burta mare la cat eram eu de "prapadita".. Voi ce mai ziceti? Va pup dulce pe toate ! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor si bun venit fetelor noi! Si eu eram slabuta - 49 Kg la 1.68 si a inceput sa mi se vada burtica binisor...adica am vreo 2 perechi de pantaloni care imi sunt deja prea stramti - mi se desface fermoarul pe nepusa masa[:D][:D]. Azi am fost la doctorita de familie si m-am cantarit...am 49.8, deci m-am ingrasat putintel. In privinta sexului sufletelului din burtica parca mi-a spus mie un [vrajitor]ca ar fi baiat, sotul meu isi doreste un baietel...da' eu n-am preferinte, imi doresc sa fie sanatos orice ar fi, desi nu mi-ar displace sa am o fetita pe care sa o pot "face frumoasa"... Laura, ma bucur sa aud ca tu nu esti genul de "sperioasa" si ca te simti bine. Piatra Lunii, noi cu acelasi DPN se pare ca avem si aceleasi pofte - si eu am facut ieri ciorba de burta si chiftelute in sos marinat ca-i acrisor. Cu greturile si starile de rau se pare ca eu fac parte dintre norocoasele care nu au avut parte de asa ceva, dar va jur ca as fi preferat sa-mi fie greata toate aceste saptamani decat sa trebuiasca sa iau antibiotice si sa constat ca nici macar nu au avut efect. Va pupacesc, Natalia - 11 saptamani DPN 20-21 mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piatra lunii, Eu de fapt maine intru in sapt 11, dar am zis sa scriu de azi, sa nu mai schimb maine... Prima zi a ultimei menstruatii a fost 14 august, deci 11 sapt de la UM si 9 saptamani de la data presupusa a conceptiei care la mine e 28-29 august. Pupici, Natalia - 11 sapt, DPN 20-21 mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...