Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (3)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici, ce mai faceti? Eu am avut greturi in prima luna, primele 2 saptamani de la data la care ar fi trebuit sa-mi vina mentruatia. De vomat n-am vomat, dar senzatia de greata ma urmarea in fiecare clipa cat era ziua de lunga. Am mancat si eu crackersi dimineata sau intre mese ca sa nu ma apuce foamea prea tare. Toate astea mi-au trecut dupa 2 saptamani, insa trebuie sa am grija sa nu mananc prea mult odata sau pe foame. Slava domnului ca nu mi-au revenit greturile ca nu prea aveam chef de nimic. Conform UM= 24 august ar insemna ca sunt in a 9-a saptamana iar DPN= 31 mai, va rog corectati-ma daca am gresit calculul. Abia astept sa treaca inca 4 saptamani sa merg la doctor... Curaj in lupta cu greturile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza fetelor
Irinel da asa ziceam dar se pare ca m-am cam inselat oricum sunt mai rare stii cum e cateva zile e bine iar apoi una rea ,ai de ex. de bine ce am stat linistita in pat kiar am lenevit in pat mai mult ca de obicei ,dintr-odata mi sa facut rau si apoi mi-a venit sa vomit asa ca azi nu am scapat .Oricum sper ca sunt pe sfarsite starile astea. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (10 saptmani) DPN: 25 Mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au mai trecut greturile- cel putin dimineata nu am, ma mai apuca seara , si de la un miros care nu-mi convine mie(de mancare). Sau cand sunt obosita. Dar cred ca trec cu timpul, sau cel putin nu mai tin ziua intreaga, ca si eu daca mancam numai iaurt cu paine, acum mai mananc si altele, deci rabdare, ca nu mai dureaza mult! Dar acid folic, voi luati? Piatra lunii DPN 20 mai (mersi de calcul Irinel).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi] !!! Draga Irinusha, multumesc din suflet ca m-ai ajutat. Doctorul meu mi-a spus ca DPN=25.04.2004, asta inainte de prima eco. Dupa ecografie mi-a zis ca sarcina este mult mai mica si m-a intrebat daca sunt sigura ca UM este 15 iulie. I-am spus ca 100% convinsa. Si de la prima eco imi calculeaza varsta sarcinii dupa dezvoltarea fatului, nu a mai tinut cont de UM. Mi-a zis ca vom putea stabili exact DPN cand va misca prima data copilul (pe la 4 luni jum.) Si dupa cum mi-ai calculat ma apropii de acest moment. Si vreau sa stii ca mi-e frica sa nu cumva sa nu-mi dau seama cand misca. De exemplu, si acum eu il simt asa cand "inoata" prin burtica si ii simt inimioara cand bate... Va pupic pe toate !!! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sa nu va suparati pe mine ca scriu mai rar dar eu am netul acasa si conexiune dial-up si merge ca dracu[bang],stau o ora pana mi se deschide o pagina.Am citit mesajele voastre si constat ca nu sunt singura cu dureri de cap.Am de ieri niste dureri infioratoare, de-mi vine sa ma tin cu mainile de cap sa nu se sparga, si cum nu pot lua nimic....Ce-as fi luat altadata un antinevralgic macar...Chiar e de la sarcina?In rest se pare ca eu am cea mai mica sarcina,5 sapt si 2 zile de la UM, DPN 23 iunie aproximativ.Pe 30 merg la medic sa-mi faca o eco sa vada ca lumea sarcina, ca acum e cam mica, mi-a dat o pozulica de la eco dar nu se vede decat un punct mic negru.In rest cu greturile asa si asa, nici prea rau, nici prea bine, inca nu mi-au venit chiar rau sa-mi vina chiar sa vomit.Sper sa n-am mai rau, ca eu lucrez la scoala, si ce fac, las copiii in clasa si eu fug la Wc sa dau la rate?Sper sa fie bine pentru toti.In legatura cu ce as vrea, as vrea o fata deoarece am deja un baietel care face 5 ani in decembrie, si presimtirea mea este ca e fata, pentru ca am cu totul alte simptome decat la prima sarcina.Sunt asa de convinsa ca e fata ca i-am si ales numele, de dinainte de a sti ca sunt gravida, a fost asa ca un presentiment.Cam atat acum, va tin pumnii sa fiti cu toate bine si cand mai reusesc sa intru pe net va mai scriu.Bine?[pup][hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici cu burtici! Crangutalil, se pare ca durerile de cap sunt de la sarcina ... eu pe langa toate astea mai am si niste ameteli de imi e si frica sa nu cad. I-ati ulei mentolat si e mai bine ... De abia astept sa treaca perioada asta nasoala! Acris, nu ai pentru ce, am facut-o cu placere. Se pare ca esti cea "mai in varsta" si sunt sigura ca o sa profitam si noi de experientele tale. Ce super o fi sa-ti simti copilul ... noi inca mai suntem departe, din pacate. Acum plec la doctor sa-mi vad analizele, poate totusi sunt anemica si o rezolv repede cu fier intravenos. E prima oara cand imi doresc asa ceva ... cred ca o iau razna. Dupa, plec la mama sa ma las si eu putin rasfata ... ar face-o si sotiorul meu, dar el e mereu la munca saracutul. Dar vine ea si saptamana viitoare cand e liber si sa vedeti atunci ce rasfat pe capul meu [;)]. Pupici la buritici si mamici! 12 saptamani - DPN: 10. Mai 2004 O zi minunata si copii sanatosi! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna frumoase mamici, Irinusha, mi-ar face mare placere sa va impartasesc frumoasele mele experiente pe care le voi trai de acum inainte. De abia astep sa merg la eco la sfarsitul lunii sa vedem ce zice nenea doctorul ca tare zvapaiati mai suntem. Eu imi doream o fetita dulce, dar de cand am aflat ca sunt insarcinata traiesc cu impresia ca voi avea baiat (probabil pt. ca l-am visat). Chiar sunt cea mai mare de pe aici. Probabil ca trebuia sa scriu la sub. "Mamici martie-aprilie 2004", dar imi sunteti atat de dragi ca tot aici o sa postez. Nu-i asa ca aveti nevoie de experienta mea? Va pup dulce pe toate ! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...