Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (3)


vilma

Recommended Posts

Vad ca aveti mare spor la scris fetelor...Cu capul n-am rezolvat nimic, tot ma doare de-mi vine sa urlu,sa vedem azi cum o fi ca abia m-am trezit(e 6 dimineata)dar deja il simt ca ma incearca.Ce sa facem, rabdam, ca n-avem incotro, mai rau e la servici ca nu prea pot face nimic.Ce ma ingrijoreaza acum este ca seara am o stare cretina, as zace ca la gripa, si fac febra 37,4 asta de doua zile.Ce-o fi asta, aveti idee?Ma intreba cineva care sunt deosebirile intre sarcini, cum a fost la baietel si cum e acum.Ei bine,la prima nici n-am simtit ca sunt gravida, cand mi-a zis dr. am inceput sa rad ca nu aveam absolut nimic si nici nu am avut toata sarcina.Puteai sa prajesti orice , sa fumezi lnga mine, ba chiar si eu am fumat toata sarcina cam 5 tigari media pe zi, nu aveam absolut nimic.Acum ma doare capul dupa cum v-am zis, stari de voma, nu prea mai suport fumul de tigara, cam toate greturile si starile normale ale unei gravide.A mai trecut cineva prin aceste deosebiri?Va pup si aveti grija de voi, si lamuriti-ma de ce fac febra, daca stiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dragele mele, Heron, din fericire, eu nu am avut nici o stare de rau. Nu am am avut greturi, nu am [vom]. M-am simtit si ma simt f. bine. Singura mea stare este cea de somn....as dormi oriunde as pune capul... Iti doresc din suflet sa scapi cat mai repede de starile alea...ca sa te poti si tu bucura ca esti mamica (in devenire). Si doresc tuturor mamicilor ! In rest ce sa va mai zic..am inceput sa simt minunea mea care este f. agitata sau sa-i zicem jucaus/a. Am inceput sa crestem in burtica si trebuie cat mai curand sa-mi cumpar haine de gravidutze ca nu mai ma incape nimic. Mai fetelor, si cand ma gandesc ca toate pulovarele mele sunt pana in talie sau mai stramte...ce ma fac eu acum ca o sa imi intre numai pana la jumatatea burticii [:D] Va pupic pe toate si sanatate multa !!! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In sfarsit m-am hotarat sa scru si eu, desi va urmaresc da cand am aflat ca voi avea un BB, adica de vreo 2 saptamani.Deci, dupa cum va spuneam in momentul de fata am cam 6 saptamani (inca nu am fost la eco). In schimb mi-am facut celelate analize si medicul de la endo mi-a dat Jodit, cica pentru lipsa de iod si mi-a trimis si mostra de urina la Bucuresti (eu sunt din Piatra Neamt)la laborator. M-a cam speriat chestia asta! Mai e cineva care ia asa ceva? Pe prospect spune ca se ia in timpul sarcinii, dar totusi imi e cam frica sa nu-i faca rau lui BB, iar dac nu il iau poate apar alte probleme. In rest totul e OK la mine: nu am greturi sau dureri de cap (sper sa nici nu am), in schimb ma cam dor sanii si imi este somn tot timpul. A, si inca ceva mi se pare ca deja a inceput sa creasca burta, dar cred ca e doar o impresie, nu-i asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele fericite, Eu revin dupa o scurta absenta...trista, in[q][q][q][q]si deprimata la superlativ...tocmai am aflat ca sarcina mea s-a oprit in evolutie si trebuie "evacuata"...a doua...chiar nu ma mai simt in stare sa mai trec si peste asta... Nu vreau sa va supar si pe voi, doream doar sa va spun, deoarece va consider prietene... Va doresc sa fiti SANATOASE TUN si sa va bucurati la maxim de perioada asta minunata din viata voastra. Sa va dea Dumnezeu la toate bb-ei frumosi, sanatosi si norocosi...si probabil am sa mai intru din cand in cand sa vad cum va mai simtiti si ce mai faceti. [pup][pup] Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !!! Draga NataliS, imi pare sincer f.rau ca ti s-a intamplat asa ceva...Nu stiu ce sa-ti zic, nu stiu daca cuvintele sunt de prisos in aceste momente, dar vreau decat sa stii ca suntem alaturi de tine ! Nu-i asa fetelor? Cum s-a intamplat? Cate saptamani aveai? daca simti nevoia sa-ti descarci amarul, noi te asteptam !!! Te [pup][pup][pup][pup][pup][pup] ! Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Natalia, sunt cu sufletul langa tine.Nu-mi vine sa cred ce ti s-a intamplat, sunt foarte necajita pentru tine. Nici nu am cuvinte, nu pot sa cred... Ai avut simptome sau ceva? Nu stiu ce as putea sa iti spun ca sa te incurajez...decat ca sunt aici si sunt sigura ca si fetele, suntem aici daca vrei sa plangi sau sa iti descarci suferinta.Nu te ascunde de noi... Imi pare tare rau... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat pur si simplu...nici eu nu stiu cum...de simtit rau nu m-am simtit, nici acum nu ma simt, am mers doar asa la un eco sa vad daca totul e in regula si nu e. De la ultimul eco, sarcina s-a dezvoltat de la vreo 2 mm la vreo 25, doar ca nu se vede sa aiba activitate cardiaca...deci s-a oprit in evolutie. Prima data m-am gandit ca poate nu s-a vazut, ca doar ma simt bine si nu am nici o problema, semnele de sarcina persista si acum...asa ca am mai mers la vreo 3 doctori, cei mai buni din Cluj...insa diagnosticul e acelasi. prin urmare, medicul care m-a urmarit de la inceput la eco imi zice sa mai astept vreo 10 zile, ceilalti au venit deja cu ideea clara - internare si evacuare de uter...deci nu mai are rost sa sper. Doamne, nici nu va puteti imagina cat am sperat sa nu mi se mai intample asta ...data trecuta macar nu trecusem de 7 saptamani si am avut sangerari, acum nimic, saptamana 11, nici urma de stari de rau sau sangerari...asa ca gandeam deja cu convingere ca sunt pe drumul cel bun...insa nu a fost sa fie asa... Mai mult de atat nu stiu ce sa va spun...sunt undeva la limita disperarii...ma ingrozesc cand ma gandesc ce ma asteapta...si sper sa pot gasi puterea de a incerca din nou... Cred ca am sa mai intru sa va mai "vad" si va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine... Sa aveti grija de voi fetelor!!!! Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Natalia, Nici nu stiu cum sa incep. Imi pare nespus de rau pentru tine si zau ca nu am cuvinte sa ma exprim. Vreau totusi sa stii ca sint alaturi de tine si iti doresc sa treci peste aceasta incercare, sa te refaci, si intr-un viitor apropiat sa reusesti sa-ti realizezi visul. Te pup, Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...