Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vaccin antigripal


Recommended Posts

Hello voua[hopsieu] Ma numesc Morgan si am 27 de ani. Intentionez sa raman gravida cat mai curand. Sper sa-mi iasa[bibe]. Acuma, ce vreau eu sa intreb. Dat fiind ca vine iarna si, indubitabil si gripa, as vrea sa stiu cam pe cand ar fi bine sa fac un vaccin antigripal. Pana acuma n-am facut nici un vaccin de genul asta( ce-i drept nici gripa n-am facut, exeptand anul trecut). Dat fiind ca ala micu' nu trebuie s-o pateasca sub nici o forma, ma gandesc ca e mai bine sa ma vaccinez. Voi ce credeti? Hai va pup si mai vb Ura![cheers] Morgan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cind a venit sezonul gripelor eram gravida in 3 luni. Am facut vaccinul antigripal la sfatul doctorului (atit al celui de familie cit si al obstetricianului). Sintem bine amindoi. Dar oricum i-am dat cu citrice toata iarna, cit cuprinde. Daca vreau sa evit o gripa serioasa, de ce sa nu evit si o raceala usoara? Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt intotdeauan in marja de 1%, adika cei care au reactiile cele mai rele, a caror organism actioneaza total diferit de ceea ce este prevazut. Am facut vaccin si am facut o reactie de numa' numa', spital si tot dichisul si apoi am lasat inca 4 luni pina sa incerc sa am un bebe. Anul acesta nu mai fac vaccin, am sa aplic metoda sotului maninc citrice si acrituri si asa sunt o muratura. Te-am pupat si sanatate maxima. De ce nu intrebi medicul de familie care iti cunoaste istoricul ce ar trebui sa faci? There is a difference between knowing the path and walking on it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bunul obicei de a face vaccinul antigripal in fiecare toamna, cam acum prin octombrie. Nu am avut niciodata probleme cu el si sunt multumita ca nu mai am probleme pana in anul urmator, cand mi-l fac din nou. Chiar luna asta mi l-am facut, putin mai repede decat trebuia pentru ca si eu vreau sa raman insarcinata si am zis ca decat sa-l fac in luna intaia sau a doua, mai bine inainte. Eu as zice sa ti-l faci inainte de a ramane insarcinata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt deja in 25 de saptamani. Desi fac vaccinul in fiecare toamna, anul acesta medicul de familie mi-a recomandat tot vesnicele citrice si evitarea mediilor cu potential de infectie (zone aglomerate, vizite la prieteni bolnavi, etc) mai degraba decat sa fac vaccinul - cu toate ca nu am avut niciodata vreo reactie adversa. In cazul tau eu l-as face repejor. L-as face si eu asa cum sunt, dar o sa incerc sa confirm si cu medicul ginecolog. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Perioada de vaccinare este octombrie - decembrie, gasesti foarte multe informatii despre vaccinat si pe net. Sunt pagini specializate pe care nu ti le pot spune ca as face reclama dar da un search pe google. In orice caz fa-ti vaccinul acum cat mai repede sa nu ai surprize, dar daca e sa fie poti sa-l faci si insarcinata fiind. Succes cu bb-ul![flo][flo][flo][flo][flo] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt coplesita de cate raspunsuri am primit. Suntetzi niste scumpe. Mi-am facut deja vaccinul, si nu am avut din fericire nici o reactie nasoala. Acuma nu-mi ramane decat sa mai raman gravida. Hai va tzuc si mai revin cu intrebari.....cu sigurantza voi mai avea o gramada de chestii noi de aflat[huta] Morgan Morgan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...