Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Acneea si sarcina


mitzura

Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu am avut tenul frumos si normal, usor gras pe nas si barbie inainte de sarcina, dar nu am avut niciodata acnee, insa sarcina mi l-a inrautatit, astfel ca acum am chiar cosuri din cand in cand! si puncte negre! e groaznic de parca as fi intrat in adolescenta[xx(], deci sarcina poate avea si efecte negative asupra tenului nu numai pozitive... euiti doresc ca tu sa ai tenul mai frumos datorita sarcinii si sa ramana asa! allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Mitzura, eu am avut probleme la inceputul sarcinii: imi apareau cosulete mici si multe, desi aveam grija de ten. Dar din luna 3 am avut un ten fin si frumos, ca niciodata! Asa ca nu-ti face griji; tenul sa fie curat si hidratat si se rezolva! Pupici. Lia [gravi] 25
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,la mine a fost mai dificil.Toata sarcina am avut foarte multe ,mi-au mai trecut abia dupa ce am nascut,insa nu am scapat definitiv nici acum cand fetita mea are aproape 1 an si jumatate. Am fost la dermatolog si mi-a recomandat Retin A ,un unguent cu care m-am dat o saptamana apoi am intrerupt tratamentul ptr. ca mai rau mi-am facut. Ce sa-ti spun asteapta si vei vedea ! Iti doresc sa scapi de ele!(eu nu am reusit) irina b.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te sperii dar la mine a fost GROAZNIC! M-am umplut de cosuri mari si urate pe toata fata de imi era rusine sa ies pe strada. Mi-a fost si rau toata sarcina de nici o cana de apa de la bucatarie nu puteam sa beau. Mi-a fost frica sa dau pe ten cu diverse produse sa nu afecteze cumva bebeul....caci o anumita cantitate se resoarbe in sange prin ten. Asa ca am indurat cu soicism frumusetile gravidiei. Acum am un bebel de 6 luni si un ten curat. S-a curatat singur...nu a trebuit sa fac nik dupa ce am nascut. Asa ca nastere usoara si bafta! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut tenul curat de la inceputul sarcinii -chiar mi-au disparut anumite cosulete si puncte care ma suparau inainte. Este tare frumos sa ai asa un ten...sa speram ca tine si dupa....dar vorba Liei, important este sa fie curat si hidratat. O zi buna, Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am pus intrebarea asta pentru ca la mine treaba sta cam asa: am niste "semnulete" de sarcina, dar inca nici o certitudine. E cam devreme sa fac un test. Numai semnul asta cu cosurile mi se parea cam atipic, pentru ca eu stiam ca in sarcina tenul este foarte curat. Nici eu nu am acnee de obicei, si acum au aparut foarte multe. De aceea am vrut sa stiu de la voi cum a fost, ca sa stiu daca e un semn tipic sau atipic. Poate stiti cum e, cand speri te agati de cel mai mic semn. Faza urata ar fi sa fiu insarcinata si sa ma tina acneea asta un timp, asa cum ati patit unele din voi. Multumesc de raspunsuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut o forma de acnee f marunta, dar pe spate ... cred ca aproape 2 luni a fost dezastru ( si nu am mai patit niciodata asa ceva - sau in nici un caz de amploare aia)...pe fata insa, nu am constatat nici o schimbare ... nici in bine, nici in rau... in general nu am probleme deosebite dar nici un ten de invidiat nu prea am ... adica am nevoie de fond de ten si pudra! oricum Bafta!... si sa se lase cu bb!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...