Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere, spre Canada... (partea I)


Recommended Posts

Multumesc, Cristina... Am luat toate paginile la rand si deabia la pag 7 am gasit site-ul Ministerului Educatiei mi-l daduse Mihaela... ...tot Mimitete! Mi-a facut bine sa recitesc! Eu am salvat tot subiectul in calculator, dar nu recitesc, ca nu am timp de loc. Acum insa am privit cu alti ochi tot ce era scris. Doamne, cate informatii pretioase... Ar trebui sa va ridic o statuie, fara misto! mai vorbim, Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 312
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va rog, nu inteleg ceva... aici, http://www.meq.gouv.qc.ca/dftps/ scrie asa: pt. a putea preda in Quebec: avoir accumulé un minimum de 4500 heures d’expérience en entreprise dans le métier correspondant au programme d’enseignement visé; acum, ce n-am inteles eu este... Unde sa am eu facute aceste ore?! ca daca trebuie in Rom, eu am facut un calcul, am vreo 2000 ore, maxim, avand in vedere ca eu nu am apucat sa predau decat vreo 2 ani... (in facultate aveam alt servici si nici nu aveam voie sa predau) Sau trebuie facute in Quebec? Daca trebuie facute aici, nu mai am nici cea mai mica sansa de a fi profesor, sper insa sa nu mai fie asa. Inca o problema... de cand am accesat EFR-site-ul sunt nervoasa la culme - sunt f. agresivi si ma bombardeaza non stop cu niste mesaje care nu ma intereseaza. Cum sa scap de ele? numai foarte bine tuturor, Irina si Sofia cea jucausa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...