Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Fumurile" partenerului!


Recommended Posts

Eu cred ca atunci cand e vorba de sanatatea copilului nu exista loc de compromisuri. Eu i-as spune clar: daca sanatatea ta si a mea nu te intereseaza, macar gandeste-te la bebelus si i-as explica pe larg ce efecte are fumatul asupra unui copilas inca in burtica sau deja nascut. Eu am fumat cam 8 ani, niciodata mult, cam un pachet la 3-4-5 zile, si cu pauze in care nu am fumat deloc. In momentul in care am ramas insarcinata eram cam la 3-4 tigari pe zi. M-am lasat imediat, fara nici un regret. Acum Clara mea are 14 luni,eu in continuare nu fumez si nici nu simt nevoia, deci cred ca nu voi mai fuma niciodata. In schimb, sotul meu, fumeaza cam un pachet pe zi. Cand eram insarcinata, l-am exilat fara drept de apel pe balcon. A inteles si a acceptat. Mi-a promis ca la nasterea fetitei, se lasa de fumat. S-a nascut Clara, si s-a lasat. Trei zile!!! Atat a tinut minunea. Ei, si daca dumnealui nu poate sa se lase de fumat, (inca - cel putin asa zice, ca mai incolo se va lasa, dar nu pun nici o baza ), atunci domnul a fost de acord sa nu mai fumeze nici macar pe balcon. Asa ca daca vrea sa fumeze, iese pe holul blocului sau in fata blocului. Nici nu as accepta altfel. Bineinteles ca atunci cand intra si-l simt cum miroase, parca-mi joaca un piticel pe creier, dar stiu ca nu-l pot forta sa se lasa de tot. Asa ca macar sa fumeze afara. Deci, draga Mickyyy, gandeste-te la bebe si actioneaza in consecinta! Te pup si sarcina usoara! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...