Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Creme folosite in timpul sarcinii


Andruska

Recommended Posts

Dragi mamicutze, voi ce creme (de fata sau de corp) ati folosit/folositi pe timpul sarcinii ? Este adevarat ca unele substante trec prin epiderma in sange ? Am citit la un subiect si nu stiu cum sa interpretez acest lucru. Mai ales ca acum vine sezonul rece, la mine este musai sa folosesc o crema de fata - eu ma dau cu SENSIBIO pe fata, la ochi cu o crema de la AVON iar pe corp cu DOVE. Astept cu interes raspunsurile voastre, Andra cu burtica de 25 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Creme de fata nu stiu sa-ti spun ce foloseam ca le schimbam destul de des.In orice caz, nu altceva decat inainte de sarcina. Crema de corp stiu sigur ca era Dove ca era singura pe care pielea mea o suporta.Indiferent ce altceva incercam sa folosesc, ma iritam imediat.Chiar si de la uleiurile de bebelusi.Acum nu stiu cat de groza e Dove asta dar cert e ca eu n-am ramas cu vergeturi dupa sarcina [cool]. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, esti simpatica, pe cuvant. Cand ai fost insarcinata cu Andrei, nu ai folosit crema? Eu una nu cred in ideea cu transmiterea pri epiderma a substantelor la fat. Cum nu cred nici in chestia cu vopsitul pe timpul sarcinii, ca ar afecta fatul. Totusi el este acolo protejat de "casuta"lui, nu cred ca este asa usor sa se ajunga la el. Prin alimentatie da, dar altfel, nu cred. Mie una doctora nu mi-a interzis nimic de genul acesta, chiar mi-a spus ca nu crede ca sunt bleaga sa cred in asa ceva. Si despre creme-eu una am folosit la fel ca in mod obisnuit crema de ochi, de zi si de noapte(eu folosesc foarte mult Avon, imi par rap calitate-pret destul de bun). Pentru corp, alternez lotiune antivergeturi cu lapte de corp, tot de la Avon-inca nu mi-au aparut vergeturi. Cred ca trebuie sa fim gravidute ingrijite, nu?!, ca si asa cu kg astea... Scump foc este Andrei. Sa-ti traiasca puiutii, sa fie sanatosi si sa aiba noroc. Te pupicim. Carmena[gravi] si bb[bibe] din burtica, aproape 31 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Andra, Eu folosesc tot ce foloseam si inainte: Nivea pt. fata, respectiv Dove pt. corp. Personal nu cred in trasmiterea de substante prin epiderma la BB, asa cum nu cred ca vopsitul are vreo influenta negativa.Am o prietena care s-a vopsit cu o saptamina inainte de a naste si are o fetita minunata. Am citit si eu (parca in revista Mami)ca pt. perineu este bun masajul cu ulei de masline. Layla-28 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andruska, eu folosesc pentru fata crema de piersici si germeni de grau de la Avon, iar pt. corp lotiune Dove si, la cateva zile, ulei puternic hidratant de la Avon. Pentru genunchi, gambe si labute am o crema cu menta si rozmarin tot de la Avon si este super. Relaxeaza si racoreste picioarele extraordinar si miroase placut. Pentru burtica si sani, am auzit ca si uleiul de masline ar fi f.bun. O sa incerc. Pupici, Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in 27 saptamani, inca nu ma maninca pielea desi vad ca e intinsa taaaare, insa ma dau aproape zilnic pe corp cu lapte Nivea cu Q10 si o alternez cu una Nivea normala, cu vitamina E. Pe fata ma dau ziua cu Nivea cu Q10 (vara cu laptele hidratant Nivea pt. ten mai gras), iar seara (cand si cand) cu cea nutritiva de noapte de la Avon. Sunt fan Nivea, insa imi plac si produsele Dove! Ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...