Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Teama de intuneric


iren

Recommended Posts

Uff, si eu care credeam ca sunt singura si mi-era rusine!!!!!!!!!! NU pot sa dorm singura, parca atunci ma napadesc toate fricile si gandurile negre...Cand se mai intampla, foarte rar, e drept, sa fie sotul meu plecat, adorm cu televizorul aprins...Simplu' gand sa stau singura in intuneric ma infioara!! Acum am o fetita si poate ca nu o sa-mi mai fie frica, nu stiu...ca e si ea cu mine...[;)] [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da si mie mi-e tare frica de intuneric . Atat de frica ca nu duc gunoiul decat ziua ca poate iese o dihanie din ghena iar daca ma trimit sa fac ceva la un wc de tara nu ma duc ca mi-e frica de monstrul din rahat. si mi-e frica sa dorm singura ca urmare de fiecare data cand sotul e plecat il iau pe Andrei cu mine in pat si asa ca mai imbarbatez dar lui nu ii e frica si ara toata casa pe intuneric. Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e frica de intuneric si de morti. Cand sunt singura acasa si trebuie sa dorm singura atunci parca mi-aduc aminte de toti mortii pe care i-am vazut vreodata. Cand a murit soacra-mea am fost socata. M-am inbolnavit si vreo jumatate de an nu am fost buna de nimic. Apoi a murit bunica, tata si culmea am fost mult mai echilibrata. Se zice ca tot ce nu te omoara te face mai puternic. Si in cazul meu chiar asa a fost. Daniela, mamica de Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu seman cu mama ca ei ii e frica de intuneric, doarme cu veioza aprinsa, ii e frica si de morti, dar mie nu. Sint o persoana destul de tare, nu ma afecteaza filmele de groaza sau scenele mai dure, dar "terapia" care ma ajuta pe mine este ca ma gindesc la Dumnezeu, la faptul ca El este mereu cu mine si imi dispare orice frica. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca sunt singurul copil mare. Si cand colo , uite cate fricoase[:D] .Mi-e frica de intuneric si de morti.Cand a murit bunica de pe tata, trebuia sa mergem sa pupam icoana de pe piept. Am inceput sa tip, sa plang, toata lumea credea ca o plang pe bunica, dar eu plangeam de frica, ma gandeam ca poate i-mi da moarta una, aveam 16 ani,nu eram chiar mica. Cand sunt singura dorm cu lumina aprinsa, daca e o scena mai violenta la tv, inchid ochii si intreb: gata l-a omorat? Nu cred ca exista leac, pentru ca am o imaginatie f. bogata.Traiasca Electrica, sa nu ramanem fara electricitate, ca ne mananca gaia altfel. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai fetelor barbate sunteti voi [dual] Daca va intalniti cu stafia [drac] ia uitati cum procedati: Intr-un cimitir.. un gropar blazat sãpa o groapã.. noaptea, .. cã ziua era prea alcolizat sã poata munci.. ...un schelet iese dintr-un mormânt vecin si încearcã sã-l sperie.. omul scârbit.. mai trage douã fumuri din Carpati si-si vede de treaba.. .. scheletul insistent..îl ia prin învãluire.. si iar sare sã-l îngrozeascã.. ...groparu' nimic.. .. scheletul .. dezamãgit.. se îndeparteaza si dã sã sarã gardul cimitirului.. .. groparul pune mâna pe lopatã si-i arde una de-l dãrâmã de pe gard..."râdem, glumim.. da'.. în incintã!"[neand] [fuga] Adela & Julia [biz]1 an si 4 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, mi-ai adus aminte de o istorioara adevarata. Intr-un sat de prin Brasov, cimitirul era intr-o panta, langa sosea. Alaturi era o fabrica de textile.Iarna, cand se intuneca ,un hot statea dupa gardul cimitirului, intindea mana si lua caciula de pe capul trecatoarelor spunand: ma ingropat fara caciulaaa. Nu vreau sa ma gandesc de cate ori a-si fi facut pe mine daca treceam eu pe acolo. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...