Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scrisoare catre Mos Craciun


oLo

Recommended Posts

Dragi forumisti : Mai e ceva vreme pana la Craciun. Dar timpul trece repede, si maine-poimanie o sa ne trezeim in ajun ca n-am trimis scrisorile care Mosu’. Hai sa ne ocupam din timp de asta ca sa aibe timp sa le citeasca pe indelete si sa se ocupe de cadourile noastre. Iata aici scrisoarea mea : Draga Mosule [aho], Stiu ca mai e mai bine de 2 luni pana sa vii matale pe la casele oamenilor, dar citind scrisoarea vei vedea ca am motive intemeiate sa ti-o trimit de pe acum. Anul asta am fost cuminte si ascultatoare de aceea te-as ruga sa nu uiti sa treci si pe la mine. N-am semineu, dar o sa las geamul deschis ca sa poti intra in casa. Nu o sa-ti cer ciocolata (ca ma ingras), nici papusi (ca am doua si-s scumpe foc), nici bicicleta. Sunt destui copii care-ti cer astfel de cadouri. Eu sunt un pic mai mare, si o sa-ti cer ceva mai special. Stiu ca o sa-mi indeplinesti dorinta, pentru ca tu esti mare si bun. Uite ce-mi doresc eu · Un job pentru sotul meu, ca si el a fost cuminte anul acesta · Sanatate pentru familia mea · Sa ne gasim o casa · Sa imi aprobe prefectul cererea de rezidenta · Sa imi mareasca sefu’ salariul ;) Sper ca nu-ti cer prea multe lucruri. Si daca-s prea multe, tocmai de aceea m-am gandit sa-ti trimit scrisoarea mai devreme, ca sa ai timp sa te ocupi de ele. Cu mult drag, si te astept Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[pegeam] Buna, Mosule... Noi doi, ne cunoastem de vreo 35 de ani, am tot corespondat , asa ca mi permiti sa te iau asaaaa mai de aproape Sa incep cu mine.. m ar bucura sa mi aduci macar anul asta ceea ce ti cer de nshpe ani incoace: linishte, sanatate, si un strop de fericire. Atit. Precum vezi, sint incapatinata si tenace, an de an iti cer EXACT acelasi lucru... Trebuie sa te trag oleaca de urechi Mosule.. Pe mine hai, treaca mearga, ma mai pot sari, dar Thea a fost necajita pe tine ca nu i ai adus ce ti a cerut anul trecut: o casa cu etaj si un tatic.... anul asta a mai adaugat o noua pozitie la lista: o pisica pufoasa de plush, mieunitoare, asa cum a vazut ea la foxkids. Si baga de seama, ca daca nu onorezi dorintele, precum observi, Thea nu renunta la ele, ci mai adauga in fiecare an cite ceva. Sa stii ca am fost cuminte mosuleeee.. si eu si micutza, mai ales micutza... si chiar de am mai facut vreo boacana, tu, mos cu experienta sint sigura ca mai treci cu vederea... Ah, si sa nu uit.. n ar strica sa mi trimiti cadoul printr un aghiotant de al tau, mai tinar si ...disponibil. Da' sa fie "mos" serios. Te pupam mosule pe obrajii inghetati PS Anul asta iti lasam sub brad tot lapte si prajiturele, sau ai alte preferinte? Poate te corupem...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cary nu fi rautacios (a) . Fiecare are dreptul de a visa , de a crede in minuni,de a-si aduce aminte de copilarie. Iar agitatia si farmecul din preajma sarbatorilor ne indeamna sa credem tot mai mult in povesti, intr-o lume de basm , in oameni , in iubire. Chiar daca suntem maturi, nu mai avem dreptul sa ne inchipuim ca exista Mos Craciun si ca el ne va indeplini cea mai arzatoare dorinta? Pe mine ma transforma, ma face sa ma simt mai bine, sa ma bucur de fiecare mare nimic. Eu , Vladut si tati il asteptam pe Mos Craciun [flo][flo][flo] Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt rautacioasa,a fost o gluma. Si pe mine vraja sarbatorilor ma face sa gandesc altfel,sa fiu mai ingaduitoare cu semenii,desi sunt o fire destul de exigenta,chiar si cu mine.Sa ma bucur de orice nimic si sa ajut si pe altii atat cat pot. Dar pe mine viata m-a facut sa inteleg si sa-mi doresc lucruri putine dar care se pot realiza,astfel incat sa nu fiu dezamagita si nici eu sa nu dezamagesc. Stiu ce inseamna sa fii parinte,stiu ca ne dorim tot cei mai bun pentru copiii nostri,dar nu intotdeauna reusim sa facem ceea ce-si doresc ei si sunt foarte suparati,iar acea stare de tristete a copilului pe mine ma deprima foarte tare. De aceea incerc,cu ai mei copii,sa le explic de pe acum ceea ce se poate si ce nu. O zi buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...