Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vanatoarea, o pasiune?


Recommended Posts

[:D]Misto subiect, acum citind mesajul Andradei mi-am amintit ce boacana era sa fac eu: sota-miu la volan, eu in dreapta si vad la un moment dat o veverita pe sosea, io: "aaaaaaaaaaahhhhhhhhh!!!!! ui' veveritaaaa", sota-miu s-a speriat si el si mi-a zis ca sa nu mai fac asa ceva niciodata, "pai cum sa nu mai fac, e o veverita, mi-e mila", la care el a zis ca la faze din astea treci peste mila ca poti sa faci altele mai mari incepand de la distrugerea masinii pana la un accident de-a binelea in care poti sa omori un om. Si ca tot suntem la caprioare, sa va zic ca habar n-am avut ca caprioarele glasuiesc. Cand am fost la pescuit, pe malul opus mie, in apa era sota-miu cu vara-su si un prieten pescuiau, au aparut o turma de vreo 15 "white tails" (au codita alba) si cred ca au stat vreo ora si priveau la cei trei si din cand in cand scoteau un tipat, ca de bebelus cand chiuie, ma amuza teribil[:D], le-am facut si poza da' nu cred ca a iesit ca n-am avut zoom ca lumea si ele se confundau cu padurea. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Se pare ca in USA caprioarele fac adevarate ravagii :)si ca vanatoarea are un loc special in majoritatea familiilor. Cristina sunt de acord cu tine,al_bundy a facut o comparatie cu care nici eu nu sunt de acord,nu cred ca vanatoarea se poate compara cu hartuirea sexuala. Oana ar fi fost super sa ne arati si noua poza cu cele 15 caprioare care se uitau la cei trei pescari si se amuzau:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdana, inca nu am vorbit cu sotul meu ce cadou ii facem baiatului cand face 6 ani, dar daca o sa vrea, nu am nimica impotriva... Noi stam in oras, asa ca vantul nu cred ca o sa fie o problema deocamdata... Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 7 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca homo sapiens a trait din vanat mii de ani sau poate chiar sute de mii de ani si chestia asta este adinc inradacinata in barbati...ca un fel de instinct biologic. Trasaturile noastre biologice s-au format tot atunci (de ce sint barbatii muschiulosi si femeile nu...daca va uitati la alte animale nu exista nici o diferenta intre masa musculara intre femela si mascul). Deci eu cred ca instinctul "vinatoresc" este prezent in mai toti barbatii...de ce barbatii sint mai competitivi si reactoneaza mai bine la challenge decit femeile? De ce barbatii in general CUCERESC femeile si nu invers ( nu femeia se tine dupa barbat cu flori si alte tertipuri...)? De ce barbatilor le plac armele si avioanele si conflictele militare? Cind au bombardat Irakul pentru cine se dadeau tot felul de detalii de arme si strategie? Nu pentru femei... Cine sta la calculator jucind jocuri razboinice? Tot barbatii...sint nascuti cu instinctul asta razboinic, de unde si placerea de a vina...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...