Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noi-dec 2003 (10)


Reliana

Recommended Posts

Fetelor, are Monicuta o papusica de fetita (am vazut poze). Miniona, dar las' ca creste ea. Sa-ti traiasca si tine-ne la curent cu dezvoltarea ei. Duminica am adus cosuletul si masa de infasat la noi in camera, le-am aranjat pe toate, am mai pus cate ceva in bagajel. Suntem pregatiti. In weekend-ul asta (sper sa apuc) pun scaunelul de masina. Asa ca sa fie toate complete. Maine merg la control, sunt curioasa daca s-a schimbat ceva, ca pe mine ma dor toate, incepan de la burta pana la spate, iar pe deasupra am contractii in fiecare zi. Ecografia zice ca bebe cantareste 2,8kg, cantarea acu' o saptamana. Julia tu cum mai esti? Mai iei pastile? Eu nu, ca dr mi-a zis ca dupa 36 de sapt sa le opresc. Santate la toate si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vesti bune de la noi, fetelor!!! [bis] Am fost azi la Cluj la control!!! Nu am si nu am avut contractii din alea periculoase, de nascut!! Dr. m-a examinat si a zis ca copilul se intoarce in perioada asta, si de aceea uterul are miscarile astea de acomodare cu noua lui pozitie......acum sta aproape de-a curmezisul burtii, asa ca va dati seama , cum sa nu se intinda si sa doara bietu' uter!!! Nu stiam eu de ce ma loveste de cateva zile in stanga si-n dreapta, lateral mult de tot, ca niciodata.......nici nu vreau sa-mi imaginez ce e prin burta mea!!! :) Colul e lung si inchis, si dr. a zis ca e normal ca nu mi-au trecut durerile cu No-spa, ca nici n-aveau cum, avand in vedere cauza lor........ :) M-am mai linistit!! Am stabilit urmatoarea intalnire numai pe 26 nov. (stie ca nu e asa usor sa faci atata drum tot la 2 sapt.), asta daca totul e ok......daca Doamne fereste nu, am nr. ei de tel.!! :) Bebe Markus e tot marisor, cam cu o sapt. mai avansat, totul e ok d.p.d.v. morfologic, lichidul amniotic e in regula, placenta la fel, cu multe pliuri de cordon ombilical. Noua DPN este 18-22 dec. Pe 26 nov. stabilim exact cand ma internez pt. cezariana.[:D] Cam atat. Mai povestim maine! Sanatate la mamici si bebici! Ven si [bibe] Markus - 32 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor Ven ma bucur ca esti bine si tu si bb si ca nu ai avut contractii. Laura eu nu mai iau de mult(sapt32) pastile,chiar daca dc imi spusese sa le iau.contractii am si eu in fiecare zi cam de o sapt,unele mai dureroase unele usurele,in schimb merg la baie din 10 in 10 min,mai bine mi as duce si patul acolo:)))) Alinkav si eu am prob de astea de vreo 2 sapt,de aia am sta si in spital pt investigatii ca pina la urma sa ajunga la concluzia ca apasa bb,pe mine si acum ma mai doare spatele,inainte ma durea f rau in dreapta sus de nu ma puteam misca,iar acum sa mutat durerea la mijloc,iar citeodata ma doare piciorul drept,nu ai ce sa faci pina la nastere,atunci mi a spus mie ca o sa mi treaca.si eu sper sa nasc tot normal fara anestezie,sint constienta ca o sa am dureri dar nu or sa tina o vesnicie si nici nu le am in fiecare zi. miine o sa merg si eu la dc sa vedem cit mai am ca sa stiu cam pe cind trebuie sa ma chinui iar cu coafatul.normal as mai avea cam 6 zile dar cine stie. Carmen ramine pe joi intilnirea daca se poate ca miine merg la dc si mai merg in vizite,asta in cazul in care o sa pot conduce asa mult. va pupic si mai vb miine julia 39 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!![bis] Nici eu nu mai iau pastile, sa urmeze deja totul natural, ca nu mai suntem in pericol. Eu imi doresc sa nasc la 38 de saptamani, ptr ca daca va continua durerea asta de spate imi va lua toate fortele si toata mobilitatea. Ma misc ca o invalida, nu pot sa fac nimic prin casa, praful il sterg juma de ora(si cu mare chin)! Si plus mi-e frica a nu fie prea mare bebe daca va ajunge la 40 de saptamani. Bine va las, ca s-a trezit si alt bebelus al meu!!!![:D] alinkav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor a nascut si Georgy75!!!![bis][bis]Tocmai am vazut si eu anuntul!!! [bis]Felicitari proaspetei mamici!!!!!!!!!!!Sa fii sanatoasa si fericita!!!!![bis] Desi nu ne-a anuntat personal, am s-o trec pe listuta noastra!!!! Vad ca fetele se cam grabesc, in schimb baietii mai dorm!!! Nu-i nimic, recuperam si noi cat de curand!!!![:D] alina [gravi]-37 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In primul rind felicitari noilor mamici si multa rabdare burticutelor. Noi miine ne interenam si urmeaza ca poimiine sa il vad pe bebe. Au venit parintii vineri asa ca zilele astea m-am plimbat mult. Azi mi-a cumparat sotiorul si cosuetul asa ca toate sint pregatite. Multa bafta si nasteri usoare. Cind ma intorc de la spital am sa va povestesc cum a fost. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!! Ultimele noutati de la mine. Am fost la doctor, m-a controlat....si concluzia- pot sa nasc in orice moment!!! Asa ca fetelor curaj, ca vine barza!!!![:D] Sunt foarte emotionata si ce sa zic de abia astept sa se intample. Am plecat sa-mi pun toate lucrurile in geanta, ca sa nu ma ia prin surprindere!!! [pup] alinkav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...