Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noi-dec 2003 (10)


Reliana

Recommended Posts

zeeva, da, si mie mi-a spus la Andra ca e mare si intr-adevar asa a fost. Nu cred ca e problema daca e mare, a nascut lumea si copii de 4500 gr pe cale naturala. Din proprie experienta iti spun ca e f bine sa ai copil mare, ai mai putine griji. Sarcina usoara la toata lumea! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, Daca te consoleaza cu ceva, nici eu n-am cumparat inca NIMIK, mi s-a promis un cosulet (Doamne ajuta sa nu-mi faca si aia vreo surpriza!!), carucior nu indraznesc sa cumpar, ma tot gandesc ca daca vad pe urma unul care-mi place mai mult, si uite-asa......trece vremea!! :) Basca, m-am ingrasat mai mult ca tine (sic, sic!! :)), adica 15 kg!!![bang][bang] Am plecat de la 53 kg, si am 68!!! Ma rog sa nu trec de 70 kg, ca innebunesc!!![bang] In rest, ma doare burta cand merg pe jos, chiar si cand ma agit mai mult prin casa, nu plec fara No-spa la mine nicaieri!!! :)Mainile si picioarele mi se umfla ZILNIC, desi beau 1/2 litru de ceai diuretic pe zi (am si ceva nisip la rinichi, si cica ajuta si la edeme......pe naiba!!! :))) Dar asta e......mai avem un pic!Si ne vedem comorile si uitam de toate relele! Doamne, ce talent de a ma aburi eu pe mine dezvolt in ultima vreme!!! :) :-) de la bebelusultau a comandat si patut si saltea Tin@, care a mai scris la noi (ea e mamica de dec.-ian.). E din Constanta si a fost multumita de produse si de starea in care au ajuns la ea. Taxele postale pentru patutul GEDAL PROD(2.750.000 lei) a costat-o vreo 400.000 parca. Salteaua din iarba Mondocarp cred ca si-a mai comandat (550.000 lei), si a fost multumita si de asta.......... Asa ca, spor la cumparaturi, draga Dana, si cheer up!! :) Azi am fost [sofer] prin oras, in cautare de flori si coronite pentru maine. Dupa ce ca parca au intrat florile in pamant (cu greu am gasit ceva crizanteme handicapate), am crezut ca innebunesc cati tampiti conduc masini prin Romania. Imi venea sa ma dau jos la cate unul si sa [haibat]. Toata lumea [blabla] , parca au innebunit!!! dar m-am consolat cu un cremes cand am ajuns acasa, si parca mi-e [pofta] si de pizza in seara asta!!![:D] Cam atat. va pupam pe toti si toate!! [pup][:X] Ven si [bb] Markus - 32 sapt. si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticoaselor! Ia mai uite cine se vaita de kg! Pai eu am luat deja 22 kg, mai fetelor-am plecat de la 60 si am 82! Va dati seama cam cum arat, nu? Elefant, rinocer...mici copii. Dar sincer, am mancat pe perioada sarcinii tot ce am poftit, si chiar nu-mi pare rau. Lasa ca le slabesc eu. A, maini si picioare umflate? Nu mai port verghieta de la 4 luni si mi-am cumparat niste pantofi sport masura 40(eu port 38) Ei, de asta ce spuneti? Nu va mai stresati. Eu am fost ieri la control si mi s-a recomandat cat mai mult repaus la pat cel putin o luna, ca mi s-a scurtat colul si e pericol sa apara bb inainte de termen, asa, colac peste faptul ca nu prea pot sta in pat... Si de bb mare mi s-a spus la eco, acum 2 saptamani,ca ar fi mai mare cu 2 sapt si 6 zile, dar eu m-am bucurat. Inseamna ca nu pun numai eu sunculite, pune si bb! Maman spunea ca se cresc mult mai usor bb-ii mari... Despre lucrusoare de bb, nici noi n-am luat nimic, dar in ziua de azi bani sa ai, ca nu e greu sa le gasesti. S eu ma misc greu, dar incerc sa ma gandesc ca nu sunt in fiecare an gravida, si nici macar nu nasc in fiecare luna...si la gandul ca apare Domnul BB, imi mai trece stresul. Cred ca e vorba si de putin de depresie prenatala, asa-i? Hai, fruntile sus, mai avem putintel si intram la bb-i de nov-dec- si atunci griji, de ce plange sau de ce nu plange, de ce... Pana atunci, aveti grija de voi si de locatarii din burtici. Va pupicim, Carmena [grasa]si bb[bibe] 32 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, 1 noiembrie!!! a inceput fetelor, perioada noastra!!! Lasati voi kilogramele ca le dati jos dupa nastere. Am mai spus-o : e chestie de vointa, nu de organism. Daca faci un pic de sport si tii o dieta cat de cat imposibil sa nu slabesti, ca doar nu suntem Robocop!!! Hai, burtile sus, ca nu mai e mult! Cat despre hainute, am luat tot, sac! Nu-mi mai trebe alergat de tati prin oras iar eu sa nu apuc sa iau si eu macar o camasuta mar. cea mai mica:))) Am luat eu, da' dupa cateva luni... Sarcina usoara si nastere usoara cui urmeaza la rand! PS: stie cineva ceva de bubu? Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Traiasca 1 Noiembrie!!!!![:D] Cat am asteptat sa vina!!!! Vreau sa nasc odataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!![:D][:D][:D] Si eu am luat totul ptr bebe, are zestre frumoasa printisorul meu!!!!!! Trebuie doar sa vina. In rest nebunie totala, nervi+ras nebun!!!! Ma apuca crize din cauza burtii, pielea e intinsa la maxim, ma mananca, ma ustura. Pe bebe il simt tare jos, zici ca sta(scuzati de expresie)in vagin, apasa tare si am impresie ca ma strapung o mie de sageti. Mananc la bomboane de ma sparg. Ma chinuie inssomnia. Visez numai nasterile si bebei. Vorbesc intr-una ca vreau sa nasc, de am innebunit pe toata lumea deja, inclusiv si pe voi. Spal pe jos si dau cu aspiratorul in fiecare zi. Si, nu vi se pare de ajun sa devii nebuna???????[:D] Dar las ca-mi trece cand ma va apuca nasterea cu toate durerile ei!!!! Hai ca va las, va doresc o zi excelenta!!!! Si sa auzim numai de bebelusi!!! [pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor sunteti asa de dulci, mor de dragul vostru cand va citesc mesajele:)) Sincer, "gri" ar fi fost perioada asta fara voi..Sunt norocoasa ca v-am gasit tocmai cand aveam cea mai mare nevoie de prieteni in jurul meu:) Ei na..tot de la sarcina..hormonii astia ma pun uneori intr-o pasa asa mai emotiva si mai plangacioasa:)) Si chiar asa, 1 noiembrie a sosit, suntem in linie dreapta! Alinkav, cred ca mi-o iei inainte, ca din ce simt eu al meu bb ii place rau de tot la caldurica! Nu-mi da deloc vre-un semn ca e si el pe pozitii de iesire cu toate ca ma cam rog de el, ii tot zic "hai draga ca uite ti-a luat mami de toate, numai vino si tu mai repejor.." Bubu asteptam vesti de la tine!!! Uite vedeti cum e cand e sotul strain, nu are cine sa ne scrie si noua ce e cu ea. Oare daca ar scrie in engleza trei cuvinte numai sa ne zica ca totul e bine, oare ar fi lasat!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...