Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de noi-dec 2003 (10)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Monicuta,sa ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa. Dupa cum se vede niciodata nu se stie cind vrea bb sa vina.mult a fost,putin a mai ramas.citeodata chiar ma cuprinde teama dar ma linistesc repede. Miine o sa merg si eu la dc sa vedem ce mai zice ca azi l am simtit pe bb cind a coborit,am simtit o durere puternica jos mai mult inspre dreapta si se vede si burtica ca a mai coborit,plus ca de vreo 3 zile tot imi curge ceva alb si viscos(o fi lichidul sau dopul?)si am contractii mai dureroase.sper sa nu mi dea vreo veste proasta ca o sa trebuiasca sa fac cezariana ca nu vreau. fetelor voi cum o sa dati banii la dc:in lei,euro sau $?ca eu nu stiu cum o fi mai bine sa i dau. Ven sper sa ti treaca durerea si sa ne dai o veste buna dupa ce vb cu dc.stai si tu mai mult in pat,ia no spa si scobutil(supozitoare). Carmen poate ne vedem azi(luni) ca e sarbatoare si nu fac treaba deloc pe acasa.sa vb si cu alina poate vine si ea.nu ti face prob ca misca mai incet si rar,se mai odihneste si el si eu am avut perioade de citeva zile cind de abia il simteam.si al meu azi a fost cam puturos ca de obicei misca f tare si des. Mitzi sa sti ca eu il simt pe bb cum sta in burtica,jos ii simt capul si minutele,iar sus picioarele si funduletul in partea dreapta.poti sa ti dai si tu seama si dupa cum misca,al meu ma loveste mai tare sus unde are piciorusele. va pupic si va doresc o saptamina frumoasa si fara probleme julia 38 sapt si 6 zile(ne apropiem de linia de sosire)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!! Suntem tot mai aproape de start. Nerabdarea ma macina toata ziua, toata ziua imi imaginez cum va fi cand ne vom intoarce acasa cu bebe. Si tot timpul ma gandesc la nasterea, cam cat va dura. Eu sper sa nasc fara dureri sfasietoare si fara epidurala. Vom vedea, cum va vrea bebe si organismul. Si eu la fel ca si tine Julia il simt pe bebe, jos mai putin(capusorul si manutele)parca ma scarpina pe acolo, asa e senzatie, si sus in partea stanga e fundulet si in dreapta sunt piciorusele, care vor sa-mi faca gaura in burta, atat de tare se intinde. Ce sa zic, e un scumpisor!!![pup] Cum citesc vreo stire, ca a mai nascut cineva, imi vine sa [q] Doua zile n-am iesit afara, si ieri seara m-a scos sotul meu afara sa cumparam niste prajituri, si asa de tare mi-a inghetat capul, ca a inceput sa si doara. Repejor acasa, ceai fierbinte si totul a trecut. Da' frig s-a facut, de nu stiu in ce sa ma imbrac, ptr ca nici o haina groasa nu ma cuprinde. Dar ma linisteste gandul c-am sa nasc in curand si totul va fi bine!!!! Iarasi mi s-a intarit burtica, ma duc sa ma culc si [ttv] Inca ceva, tre sa-mi pregatesc geanta ptr spital, totul e cumparat dar sta in dulap, inca n-am pus in geanta nimic, sa nu ma ia prin surprindere si sa uit ceva acasa. Va doresc o zi calduroasa!!!!![hopsieu] alina[gravi]-37 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut burtici! La multi ani, Vikinga!!! [flo]...cu intarziere, dar nu am intrat pe Internet de acasa. Felicitari Monicuta, sa-ti traiasca printesa, sa creasca mare, desteapta si frumoasa!!![flo] Ven,stai cuminte in pat, mie doctorul mi-a dat Scopantil, supozitoare, in cazul in care am contractii dese. Si eu am contractii, nedureroase inca...Iar in ultimele 2-3 zile am simtit de cateva ori dureri ca de ciclu, insa destul de slabe. Ieri chiar m-am speriat un pic, am fost pana in Metro si m-au apucat contractii dese, cred ca si cu 10 minute intre ele...Doar ca nu durau mult, maxim 30 secunde. Fetelor, problema mea e ca nu stiu cand sa ma alarmez in cazul contractiilor, cand e o problema? Eu ma gandesc ca atata timp cat nu dor e OK, nu? In rest, ma chinui cu respiratia greoaie, cu miscatul care devine din ce in ce mai dificil, somnul intrerupt de 5-6 ori pe noapte. In plus de asta nervul sciatic (provoaca dureri care se propaga in picior) imi da de furca. In momentul in care incepe durerea, nu mai pot umbla, pur si simplu.Asta e, am inceput sarcina cu greutate prea mare, acum suport consecintele... Cat ati pus pe voi..Eu 13 kg.Cam mult, doctorul mi-a spus sa incerc sa nu ma mai ingras prea mult de acum incolo. Nu mai avem mult... [pup]Dana, 32s si 1z
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Umflatzel Hai sa va spun altceva din ce am facut ieri: am fost si mi-am scalpat-o pe dansa (pe care nu o mai vazusem nici eu de muuuuuuuuulta vreme, cum se spunea pe aici) la cosmetica, am facut-o sa semene cu freza lui Teodorescu, minunatul nostru ministru al culturii care are un scalp ce face ca noaptea sa lumineze ca ziua. O cosmeticiana de nota 200 fetelor, m-a durut ceva tre sa recunosc dar nu asa cum ma asteptam (adica niste dureri din alea mai ceva ca la nastere); are o mana super si e ft de treaba si sufletista cu experienta la aranjat gagigi pt nastere! Umflatel, Eu o scalpam mititica de obicei, insa ultima oara cand am fost la cosmetica, tipa m-a rugat frumos sa intreb la doctor daca e ok, sa nu cumva sa imi cauzeze contractii si alte alea (30 de sapt.). Tu esti la prima sarcina? Stii cumva daca e contraindicat sa te epilezi pubian in ultimele luni la prima sarcina? Eu, una, nu cred, da' asa, ca sa stau si mai linistita decat stateam oricum. Merci!!! Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragutelor, Ce mai faceti voi?? Noi mai binisor, azi nu ma mai doare burtica, dar am luat dis-de dimineata o tabletica de No-spa.....Doamne ajuta sa fi fost ceva trecator.....Probabil merg maine la Cluj, la control, daca nu sapt. viitoare miercuri, cand aveam programarea. Inca incerc sa dau de dr. sa vb. cu ea.....[bang] Dana, nu mai vb. de greutate, ca eu cand vad cantarul din baie ma ia cu rau.......[bang] Cu surpriza am constatat ca e chiar adevarat ce zic astia pe site-ul asta despre sapt. 32-40!!! ADica faptul ca te ingrasi cu 500 g./sapt.!!! Adica 2 kg pe luna!!! [bang] Mda. Am acum 67 kg!!! de la 53!!! Si am 32 sapt. deci, inca 6 sapt. (sa zicem, cel putin) , inca 3 kg!! Adica 70KG, adica 17 kg ingrasare totala@!!! Dezastru!!! :) Asta e! Om slabi noi cumva!! Bebe sa fie sanatos, si sa stea acolo inca 6 sapt.!!! Va pupam, mai vb.! Ven si [bibe] Markus -32 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, La multi ani Vikinga [dual][papica][roker], cam tarliu dar vorba Carmenei, mai bine decat niciodata! Monicutza, felicitari si sa iti traiasca printeza sa fiti sanatosi sa va bucurati de ea! Roxana, eu nu am intrebat doctorul, profesoara mea de la cursurile Lamaze mi-a recomandat cabinetul asta unde tipa are experienta cu femeile gravide. Eu sunt la prima sarcina si sunt in saptamana 35 si oricum am ceva contractii in mod normal adica mi se intareste burtica in schimb nu am avut nimic dupa epilat si oricum mi-ar fi "nustiu cum" sa intreb pe dom' dr. daca am voie sa mi-o epilez pe dansa; Tu fireste faci cum crezi de cuvinta... Mai vorbim fetelor, va pup si numai bine va doresc la toate sa nu mai aveti probleme
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, 17 kg nici nu e asa de mult! Eu am pus 20 la prima sarcina, aratam ca o minge cu picioare, la cei 1,60m ai mei cu 77 kg! Am dat aproape tot jos, dar apoi am ramas din nou insarcinata... vointa sa ai, ca se poate! Unele mamici slabesc chiar mai mult dupa nastere, adica au mai putine kg decat inainte de a ramane insarcinate!! Eu la performanta asta nu am ajuns dar acuma as fi multumita asa ajung macar la cat aveam...s-a trezit maimutica1 pupici! Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...