Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (3)


Reliana

Recommended Posts

Eu sunt aici, Oana. Am introdus cateva poze in album.M-am intrebat si eu ieri ce se intampla de nu mai scrie nimeni. Si Silvia mananca in etape, eu ma gandesc ca din cauza aerului nu mai incape lapticul si de aceea se opreste. Eu am folosit si sab simplex si bonnisan dar nu prea au ajutat-o.Acum ii dau Espumisan si sunt multumita de el.Cand vad ca e agitata din cauza burticii si nu poate manca ii dau o jumate de lingurita cu espumisan si apoi papa linistita. La noi cateodata dureaza chiar 30-40 minute pana terminam de mancat 120-130 ml lapte. Mama ta e suparata e tine, sau ce motv are sa nu-si vada nepotelul? Eu acum alta problema: ii fac baita de obicei la 20.30 aproximativ, asa ca pe la 21 incepe sa pape si pe la 21.30,22 adoarme. De saptamana trecuta insa (de sambata), la 21 pica de somn si abia am reusit sa-i dau sa pape 100 ml, ca apoi sa se trezeasca la ora 4-5 de foame. In seara asta a fost maraita, dupa ce a dormit de la 16.30 pana la 18.30 ,a papat o sticla de 135 ml, ne-am veselit putin si a inceput sa se maraie. De unde sa ma gandesc eu ca ii e somn? la 20.20 cand sa pregatesc baia, ea tot atipea,iar la 20.45 dormea de-a binelea si de atunci tot doarme. Nu tu baita, nu tu papa de seara, sunt curioasa cand se va trezi la noapte. E clar ca trebuie sa devansez ora de baie si sa devina ora 21 ora de culcare. http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 Va pup pe toate si pe toti[bibe]. Mihaela, Diana si [bibe] Silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-am gasit si eu un pic de timp[bang]sa va mai citesc si eu. Emma si-a schimbat de citva timp programul de papita si maninca la 4 ore citeodata 200 ml de laptic, alteori mai putin, dar eu sint multumita. Vrea numnai in fundulet, dar nu inclinata la 45 de grade ci dreapta si ma distreaza cind o vad cum se chinuie sa se ridice. Daca o las, se tine 2-3 sec singurica, dar trebuie sa o sprijin putin. E din ce in ce mai zimbareata si mai vorbareata. Imi da toata ziua cu mbuuuu, ghiii, ahammm, dar mam mam si meeee zice numai cind e suparata si da sa plinga. Cind plinge parca e o pisica ce miorlaieste. De cind ii dau ceai de musetel am terminat cu (,) constipatia. De scremut tot se screme cind face kk, dar nu-mi mai fac probleme ca e cosntipata. Fetelor, v-am zis acum vreo 10 zile ca imi venise ciclul. Culmea e ca ieri mi-a venit din nou. Acum nu stiu ce mai e. Data trecuta nu a fost ca un ciclu normal (ca abundenta). Incep sa imi fac griji. Sper sa nu se mai repete peste citeva zile ca ma duc direct la dr. Ancuta, spune-mi si mie cum se cheama "luxatia congenitala de sold" in engleza si ce ti-au spus dr in legatura cu simptomele. Am citit si eu despre asta si pe internet si carti si am vazut ca spune si de asimetria pliurilor. Problema care imi da de gindtit (si singura, pentru ca nu are nici un alt fel de simptom) este ca la un piciorus are 2 pliuri si la celalalt are 3. Insa primele 2 pliuri de linga pasarica :)))sint simetrice. Si vroiam sa o intreb pe dr. despre asta. http://community.webshots.com/user/emma_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor , Am si eu ceva timp sa mai citesc ce ati scris , ce bu8curii si ce probleme aveti si uite asa invatam cat mai multe cum sa ne crestem copii si fara sfaturile celor care le stiu pe toate (bunicii !).noua ne-a scris soacra-mea si ne-a subliniat faptul ca neaparat trebuie sa il scoatem pe Alexandru din cadita de cap.Este o mare tampenie si mai ales foarte periculos , noi avem emotii si asa cand il scoatem dara mi'te sa il mai luam si de cap.Iuliana incearca sa fii calma , gandeste-te ca oricum tu vei face ce vrei tu si nu ce vor ceilalti , chiar daca iti creeaza o stare de nervi simpla lor prezenta , gandeste-te ca totul e in defavoarea ta si a micutei tale.Eu am observat la Alexandru ca atunci cand ma apropii cu tandrete de el , cand sunt calma ii transmit si lui aceiasi stare , altadata sant si eu mai agitata , mai nervoasa , vorbesc cu el , il dragalesc dar nu are acelasi afect ca si atunci cand sunt cu adevarat linistita.Noi nurorile indiferent ce facem nu vom fi niciodata cu adevarat la sufletul lor.Sunt putine exceptii. Am sa revin ca trebuie sa merg la datorue , offf iar plange Gianina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit vad si eu clar in fata ochilor... dupa nunta din weekend am crezut ca nu-mi mai revin, aratam ca un zombi, si andrei imi transmitea mesajul "ti-a trebuit distractie?! acum scoal-te ca eu am facut kk si mi-e foame!" am zis ca nu-i adevarat, duminica a fost o zi de cosmar... nici luni si nici marti nu a fost mai bine... si andrei a ramas cu mama...nu stiu cum s-au descurcat, dar mama a fost mai mult decat multumita cand duminica dimineata am trimis-o acasa... nu de alta, dar nu dormise de doua nopti. vineri noapte nu l-a lasat din brate, ca sa pot dormi eu, iar sambata... n-a lasat-o andrei sa doarma. iar luni - la servici. eu de bine de rau am supravietuit, dar trebuie sa ma gandesc si la varsta ei... oricum, asa am batut-o la cap si am stresat-o... imi tot zicea ca a crescu 2 si nu i-a omorat, si acum eu stau cu gura pe ea. si cat s-a chinuit saraca sa-mi intre in voie! vin acasa de la coafor si gasesc copilul ud. il dezbrac si vad pampersul dansand pe el. "de ce nu l-ai strans?" "pai am crezut ca-l doare!" ce sa mai zic la o replica din asta??? ii spun sa iasa cu el la plimbare si sa mi-l aduca la slujba la biserica, ca biserica era aproape, si cand ma uit in carut, bb cu gatul gol, si nasturii desfacuti. sa mor, mai ca n-am tipat la ea. "pai da, se putea sa nu-mi zici nimic?! ce era sa fac daca urla cand l-am imbracat?? am iesit repede din casa!" asa ca nu as vrea sa fiu in locul iulianei... dar ii tin pumnii sa reziste. si soacrei ii urez mult noroc, sa ajunga in tara cu capul pe umeri, ca daca continua asa, o s-o decapiteze iuliana![:D] o luna, doamne, nu stiu cum o sa se termine. sper ca pe drumul de intoarcere soacra sa nu dispara fara urma deasupra atlanticului. marti am fost la control. asistenta a ramas cu gura cascata cand a aflat cat mananca, si cand l-a pus pe cantar, 6,6kg ... nu ne-a dat nimic in plus de papa, a zis ca ne e prea de ajuns laptele, altfel o sa-l dau de-a dura la cat de rotund o sa se faca. de la 750g media... noi avem dublu. dr e multumit de cum arata copilul, a zambit tot timpul pe-acolo. in schimb, ne-a dat calciu pharco sirop, 2 lingurite pe zi. asta ca sa ma mai antrenez cu lingurita, daca tot nu-i dau altceva. la masurat in schimb nu a vrut cu nici un chip sa lase piciorusul moale, pe undeva pe la 63 cm cred ca suntem. si ne-am programat la vaccin, pe 4 decembrie [q]. o sa fie iar ceva picaturi?? am primit aceeasi indicatie, sa vin imediat dupa masa! am inceput si trecerea de la lapte nan la vitalact. vad ca nu face mofturi, il manaca la fel de repede. deocamdata ne chinuim cu doua biberoane, suntem deja la jumatatea schimbului. am gustat si eu din cele doua biberoane si gustul nu mi se pare deloc diferit. maine sper sa termin cu schimbul. oana, sta departe mama ta? alta explicatie eu nu vad. mai are si alti nepoti? nu stiu ce are erik. andrei mai face asa, dar nu-l tine mult, si la mancare nu prea face mofturi. a mai lasat el biberoane mancate jumate, dar tot dupa vreo 4 ore a mancat. dana ene, o duceti tare bine! asteptam intrebarile. yasmin, am vazut si eu pozele. ah, ce-as vrea sa fie si pe-aici vreme frumoasa. acum nici nu mai pot sa ies din casa, mi-ar trebui un carut amfibie! si taticul vostru e tare mandru in poze! mihaela s, si noi planuim o excursie la mama mea. si mi-e tare teama sa nu faca mofturi. a, uitam, am vazut si pozele voastre.diana si silvia sunt nemaipomenite impreuna! cum se impaca in rest? cat despre constipatii, sper ca toate sa treaca, iar daca nu, sa se rezolve cu termometrul. asimetria pliurilor... pai si noi avem la fel, trei pe dreptul, doua pe stangul. poate nu e nimic. dar subiectul daca tot e deschis, macar sa-l continuam. ma gandeam numai la ce-mi zicea dr la nastere, ca de la prea mult citit poti sa si innebunesti. acum eu zic s-o luam mai usor si sa nu fim paranoice. bine, nu inconstiente, dar sa mai avem putintica rabdare inainte sa punem diagnostice copiilor. mie mi-e frica sa nu-i fac ceva la coloana de la stat ridicat, la 3 luni e putin cam devreme, dar parca am cu cine sa ma inteleg... pentru urletele alea nu exista decat o singura solutie:sa-si plimbe privirea prin camera, si nu cumva sa ma scape din ochi! alex, de cap???? cum sa tragi copilul de cap???? doamne, vertebrele sunt formate la 6 luni! adica peste tot se spune sa-i tii capul cand il iei in brate si soacra-ta vrea sa-l iei de cap! cred ca ar trebui sa facem topul celor mai aiuristice 10 sfaturi primite, si asta ar sta multa vreme pe locul 1! of, ma duc sa fac cele doua biberoane combinate, apoi la culcare.... cristina si [bibe] andrei-nesatulul http://www.andreirazvan.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici si bebelushi! maine sun doftora sa vad ce imi spune si ea cu nervishorii lui! e pacat sa nu pape, cand mama are laptic. in rest erik e un bb tare cumintzel, gangureste, zambeste, cand e in toane bune, e o adevarata placere! cristinuca ai rabdare cu mama ta! dupa ce vine femeia si sta cu bb ca tu sa poti merge la tzantzavai, o mai si balacaresti! [:D]mai bine de mama mea, care nu vine deloc, e in alt oras ce e drept. desi noi suntem trei frati, erik e singurul nepot, si nu tin minte sa ii fi facut suparari. [q] e drept ca, in principiu ea nu a fost de acord cu bb, dar am 28 de ani, sunt independenta fata de ei de ani buni si eu am anuntat-o ca va fi bunica si nici nu i-am cerut sprijin financiar si nici parerea! pe calin nu prea il inghite, nu pot sa inteleg de ce, pt ca e un om f bun si pe care eu il iubesc. apropo, fac o paranteza, calin pe zi ce trece se implica din ce in ce mai mult in ingrijirea lui bb! ptiu, ptiu sa nu-l deoki! parerea mea e ca oricat nu ar fi de acord cu decizia mea de avea un copil, erik nu are nici o vina! mama mea imi tot spune ca deocamdata nu are bani, dar eu stiu ca e praf in ochi, nu da pe afara de bani, dar nici tocmai saraci nu sunt! noroc cu soacra-mea, om normal la cap si care m-a sprijinit moral si nu numai! hai, ca m-am vaicarit suficient! cristina vroiam sa te intreb daca esti multumita de vitalact, ca parerile sunt impartite in privinta lui! va pup si va urez numai fericire!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, hai ca m-ai linistit in privinta pliurilor. Si eu sint de parere ca e mai bine sa nu citesti[:D], ca uite ce se intimpla daca te documentezi...iti faci un milion de griji si ginduri. Si noi am fost la petrecere...Halloween...dar nu prea am stat mult penru ca Emma nu putea sa adoarma./ Tembelul ala de DJ dadea bass-u la max de bubuia frigiderul in bucatarie. S-au dat si premii si cica si Emma ar fi luat nu stiu ce loc...a fost costumata ratusca. Eu deja am inceput sa ma plictisesc cu socreii[bang]si de abia astept sa treaca zilele care au mai ramas si care sint a dracului de multe :((. Sint si tare mofturosi la mincare, el nu maninca ciorba sau supe, maninca numai carnita de pui, adica pulpite la gratar, salatele. Azi mi-a zis soacra-mea de 5 ori sa nu uit sa-i spun lui Alex sa cumpere salata[bang]. Ea se misca tare greu, parca in reluare, nu poate sa mearga nici macar 100m, bea numai suculete; frigiderul, nu exagerez, cred ca se deschide de cel putin 30 de ori pe zi, pune-te masa, scoala-te masa. Nici nu am mai avut timp sa mai fac cu Emma exercitiile de zi cu zi si sa ne jucam cu jucarele Oana, eu intotdeauna am avut incredere in deciziile mele si de multe ori ma felicit ca nu m-am luat dupa gura altora in privinta casatoriei, a facutului copiilor, etc. Si apoi la 28 de ani sintem batrine[:D] si e cam timpul de un bebelus, zic asa ca si eu am 28, de fapt merg pe 29:))). Ma bucur ca sotiorul s-a dat pe brazda. Se pare ca a mers treaba cu sondajul in leg. cu ingrijirea bblului de tatici. Nici eu nu sint de acord cu trasul copilului de cap. Si preotului la botez i-am zis sa nu mi-o scoata de cap din apa. Gata, va pup ca s-au trezit si nu vreau sa vada ce am scris. http://community.webshots.com/user/emma_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana,de abea acum am deschis si eu forumul si ti-am vazut intrebarea. Despre luxatie, ei au spus ca de fapt, Sara ar avea soldul drept dislocat, adica" right hip displacement". Insa, la control, la ortoped, mi-au spus ca soldul e normal, nu face zgomot la exercitiu fizic, cand ii indoia piciorusul si ca are toate cutele simetrice. Sa te uiti si la cutele de la fundulet si pe alea le-au verificat. De asemenea, dr mi-a spus ca ar fi bine sa ii fac o radigrafie dupa ce implineste 3 luni( asta la cererea mea, ei ar fi vrut sa-i faca la 6 sapt, insa eu citisem ca dupa 3 luni nu sunt probleme). Cam atat, mai mult n-am ce sa iti spun, ca nu stiu. Cristina,sa stii ca si eu sunt speriata sa nu-i creez Sarei probleme la coloana , de atata ridicat in picioruse, mai ales ca ea s-a impins prima oara in picioruse cu 3 zile inainte de a implini 4 sapt. Acum sta f bine pe picioruse, sustinuta, binenteles. Am si eu o intrebare, noi mamicile, tot citim, ne informam, dar taticii o fac, ca taticul meu se bazeaza mai mult pe mine ( adevarul e ca el e f ocupat cu serviciul, cand sa mai stea sa si citeasca) si eu ma cam oftic, ma consum, ma sperii , noroc cu voi, cu forumul,cu cartile, ca asa mai afla omul ce il intereseaza. Mi-a adus si mie cineva din tara renumitul galactogil, am luat de 3 ori pana acum, insa ce mi s-a parut ciudat, Sara a plans ca atunci cand avea colici. Sa fie galactogilul de vina? Ma bate gandul sa nu mai iau. Va pup, Ancuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am reusit sa citesc mesajele voastre, pe care le listez atunci cand trec pe la birou. Sa stiti ca e o adevarata desfatare sa le citesc. Astept sa adoarma gazutza si incep lectura. Iuliana, la mare incercare esti supusa cu socrii. Ma alatur fetelor cu incurajari. Sper sa rezisti cu bine ! Eu nu cred ca as rezista, dar e usor sa dai sfaturi. Ma gandeam ca pentru noi, mamicile de fete, este usor sa gandim asa, dar oare mamicile de baietei, care si ele vor avea nurori, ce parere au ? Roisin, in primul rand iti multumesc pentru cuvintele tale frumoase. De fapt, toate suntem niste mamici grozave, uite cat de mult de iubim puii ! Fiindca te intrebai cum de reuseste Miruna (scumpica) sa faca pipi in sus, sa stii ca am avut o experienta cu Oana, care explica aceste reusite ale domnisoarelor noastre. Tocmai o schimbam, era cu piciorusele libere, ridicate in sus, in pozitia ghemuit, cand a inceput sa faca pipi. Ei bine, jetul s-a ridicat pur si simplu in sus, de m-am minunat si eu de inaltimea la care a reusit sa-l impinga. Uite-asa mi-am explicat eu cum de pisulica ajunge sus pe burtica ! Mihaela S, se pare ca botezul la voi, in Ardeal (Satu Mare, nu ?) este o treaba cu mult cap. Esti ortodoxa ? Stiam ca botezul cu putina apa pe capsor se practica la catolici, dar daca o fac si preotii ortodocsi mi se pare foarte bine. Si noi vrem sa incercam sa convingem un preot sa o botezam pe Oana fara sa o bage in cazan, dar nu stiu daca vom avea succes. Vrem asa pentru ca noi o vom boteza tocmai la sfarsitul lui decembrie, din cauza nasilor care au ceva probleme pana atunci. Tati nu vrea nici in ruptul capului sa se chinuie fetita lui, sa nu cumva sa raceasca. Nici eu nu vreau, normal, dar nici sa-mi tin mult timp copila nebotezata nu ma incanta... Cristinamh, ¾ din seringa inseamna 10 ml in total, pentru ambele nari. Oricum este un chin, dar macar reusesc sa-i eliberez nasucul. Atunci cand temperatura in camera este 22 - 23 ' este bine, dara daca se incalzeste mai mult, i se umple nasul si se usuca. Din pacate nu prea am ce face, fiindca apartamentul este spre sud, si daca bate soarele in geamuri se incalzeste aerul din camera foarte tare. Ancuta, chestia cu nasii de botez este asa cum au spus Cristina, Iuliana si Tania, adica NU trebuie sa fie cununati religios. Noi am intrebat un preot fiindca am avut si noi ideea de a pune ca nas pe un prieten de-al nostru, necasatorit, iar preotul ne-a spus ca nu-i nici o problema. De altfel, eu lucrez in administratie, si colegi de-ai mei au botezat de multe ori copii din centrele de plasament, fara a fi casatoriti sau fara parteneri. Iata ce ne-a spus preotul: nas de botez este o singura persoana, de fapt. Daca respectivul(a) este casatorit(a), nu are importanta. Intre timp a trebuit sa renuntam la ideea noastra, insa, fiindca se suparau nasii de cununie, dar trebuie sa asteptam pana in decembrie, asa cum am mai spus. Tania, sa-ti traiasca puiutul ! De fiecare data cand citesc mesajele tale, imi vine sa zambesc, fiindca ma gandesc inevitabil la barbatul meu, fiindca si pe el il cheama Cosmin. Sa-ti traiasca Cosminelul si sa se faca mare si voinic ! Sisi, esti simpatica foc ! Mesajele tale sunt "pline de energie". Iar Petra ta este o fericita cu mamica ei care o poate hrani cu laptic bun, bun. De aceea este asa de maricica si cumintica. Yasmin, ce minune de papusica ai ! Desi nu am reusit inca sa pun si poze cu Oana mea (astept sa scoatem si ultimul rand de fotografii), stiu ca tie iti plac numele fetei mele (!). Simanoro, ce bine ca ai dat si tu vesti. Sa-ti traiasca puisorii ! Esti o fericita si cu o fetita si cu un baietel. De multe ori m-am gandit la tine. Aveam DPN-urile alaturate, dar pentru niciuna dintre noi nu a fost potrivit. In cazul tau diferenta a fost foarte mare. Ai nascut exact cu 4 saptamani inaintea mea. Asteptam poze ! Asa de cumintei... Mare NOROCOASA esti ! Tango, iti doresc multa sanatate ! Doctorii astia ! Ma rog pentru tine si pentru Daria scumpica, sa va fie bine si sa cresteti maricele. Pupici ! Gianina, si tu !? Offf, ce rau imi pare, fetelor. Doamne sunt unii medici de-ti vine sa-i strangi de gat (poate ca unele dintre voi isi amintesc ca eu era s-o pierd pe Oana mea din burtica din cauza unei tampite de doctorite). De acord cu parerile despre doctori. Din fericire am avut norocul sa nasc cu medicul pe care mi l-am ales si care este un exemplu pozitiv (foarte bun profesional, omenos si ponderat - mai rar !). Catia si Anny, pe-asta cu lapticul am patit-o si eu, si eu l-am trimis urgent pe tati sa cumpere lapte praf intr-o duminica seara si a luat si el ce-a gasit (A luat BEBELAC, de care se da si de la primarie). Din pacate laptele meu se imputineaza, asa ca eu am tot continuat sa-i dau lapte praf, dar asta e. Bine ca papa, ca sa se faca si bebita mea maricica. Saptamana viitoare mergem sa luam si laptele de la primarie, am luat reteta de la doctorita, ca e bine sa fie in casa. Danat, fiica-mea face kk in ultimul timp o data pe zi, foarte rar de 2 ori. O data s-a intamplat sa treaca 24 ore fara kk si stateam si eu si tati pe langa ea sa o urmarim ca 2 stresati. A inceput pe la 11 seara bietul copil sa se screama, era rosie toata si se chinuia si scotea sunetele alea specifice de scremut, iar eu si barbate-meu eram tare fericiti ca ne facea odorul kk. Bebeii vostri au facut cojitze in cap ? Fata mea se descuameaza pe tot capusorul. Initial a inceput cu pielicica de la sprancene, apoi a trecut la cap. Ma necajeste foarte tare cum arata, si ma gandesc ca poate are si ea senzatii de mancarime. Am incercat si cu spalatul pe cap cu galbenus de ou, dar... nimic. Voua vi s-a intamplat ? Daca da, ce ati facut ? Oana_Noemi, bebe Erik se pare ca a facut si el cojitele astea. Tu cum ai procedat ? Am vorbit cu asistenta si mi-a zis sa-i dau pe cap cu ulei alimentar fiert si racit cam in jurul orei pranzului, pentru ca pana la baitza sa i se inmoaie cojitele si sa le pot curatza. Inca nu stiu rezultatul, caci de-abia de azi incep sa aplic metoda asta. Cand se definitiveaza culoarea ochisorilor ? Cum si cand va dati seama ce culoare vor avea ? Oana mea inca nu are o culoare clara, este ceva gen "culoarea vantului turbat", adica habar n-am cum vor fi ! Eu am ochii negri, iar sotul meu are ochii verzi-albastri. Oana nu-i face sigur negri, caci se deschid (asa mi se pare mie), dar nu-mi dau seama daca vor fi verzi sau caprui. Ce dilema !..... Desi v-am mai spus, dar pe fuga, hai sa-mi laud odorul si eu ! Am fost la control si iata rezultatele: 4,600 kg si 58 cm, la 8 saptamani. Doctorita a zis ca-i foarte bine, tinand cont ca Oana s-a nascut la 2,700 kg si la 48 cm. Deci, in 8 saptamani a luat 2 kg in greutate si 10 cm in lungime. De fapt cantarul a aratat 4,750 kg, dar doctorita a zis ca e prea mult si ca probabil mai are ceva laptic in burtica, asa ca a notat 4,600 kg. Desi bebelusha mancase cu o ora si jumatate in urma, dar, lasa, e multumitor si asa. Mi-a crescut inima la cabinet, de mandra ce eram! Era domnisoara mea goala-golutza pe masa, cu obrajorii rosii, dadea din piciorutze si se uita la niste jucarele agatate de tavan si gangurea la ele. A laudat-o si doctorita cat de scumpica era, iar eu nu mai incapeam in piele ! Oana_Noemi, pe langa faptul ca porti acelasi nume cu papusica mea, iar bebeii nostri sunt nascuti la 2 zile distanta, ei si au cam aceleasi masuri (Erik e mai maricel, ca doar e "barbatel"), ai observat ? Dragalashii de ei ! Va doresc numai bine tuturor, adica si mamicilor se bebelushilor si taticilor ! Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat si eu sa pun ceva imagini cu Oana mea. Din pacate pozele sunt cam inchise, si le-am lasat deocamdata asa, nedecupate, dar am facut totul in graba, fiindca stiti, eu sunt la serviciu, in trecere. Cand mai vin voi incerca sa le modific, dar deocamdata le las asa... Pa ! Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...