Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug-sept 2003 (3)


Reliana

Recommended Posts

Ancuta, eu tocmai am trecut prin asta acum o pagina sau cateva zile si nu a fost nimic grav. va face pana la urma si daca face moale nu e nimic. Poti vorbi cu doctorul daca nu si nu sa iti spuna daca poti sa ii pui putin supozitor cu glicerina pt copii. Iuliana, iti tin pumii. Vad ca stau destul de mult socrii, groaznic de mult! Cred ca nu as suporta pe nimeni atatea zile sa se bage in lucrurile mele, ce sa mai zic de tine, ca mai si comenteaza la tot pasul. Rabdare multa! Oricum daca nu te lasa in pace poate ca e cazul sa le amintesti cine sunt parintii si ca atat timp cat copilul e sanatos pana acum, nu va pati nimic grav nici de acum inainte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi tocmai am sosit acasa dint-ro mica excursie. Am fost la mama acasa, nu sta departe, la 90 km de Satu Mare. A fost prima iesire cu Silvia asa departe, si au fost primele 2 nopti petrecute in alt pat decat al ei. N-au fost probleme, a fost cuminte, a stat cu buni vreo 3 ore cat mama s-a facut frumoasa, ca tare-i mai era dor de par rosu si freza misto [vampa]. Am fost si la iluminatie in cimitir, tatal meu a murit acum 10 luni. Yasmin, am vazut si eu noile pozici, Asli e tare dulce. Revin mai tarziu, vad ca a dat fomita in mititica mea si trebuie sa merg cu tzitzicile la ea. Mihaela, Diana si [bibe] Silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, ne-am botezaratara, acuma suntem pui de crestin! [:)] Ieri am facut trebusoara asta, a fost tare frumos, si slujba, si biserica, Miruna a fost cumintica (ma rog, la un moment dat am avut nevoie de suzi, ca se cam plictisise), din fericire si nenea preotul a fost finut si n-a bagat-o cu totul in apa, a udat-o numai pe cap, si doar la urma... Cea mai simpatica faza a fost cand preotul le citea nasilor la inceput (partea cu exorcizarea, si Crezul si ce mai e...), iar pitica mea ranjea de dupa suzeta cu ochii la nasa-sa: "Iiiii!". Da' se auzea tare, si a gangurit de multe ori, cred ca i-a exasperat pe preoti. [:)] Astazi suntem obositi cu totii, ca fii-mea n-a dormit ieri aproape deloc, si nici azi n-a fost mai breaza, am observat ca daca e agitatie se baga si ea in seama, chit ca moare de somn, trage de pleoape numai sa stea cu oamenii mari. [:D] Ancuta, si eu zic la fel cu caca, noi am facut si dupa 3 zile, important este sa nu faca tare... Merge si cu supozitor, noi am incercat saptamana trecuta, dar e bine sa nu ii pui prea des, ca se invata puturoasa si nu mai face din proprie initiativa. Yasmin, frumoasa tare Asli a ta, si haioasa foc cu bascuta ei! Iuliana, da' e mare-mare Emma, noi abia avem putin peste 5 kile la 2 luni, si Miruna s-a nascut la 3.450. Drept este ca in ultima vreme am dus-o cam prost cu lapticul si parca si ea a supt mai nasol. De cateva zile insa vad ca s-a indreptat productia de lapte, si iar il am pe Flamanzila cu ventuza la fiecare 3 ore! [:D] O sa incerc sa pun cateva poze de la botez in album, da' acuma cred ca ma duc sa motai la televizor, ca n-am mai dormit o noapte ca lumea de nu stiu cand! [:(] Iuliana, iti tin pumnii cu socrii, mie mi s-a ridicat tensiunea numai citind despre ei! http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana, rapid terapia detasarii (terapia 'mi se falfaie...'). Un zambet larg pe fata si fa exact cum stii tu. Dar chestia asta functioneaza doar daca te detasezi intr-adevar, nu e de ajuns sa te prefaci ca esti calma, cand de fapt explodezi. Autosugetioneaza-te ca totul e bineeeeee si e roooooooz. Pe bune, suna hilar, dar functioneaza de minune. Daca vrei sa iti pastrezi toate 'facultatile'... Asli e cam in ton cu Miruna la greutate. Chiar asa, Iuliana, ce se agýta unii ca pare micutza Emma Ana, e bine rau [hot] Si productia mea de laptic parca s-a dus dintr-o data. Nu mai am niciodata sanii plini, de vreo saptamana. Si in loc sa stau calma, poate revine, ma stresez rau de tot. De parca n-as stii ca asta ii pune capat[bang]. Dar am un sentiment permanent de 'amareala' de nu va spun...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am terminat si noi cu papatul, cu baita si iar cu papatul , acum stam cumintele in patut si vrem sa facem nani, sa vedem cat ne tine fara sa cerem suzi[bibe]. Iuliana, eu zic sa fii calma si sa le arati ca tu esti mai tare pe pozitii, sa-i lasi in pace sa spuna ei ce au de spus...si sa faci asa cum e vorba aceea din batrani: sa zici ca ei si sa faci ca tine[bis]. Altfel nu vei reusi sa rezisiti atatea saptamani. Eu acum 2 saptamani m-am intalnit cu o colega si baietelul ei care se nascuse cu 2,500kg avea 5,300 kg, asa ca Emma e super bine, nu trebuie sa bagi in seama toate mamicile laudaroase [box]. Pupici si numai bine. Mihaela, Diana si [bibe] Silvia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! Uite ca am ajuns iar la birou sa listez mesajele voastre. Va dau ultimele vesti despre Oana mea: la 8 saptamani avem 4,600 kg si 50 cm, adica a luat 2 kg de la nastere si 10 cm. Sunt o mamica fericita ! Vreau sa revin din nou zilele urmatoare si sa va mai scriu cate ceva si sa va pun si cateva intrebari. Acum nu pot sa mai stau, fiindca sunt cu Oana cu mine si are niste ochi mari indreptati catre mine acum, cand scriu la tastatura. Va pup ! Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi mamici cu bebelushi, unde ati disparut? apropo de socrii, mie imi vine sa plang ca soacra-mea a putut sa stea doar 2 saptamani cu mine dupa ce am nascut. m-a ajutat enorm si imi e dor de ea! dar, din pacate, munceste si e departe si a facut mai mult decat a putut. tot trusoul lui erik ea l-a cumparat! propria mea mama nu a binevoit inca sa vina sa isi vada nepotul! soacra-mea a zis ca nu intelege cum a are atata tarie! nu stiu ce a patit bb, de cateva zile: poate imi spuneti si voi un sfat: mananca 40 ml dupa care urla si plange. il bat pe spate circa 15 min ca sa eructeze! dupa care iar mananca 40 ml, iar incepe circul si tot asa mananca aproape 100 ml, uneori 120ml! se chinuie atata ca sa manance si e atat de agitat bietul micutz! eu ii dau sab simplex si bonnisan, bineinteles pe rand, dar se pare ca degeaba! va pupacesc si mi-e dor de voi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca sunt chiauna, nu mi-am revenit dupa agitatia de saptamana trecuta, dorm pe mine toata ziua, si astazi m-a pocnit de dimineata o durere de cap si inca n-am scapat de ea... [:(] Sper sa-mi treaca in noaptea asta. Giza mea e la fel de adormita ca si mine, ieri si astazi am fost la recuperare amandoua (mai ales ea, a dormit o gramada), dupa un week-end agitat si lipsit de odihna. In restul timpului se joaca cu animale d-alea atarnate, e foarte fericita si isi ocupa timpul cu ele, le cearta, rade, a inceput sa comunice pe limba ei. Inca nu gangureste "ca la carte" (adica cu ingh, ingh), insa scoate tot felul de vocale si experimenteaza sunete din gat, asa ca de multe ori se ineaca tot incercand sa zica ceva. Maine facem si noi vaccinelul, sa ne tineti pumnii sa nu doara tare... offf, sper sa nu se simta rau dupa el. Oana, n-am idee de ce plange Erik, poate il doare burtica, sau nu-i place lapticul. Miruna mai face asa seara, la ultima masa, da' ea tipa si cand mananca si cand nu mananca, are un fel de crizute de nervi, da din picioare (daca ar putea sta in sus, ar bate cu piciorul in podea, asa face), tipa, ma bate cu mainile, tot tacamul. De obicei se calmeaza daca o tin un pic pe umar sau pe mana (m-a invatat doftora de familie s-o tin de-a lungul antebratului, cu capul spre cot, in felul asta vede si ea bine in jur si mai si ragaie daca e cazul... la botez numai asa a stat, ii place foarte mult in pozitia asta). Va pup, astept sa mai scrieti, vad ca am tras chiulu' cu toate astazi. [:D] PS Dana_ene, felicitari! A crescut foarte bine Oana ta, s-o tineti tot asa! http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...