Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (5)


Mickyyy

Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici o mamica treaza in dimineata asta?? Sau nu mai gasiti locul unde sa postati? Io's suparata, bb al meu de luni n-a mai miscat deloc.....si mi-e teama sa nu fi patit ceva....desi e normal sa miste mai rar la inceput. Astazi implinim 18 saptamani, deci suntem maricei [:)]. Voi ce mai faceti? Cu ce va mai laudati? Cum stati cu oboseala? Taticii ce mai fac? Se implica si ei sau asteapta ca tot voi sa faceti totul ca si inainte?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, se pare ca tot noi doua am ramas pe baricade... Eu lipsit d ela serviciu de dimineata ca a trebuit s ama duc la doctorul de familie sa-i dau noile date de buletin si sa imi dea o reteta gratuita pentru No-Spa si scobutil de care mi-a zis doctorul meu sa nu imi lipseasca din casa. Nu te ingrijora inca deoarece in curand n-o sa iti mai dea liniste, te va tot inghionti bb-ul tau. De sotz....ce sa iti spun? El ma sustine moral si material, ca din pacate ti-am mai spus eu el e mai mult plecat la Brasov unde a re o lucrare. Asa ca singura ma ocup si de mine si de casa. Astazi mi-am cumparat niste material, un fel de catifea-velur foarte frumoasa din Militari si in curand va trebui sa ma duc la soacra-mea sa imi faca pantaloni si un sarafan. Se merita oricum. Am dat pe 3m x1,50m doar 450.000 lei, iar materialul e englezesc am inteles. Asa ca daca are cine sa va faca hainute, umblati prin agazine, ca au bagat deja marfa de iarna. pupici, diana si "Piciul" din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Micky! Stai linistita, probabil bb al tau se odihneste; se pregateste de miscari mai ample, de un fotbal poate...Daca ai vazut mesajul meu de ieri o sa-ti dai seama de ce sunt eu groaznic de obosita si simt ca nu-mi mai pot reveni. Eu trebuie sa recunosc ca am sot de nota 20 si datorita lui pot eu sa stau acasa cand vreau si cum vreau; sunt o persoana care are si n-are servici si mai apuc niste ore de somn in plus. Si daca e vreun tatic atat de implicat incat sa si simta ce simte mamica, atunci asta e sigur sotul meu. Nu-l laud, doar recunosc ca e un super OM cu o super rabdare, la cate mofturi am eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, [cheers] [cor] [s] Deci asta e forumul nostru?! Pai, m-am zapacit de tot, ca nu mai stiam pe unde sa va gasesc. Probabil ca la fel au patit si celelalte burtici. De laudat? Pai simt ca nu mai pot de "bucurie" ca in week-end-ul asta la mine va fi full house: noi doi, un prieten de la Baia Mare, un unchi, parintii mei - fiecare venit cu diverse treburi in Bucuresti. Ma rog, unchiul ne ajuta sa izolam si sa finisam un balcon, ai mei vin ca sa participam cu totii la nunta unui var, iar Baia Mare sper sa "faca pasi" vineri seara. Oricum, inseamna mancare, agitatie. Adio, somn dulce de week-end! Dar, una peste alta, au dat si la mine drumul la caldura si parca si ziua e mai frumoasa cand nu ma treesc zgribulita. Obosita sunt, dar parca mai putin ca luna trecuta - sa fie din cauza ca am intrat in al doilea trimestru de sarcina? Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. machetuza Simona - Cluj-Napoca, 1-3 martie 2004, prima sarcina, baietel (la eco), Clinica de Ginecologie 1, Cluj, dr. Muresan Daniel, 2. amelie Crina-Amelia - Bucuresti, 2 martie 2004, prima sarcina, CAntacuzino cu dna dr.Rusu Manuela 3. vesce Canada 3 martie 2004 (la eco baietel) 4. Irismetal Bucuresti 8-9 martie 2004, prima sarcina 5. Oani Ioana - Brasov 9 martie 2004 (la eco baietel), Prof. Dr. Bogdan Marinescu, Spit. Giulesti 6. iamona USA, 17 martie 2004 (la eco fetita), a doua sarcina, Matter Hospital tot in Port Jefferson 7. Kiara 9 martie 2004, a doua sarcina (la eco fetita) (cerclaj) 8. Cosmy - Bucuresti 19 martie 04, prima sarcina 9. KIKISOR ANAMARIA - Cluj, 25 martie 2004 10. Mickyyy Adriana - Bucuresti 28 Martie 2004, prima sarcina (la eco fetita), Radoi Cristian, la Spitalul Municipal. 11. Soleil Flaviana - Bucuresti 29 Martie 2004 (la eco fetita)Filantropia, cu dr. Viorel Calciu. 12. katalina Cata - Focsani 12 aprile 2004 -a doua sarcina(vreau o fetita) 13.inaioana Ioana - Ploiesti, 12 aprilie, dr. Alexandru Anca la Upitalul Universitar CFR2 Bucuresti 14. malina Malina - Pitesti 14 aprilie 2004, prima sarcina 15.Carmenusa Carmen Iasi 15 aprilie 2004, a doua sarcina 16.mikaela Mihaela Ploiesti, 15 aprilie 2004 17.bindiu Camelia, Bucuresti, aprilie 2004 18.roxanacaz Roxana, Bucuresti, 18 aprilie 2004 19.Diana76 Diana - Buc. 19 Aprilie 2004, prima sarcina 20.denis Denisa -Bucuresti, 20 aprilie, prim sarcina 21.ela Bucuresti 21 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor...diseara s-ar putea sa aflu ce e bb (baiat sau fetita)...ma duc la eco la dr.Iosup.In rest toate bune cu 5kg peste ce am avut la start si multa munca la servici... Sper ca sinteti bine toate si sa aveti grija de voi.. Ne auzim sper curind (la cit de des am scris sa-mi fie rusinica)[pup] Amelia si bb 22 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si mai ales tu, Malina,ca stiu sigur ca stii ce am eu nevoie, va rog sa imi explicati si mie ca am uitat. La analizele acelea care se fac pentru gravide: CMV, Rb., Toxopl, prietenei mele care e o aspiranta, i-au iesit analizele astfel: la toate cele trei IgG-ul este pozitiv, iar IgM-ul negativ. Stiu ca tu Malina candva spuneai ca nu e in regula daca e pozitiva una din ele..Care anume ??? IgG-ul sau IgM-ul??????? Prietena mea acum a primit rezultatele si inca nu are cine sa o ajute s ainterpreteze anlizele. La doctor de-abia peste o saptamana va ajunge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce-i cu atatea urari de la multi ani pentru mine pe capul vostru [alcool], ca ziua mea de nastere a fost acum vreo luna, iar sfintii Mihail si Gavril sunt abia in noiembrie , oricum multumesc anticipat sau cu intarziere (ca nu stiu pentru care din zile imi zicetzi la multzi ani)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii Micky, asta ma intrebam si eu, ca dupa primul "la multi ani" m-am uitat in site sa vad daca e ziua ta si am observat ca nu e....cine stie??? Dar oricum hai la multi ani si sa traim sanatoase toate si cu bb-ii nostri. ....inca mai astept un raspuns la intrebarea mea de dinainte....multumesc diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...