Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (5)


Mickyyy

Recommended Posts

amelie, eu deja il simt pe bb, cel putin in ultima saptamana s-a tot agitat la greu. Nu de mine era vorba, ci de cei din jur, adica mai exact taticul, cand poate pune mana pe burtica sa-l simta si el?? Cat timp mai trebuie sa treaca pana sa simta si altzii minunea din burtica mea....asta era de fapt intrebarea [:)]. Oricum merci pentru raspuns [pup] Mickyyy [gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Amelie, si eu am tot 1.70 inaltime si tot 5 kg m-am ingrasat asa ca nu-ti mai face probleme daca nu le ai. Doctorita mea mi-a zis ca stau foarte bine la capitolul acesta si s-o tin tot asa. Mi-a mai zis sa iau in greutate pe toata perioada sarcinii 12-15 kg, nu mai mult. Ce, ti-ar placea sa arati asa [grasa]? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Azi sunt tare fericita - puiutul meu s-a hotarat in sfarsit sa se miste!! Aseara l-am simtit - stateam in pat si citeam si am simtit de cateva ori, asa ca o pulsatie. Am zis ca nu-i nimic, dar apoi am simtit ceva mult mai puternic, ca si cum mi-ar fi atins cineva burtica pe dinauntru. A fost chiar pe mijlocul burticii, undeva sub buric. Sa inteleg ca pisicuta mea este o fiinta tare echilibrata, de sta ea chiar pe mijloc? [:)]. Am mai stat dupa aceea sa mai pandesc miscari, dar nu am mai simtit altceva - cred pumnisorul acela a obosit-o si s-a dus sa faca nani [:)]. Nu va spun ca parca mi s-a umplut sufletul dintr-o data, am zambit toata seara fara vreun motiv anume si parca totul a devenit mult mai concret dintr-o data, ca si cum copilul asta a prins din nou viata... Pana acum totul era doar la nivel de idee - da, vedeam ca imi creste burtica, dar asta era tot - acum parca e mult mai palpabil totul, mult mai real... Una peste alta, este o incantare si poate, pentru prima data de cand am aflat ca sunt insarcinata, m-am simtit cu adevarat speciala... [pup] si o zi insorita! P.S. Noi ieri aveam 18 saptamani si 3 zile... Flaviana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineta burtici![flo] malina multumesc pt actualizare din lista! amelia, eu am luat in greutate 7kg pana acum; la 1.60 cat am eu, sincer, imi fac griji. cu toate ca dr. mi-a spus ca sunt in grafic, dar sa evit cat pot dulciurile - eu nu prea mananc dulciuri, oricum - eu tot ma simt [grasa]. nu te mai necaji cu burtica, stii ca sunt tot felul de constitutii fizice. atat timp cat bb e dezvoltat normal nu ai de ce sa te ingrijorezi. se spune ca sunt trei tipuri de gravide, dpdv al greutatii pe care o iau in sarcina: 1. [gravi] care pun in greutate doar pe ele si nasc copii slabuti; 2. [gravi] care pun greutatea pe sarcina -copilul se dezvolta foarte mult- si, aproape de loc pe ele; acesta fiind idealul. 3. [gravi] care iau in greutate foarte mult, punand atat pe ele cat si pe sarcina. soleil felicitari si sa fiti sanatosi! [pup] simona 23s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in sapt. 15 (1,65m) si am luat vreo 2 kg pana acum. Cu burta plina, bat spre 3. Amelie, de ce-ti faci griji? Mie mi se pare mai dragutz sa ascunzi minunea intr-o burtica putin vizibila. La mine deja a inceput sa se zareasca, indiferent de hainele cu care ma imbrac. Machetuza, mi-ar placea sa fiu la categoria 2 si in nici un caz la 1. Vom vedea, mai avem drum inainte. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza pe la pranz...abia acum am aterizat si eu la birou... Felicitari soleil [flo]. Eu cred (de fapt sper) ca sunt din cea de-a doua categorie....nu stiu cate kilograme am pus pe mine, n-am cantar acasa si nici curiozitatea sa ma cantaresc, oricum sunt foarte inalta (1,78) si un kilogram doua in plus se distribuie uniform si nu se vede inca. Toate hainele vechi ma incap, mai putin in talie, unde mai am o singura pereche de pantaloni care-mi vine (au talie joasa [:D]). Cel mai tare se vede burtica, are deja forma de burtica de [gravi], si chiar nu mai am nici o sansa sa o maschez. Mickyyy [gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...