Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (5)


Mickyyy

Recommended Posts

[s][s][s][si-eu][cheers][bis][bis][bum][bum]. Vorba dianei, hai la multi ani si sa fim sanatoase si noi si bb-ii nostrii, chiar daca nu e ziua nimanui. Prima pe lista sarbatoritelor va fi malina, dar pana la ziua ei tot mai sunt vreo cateva zile..... Diana, eu ti-as raspunde, dar habar n-am cum se interpreteaza analizele. Dar poti sa pui intrebarea la aspirantele care asteapta un ingeras, mai mult ca sigur ele te pot ajuta cu interpretarea analizelor. Din fericire eu n-am avut nevoie de nici un fel de analize inainte de a ramane gravida.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu abia acum reusesc sa intyru ca am fost ocupata..la noi e 2 la pranz.. Mickyy...cred ca fetele te ureaza fiindca ai zis ca ai implinit 18 saptamani...nu??!! Si eu exact azi fac 18 saptamani. Malina...eu voi naste in port jefferson la matter hospital nu irismetal... sotul meu se implica mult mai putin ca la primul...sau cred ca nu e corect exprimat...acum se ocupa fff.tare de primul ca sa fiu eu mai libera cu cel din burtica... am o stare placuta de exuberanta, mereu...tenul imi arata f. bine...fizic ma simt bine...desi m-am ingrasat ...dar e placut sa ma mandresc din nou cu burtica.abia astept sa vad la ecografie(pe 28) daca e fetita(I wish!!) sau baietel... din pacate nu ma pricep la analize...ca in state iti zice...totutl e ok...si cu aia ramai...daca e ceva in neregula(doamne fereste!)te baga in amamnunte.. va pup pe toate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor...azi sint harnicuta si vreau sa va anunt ca aseara am fost la eco si o sa avem o fetita sanatoasa si jucausa care danseaza de zor la mine in burtica.Pentru completarea datelor eu am sa nasc la CAntacuzino cu dna dr.Rusu Manuela iar intervalul in care voi naste este 27.02.04-02.03.04 (eu prefer sa ramin la voi in martie...v-am urmarit mai mult decit pe mamicile de ian-feb.2004). Sa aveti o zi excelenta si sa facem un top sa vedem cite fetite citi baietei...[bibe] Va pup Amelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. Eu,mai rarut pe aici... ca in ultima vreme a mers mizerabil legatura la net, si in plus am avut atata de alergat...in week-endul asta..ma marit. Cununia civila numai, cu nunta n-am avut curaj. Asa ca si la mine e ceva nebunie cu rudele care vin din provincie. Abia astept sa scap. Raspuns pt Diana - IgG este cel care arata ca ai avut candva infectia. IgM arata ca o ai in prezent. Deci, daca IgM este negativ este Ok, sa stea linistita. Pupici la toate mamicile si bb-ii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis, draga mea, crede-ma ca stiu prin ce treci...Si avand in vedere ca eu singura m-am ocupat si de nunta, de fapt eu cu nasa, ca sotul meu era plecat mai mereu, stiu ce de treaba ai mai ales pe ultima suta de metri. Oricum felicitari din partea noastra si casa de piatra de pe acum. Eu personal, am tinut mortzish sa fac casatoria religioasa, mai ales pentru bb, si cum asta nu ti-o face nimeni fara cununia civila, ne-am hotarat sa le facem pe amandoua si crede-ma ca nu imi pare rau. Eu chiar ma simteam pregatita pentru ambele, sarcina inca nu se vedea, rau-rau nu mi-a fost si deci, am zis ca fac fata usor, mai ales ca am facut intr-un cerc relativ restrans, 34 de persoane,desi initial am vrut doar 20, dar s-au mai si autoinvitat... In fine, am vazut ca se poarta chestia asta f. mult si e de preferat uneori sa faci doua eforturi mai mici decat unul mare o data. Oricum,va urez o zi minunata si care sa va poarte mult noroc Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis, casa de piatra si sarcina cat mai usoara! Iamona, la asta nu m-am gandit, cum ca urarile ar fi pentru cele 18 saptamni cdare le-am implinit ieri, da' ai si tu dreptate [cheers]! Totusi, cum putem avea amandoua 18 saptamani, dar DPN diferite? Sunt 11 zile diferenta daca listutza malinei e corecta. Voi aveti cumva "valuri" prin burtica? Ca azi dimineata m-a chinuit mai bine de-o ora un soi de durere usoara de burta, asociata cu un soi de miscari ciudate, nu erau ghionturi de bb, cum au fost inainte, ci parca mi se misca uterul in toate partile, parca aveam o mingie acolo care nu era fixata bine si tot aluneca in stanga sau in dreapta, si mai apasa pe cate un organ care incepea sa ma doara.... Nu stiu cum sa descriu senzatia, cred ca termenul de valuri e cel mai bun, la un momentdat mi se parea ca-l simt pe bb cum inoata pe-acolo, cum se plimba din stanga in dreapta burticii mele. Explicatia asta cu bb a scornit-o imaginatia mea bogata, pentru ca n-am mai auzit la nimeni pana acum ca [copil] al lor ar face asemenea tumbe prin burtica, si mai ales ca le-as si simti, mai ales la 18 saptamani. Aveti vreo idee ce poate fi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Fetelor,cele care ati fost la magazinul SIR de la Lujerului sa va luati haine de gravide puteti sa-mi spuneti si mie unde este raionul (boutique-l) acesta? Ieri am umblat prin acest magazin si n-am gasit nimic si pe cine am intrebat a zis ca nu stie daca exista un magazin specializat in asa ceva? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...