Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (5)


Mickyyy

Recommended Posts

Fetelor, eu am fost la sala inainte sa raman insarcinata. Mergeam cu sotul meu care practica culturismul de vreo 8 ani, el fiindu-mi instructorul . Am mers la o sala pe linga Sala Palatului si avand in vedere aparatura de acolo nu stiu ce exercitii am putea face avand in vedere ca avem si un bebe in burtica, care trebuie protejat. Eu cred ca decat sa dam 500.000 lei pe abonament, mai bine facem acasa ceva miscare, exercitii usoare care nu necesita prea mare efort. Eu in fiecare seara fac exercitii mai mult ca sa ma dezmortesc ptr. ca si eu am munca de birou si pentru orice deplasare folosesc masina. Deci, parerea mea este ca trebuie sa facem miscare dar nu trebuie neaparat sa mergem la sala pentru asta. In plus, ma gandesc cum s-ar uita toti pustanii (care merg la sala) la miscarile greoaie pe care le-as executa. Acasa este mult mai bine. Va pup. camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutare burtici![flo] am citit tot ce ati scris, dar n-am avut timp sa raspund; am multa treaba la servici...[bang] denis iti doresc si eu casa de piatra si un bb sanatos de care sa va bucurati! mickyyy eu am combatut intr-o oarecare masura [consti] printr-o lingurita de miere cu apa, luata dimineata pe stomacul gol. si am mai baut ceai verde (acela antiadipos), seara inainte de culcare, dupa ce am intrebat medicul daca se poate. miercuri am fost la controlul lunar si am reusit sa merg impreuna cu Stef. bb e bine, sanatos si am facut eco morfologica - suntem la jumatatea sarcinii si dr. a spus ca totul e bine - suntem "in grafic"[bis][bis][bis] am primit Fier si magneB6 si mi s-a spu sa ma dau - "din cap pana in picioare" - cu crema de corp ce contine colagen, vit E si F. sa va povestesc despre emotia sotului meu cand si-a vazut "opera"?!! mare parte din voi ati trait deja acest sentiment alaturi de ai vostrii "alesi". n-a fost prea vorbaret cat a durat ecografia, dar dupa ce-am ramas doar noi a incepuT sa turuie si sa zambeasca cu gura pana la urechi, cu ochii... he, he, he , doar primise o veste SUPER!!! ni s-a spus ca bb-le nostru va fi baiat - 90%. a fost o seara frumoasa pt noi, mai ales ca a coincis cu aniversarea de 7 ani a casatoriei noastre. dupa ce-am iesit de la dr. am fugit de manuta la[cina2][cheers] pt. completare listei: Simona, Cluj-Napoca, DPN 1-3 martie, la eco-baietel, Clinica Ginecologie 1 - Cluj, dr. Muresan Daniel va pupic si va doresc un sfarsit de saptamana SUPEER!!! [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin si cu ceva ma putin placut... pt mine! 1. sunt racita "cobza" de 3 zile si ma tratez cu tone de ceai cu lamaie si paracetamol (dupa sfatul dr.). azi am inceput sa tusesc si ma doare capul... 2. de vreo saptamana incoace ma trezesc cu mainile, dar mai ales fata si picioarele - in jurul gleznelor - umflate. voi repeta analizele de urina si sper sa nu existe complicatii. stiti vre-un remediu pt. "bucuriile" astea???? simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonica, un sfat pentru ceea ce ne-ai povestit: elimina pe cat pot sarea din mancare, bea multe lichide si la birou cat stai pune-ti picioarele pe un scaunel (~20-25 cm inaltime). Felicitari pentru baietel[bis]!! Si eu imi doresc baietel, dar ce ma fac , ca sotul meu isi doreste fetita.....Si parac as vrea sa i se indeplineasca si lui dorinta...Insa cu siguranta am doar 1 bb in burtica...Cum o vrea Dumnezeu. pupici, Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, felicitari pentr baietzel, sarcina usoara in continuare si ai grija cu raceala! Eu cand am fost racita, am facut o baie fierbinte urmata de o frectie cu carmol (reteta de la mamaie), si a functionat la fix, am transpirat toata noaptea, iar dimineata eram deja mult mai bine. Ceaiuri fierbinti pentru gat, ulei de menta pentru desfundat nasul, si cam asta a fost tot ce-am folosit. Cat despe maini si picioare umflate, eu cred ca diana are dreptate, e posibil sa retii apa, asa ca n-o sa mai mai repet si eu cu aceleasi sfaturi. Alta cauza eu una nu stiu, si nici alte sfaturi nu ma pricep sa dau. Eu am auzit acum cateva zile la radio ca la gravidele in trimestrul II de sarcina e obligatoriu vaccinul antigripal. Eu una n-am facut niciodata asa ceva si nici nu cred ca o sa fac, am oroare de tot ce-nseamna vaccine, mi se pare ca n-au nici un efect. Voi ati auzit ceva de asta? Sau v-atzi vaccinat vreuna?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sspecial pentru Simona, mi-am adus aminte de : Declaratie de dragoste! Te iubesc! Mi-e dor de tine... vreau sa te vad. Imi doresc sa te ating, sa iti simt fiecare vibratie. vreau sa te am si sa fii sclavul meu. Vreau sa te perpelesc in calduri, vreau sa te tavalesc in tot patul, vreau sa te transpir. Am sa te am si iti promit ca trei zile nu ai sa iesi din casa, ai sa fii doar al meu si ai sa ma simti in fiecare particica a corpului tau! Te sarut, Gripa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am fost si noi la medic ieri, bebelusul e ok, suntem in 22 saptamani, singura problema care ma framanta pe mine este ca am pus 3kg in 4 saptamani, ceea ce este cam mult. Medicul mi-a zis ca m-am ingrasat de la fructe, iar fructele care au cele mai multe calorii sunt: banane, mere si struguri. Fructele cu cele mai putine calorii ar fi cele care contin vitamina C, in special kiwi si portocale. Eu nu am probleme cu constipatia, probabil ca mananc multe fructe pe zi (1kg) si in special seara. Ceci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, si eu sint in ceata cu calculul pentru DPN. Eu stiu exact data conceptiei si dupa calculele mele BB-ul ar fi mai mititel decit imi zice si eco si medicul! Ce m-a bagat pe mine intr-o ceata totala a fost un telefon al asistentei cu care sint prietena, ca "la 16 saptamini e obligatoriu sa-l fi simtit, altfel e rau!!!!" L-am trezit pe sotulica al meu la 5 dimineata, cind efectul cuvintelor asistentei si-au facut efectul... si am deschis carti de specialitate, am dezbatut si itr-un tirziu ne-am culcat la loc ca urma peste zece minute sa ne trezim sa plecam la servici...Cu exactitate la voi la cite saptamini a miscat? Eu simt asa ca niste valurele din cind in cind dar mi-e teama ca sint colici... Va pup si va doresc numai bine! Mikaela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza ! Mikaela, chiar daca bb misca de la mai putin de 16 saptamani, nu-i obligatoriu sa-l simti, din contra, sunt mult mai multe cele care nu l-au simtit la 16 saptamani decat cele care l-au simtit. Mie de exemplu doctorul mi-a zis cand am fost la ecografie (pe 3 octombrie)ca o sa incep sa-l simt abia peste 3 saptamani si in mare parte a avut dreptate, adica abia pe la 18 saptamani l-am simtit cum trebuie (desi acum eu fac pe viteaza si ma laud ca l-am mai simtit si inainte, dar nu stiam ca alea erau de fapt miscarile lui). Poti sa citesti ceva mai multe despre bb si miscarile lui la link-ul de mai jos: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15422
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai reusit sa intru pe forum de cateva zile si simt ca am ramas codasa...Mi-am schimbat medicul dupa intamplarea nefericita a prietenei mele si ma intreb daca mai merge careva dintre voi la Ion Ionut de la maternitatea Giulesti. Azi merg la el si nu sunt sigura la ce sa ma astept. Sper sa imi inspire incredere. Ca de auzit, am auzit doar de bine. Si in legatura cu mersul la sala, eu vreau, eu, eu! Ca acasa oricat m-am chinuit nu am reusit sa fac nimic. Asta e! N-am vointa. Asa ca, serios, daca vrea cineva sa mearga in grup, eu sunt grupul! Ma ofer. mStau in Crangasi si pe aici, in zona, sunt ceva sali. Desi pe cantar m-am ingrasat doar vreo 2 kg, cand am fost ieri sa-mi cumpar de imbracat si am cerut o pereche de pantaloni care sa-mi vina, vanzatoarea mi-a spus ca "asta e cel mai mare numar"! Asa-mi trebuie! O sa ma fac asa, cat Casa Poporului!Deci, vreau la sala! La aerobic, mai precis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...