Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (5)


Mickyyy

Recommended Posts

Salve Multumesc la toata lumea pentru urari. Si va doresc de asemenea sanatate la bb si sa ne bucuram de ei fericite si in liniste. Si sper eu impreuna. micky ieri nu am petrecut ci duminica. In familie. Dar pentru ca ziua sotului este peste o saptamana si este din Curtea de Arges mai petrecem si weekendul viitor (ne serbam si acolo amandoua zilele). Plus ca facem 5 ani de cand suntem impreuna.[:D][:D] si anul asta mai avem ceva de sarbatorit [gravi]. Pupici [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Denis, te asteptam sa ne povestesti despre cum a fost la casatorie! Casa de piatra, inca o data! Malina - la multi ani si pentru aniversarile ce vor urma. Noi avem doar 2 1/2 ani de casatorie, dar parca suntem impreuna de o viata. Poate ar fi dragutza o lista cu varsta (sapt.) la care s-a simtit prima miscare in burtica! Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima miscare.....nu sambata asta, sambata trecuta, iar eu maine fac 19 saptamani....mama ce grea e matematica.... Mda... 17 saptamani si 4 zile!!! Rezolvat problema [:)] Dar saptamana trecuta a miscat foarte foarte putin, l-am simtit o data sambata, apoi luni, si abia spre sfarsitul saptamanii a mai dat semne de viata din nou.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, dupa 100 de ani de cand nu am mai trecut pe aici. Vad ca toata lumea e bine, si sa dea Domnul sa fie asa si de acum incolo! In primul rand, la multi ani Malina, [s] sper ca te-ai petrecut bine si frumos. Si noi ne-am petrecut in week-endul asta, pentru ca a fost ziua mamei mele - de fapt tot pe 27 e ziua ei, dar petrecerea a fost sambata [:)]. Sa fiti sanatosi, si tu, si bebe si sa va bucurati de tot ce va inconjoara! Denis, casa de piatra, multa fericire si sa aveti drum lung impreuna! Ca tot vorbeai de probleme, Micky, uite ca eu iau pastile de vreo luna de zile, Utrogestan in fiecare zi, No-Spa din cand in cand, am avut si o sangerare usoara acum vreo 2 sapt si ca urmare fac injectii cu Gravibinon la fiecare 10 zile, asa ca nu e totul chiar foarte roz [:(]. Sper sa fie bine pana la urma, placenta sa se ridice si sa nu mai stam tot timpul cu inima cat un purice... La mine bebe inca nu misca, desi ieri am intrat deja in 19 saptamani! Ar fi cazul sa-si faca simtita prezenta, nu? Diana, mie mi-a spus medicul sa iau Ketonal sau algocalmin daca ma doare capul, sa nu stau asa, cu durerea, ca nu e bine. Si eu am avut dureri de cap zilele astea, dar cred ca a fost o raceala. Am stat vreo 15-20 min cu nasul in aburul de la ceai si o frectie cu carmol la frunte si radacina nasului si vad ca nu am mai avut probleme. Cred ca de la sinusuri mi s-a tras, desi eu n-am avut niciodata belele cu ele. Multi pupici si multa sanatate la mamici si bebici! [pup] Soleil "Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, tocmai am trecut pe la cabinetul nostru si mi-am luat tensiunea si destul de mare. Eu eram spre hipotensiva (10-11) si acum am 14 cu 8 si simt ca sunt ca o oala sub presiune. Trebuie sa ma duc totusi sa mai fac ceva analize... Micky, mie mi s-a parut ca acum o saptamana ar fi miscat ceva - ca o tumba usoara - nu cred ca prin zona aceea sunt intestine, ca sa dau vina pe ele. A fost ceva distinct, dar poate ca e prea devreme (sapt 14 atunci) si mi s-a parut. Oricum, astept cu nerabdare sa se manifestemai intens. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, acum va trebui sa-mi fac (pe langa clasicele analize de sange (cu Ca, Mg s.a.m.d.) si de urina) si EKG, pentru ca ascultandu-ma acum cu stetoscopul i s-a parut ca sesizeaza niste aritmii. La asta nu ma gandeam pana acum, dar poate ca e din cauza stresului si a oboselii. Pana una-alta, mi-a zis sa iau Aspacardin, care nu este contraindicat in timpul sarcinii. Problema e ca la policlinica de care apartin, prima programare este posibila abia pe 18 nov.!!! Pana atunci poti sa crapi ca nu ai loc. Asa ca s-ar putea sa apelez pe la diverse cunostinte (gen o simulare de internare ca sa mi se poata face analizele gratuit) ori, daca mai strang ceva bani, sa merg la Medicover, la Sanador, la Unirea sau in alta parte. Sper sa nu apara complicatii, caci pana acum am fost bine, fara probleme. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, 15 saptamani, asa scrie la "catastiful" doctorilor. Adica tu ai 15 saptamani de sarcina, desi bb are doar 13. Si acum revin la un subiect mai vechi...miscarea [hop]...dupa indelungi cautari eu una am ajuns la concluzia ca la gimnastica speciala pentru [gravi] nu prea am cum sa merg (e si scump, e si in timpul zilei), asa ca m-am gandit ca varianta inotului e mai buna. Asa ca am dat o cautare pe google, si am gasit ceva bazine si piscine acoperite. Asa ca o sa-mi iau frumos la mine costumul de baie si prosopelul, si dupa ce termin jobul o sa trag o fuga la bazin. Nu's eu mare inotatoare, abia ma tin la suprafata apei, dar e singura varianta de miscare care mi se pare accesibila momentan. Nu prea stiu care's conditiile la bazinele de prin bucuresti, ca nu am mai fost pana acum acolo dar o sa va povestesc eu dupa prima "sedintza". In caz ca mai intereseaza pe cineva, va dau lista de bazine pe care am gasit-o eu. http://www.ghidul.ro/rezultat.php?idd=944
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...