Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Credit ipotecar 10% dobanda?


Recommended Posts

Este un subiect despre care s-a mai discutat acum vreo 3 luni dar nu il mai gasesc. Deci, aveti idee care este dobanda pentru credit ipotecar (pentru construirea unei case) pe care o percep bancile de la noi? Acum cateva luni era in jur de 20% pe an dar astazi un inspector ANL mi-a spus ca bancile si-au redus dobanzile pentru creditul ipotecar, acestea fiind acum comparabile cu dobanzile pentru creditele pentru constructiile prin ANL, adica in jur de 10%. Pana ajung eu la o banca puteti sa-mi dati vreo informatie? Va multumesc. Daniela, mamica de Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga ponicid,[hia] Uite subiectul discutat anterior despre creditele ipotecare: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12066 Eu am vazut cam acum 2-3 saptamani la TV un nene de la o asociatie a bancilor din Romania vorbind despre o initiativa comuna privind reducerea avansului in cazul creditelor ipotecare, astfel incat sa ajunga la 10-12% din suma. Venind din partea bancherilor, si nu a guvernantilor, vestea mi s-a parut mai credibila insa nu stiu ce pozitie va avea BNR la o astfel de initiativa. Cat despre reducerea dobanzilor, inca nu am aflat nimic insa o sa verific cat de repede voi putea intrucat sunt si eu interesat. Ramane de vazut ce va urma... oricum schimbari apar de la o zi la alta iar faptul ca 2004 este un an electoral ma face sa cred ca astfel de schimbari vor mai aparea... sper inspre binele nostru! Numai bine! Catalin ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...