Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Si altele...


Recommended Posts

Am mai primit cateva, nu stiu daca s-au mai pus. Trei soareci intr-un bar trageau shot-uri de tequila Primul isi toarna un shot, isi umfla muschii si incepe: -ba fraierilor, voi stiti capcanele alea de soarecipe care pe bun bulangii de oameni cu o bucatica de cascaval inauntru? ei bine,io desfac dintii aia, fac vreo 20 de tractiuni la capcana, ma invart un pic,iau cascavalul si o sterg, ba!!! ii sparg pe toti!-mama, ce tare e asta! Al doilea soricel isi pune tequila, il da pe gat, sescutura si zice: -brrr, sunteti de cacat! stiti voi grauntele alea mici si roz, bobitele alea de grau cu otrava pe care le pun oamenii ca sa ne omoare? ioiau cateva boabe, le pisez, le pun pe o foita si pac! le trag pe nas! -baaaa... asta e nebun de tot! auzi, se drogheaza cu otrava! Al treilea isi pune si el un paharel, il da pe gat,se incordeaza, se scutura un pic si o ia la fuga -unde fugi dementule? -imi bag picioarele, ma duc sa i-o trag la pisica! Un automobil este tras pe dreapta de un politist pentrudepasirea vitezei. La volan este un tip trecut binisor de 40 de ani si in dreapta este sotia, ce croseteaza in liniste un pulover. Politistul: - V-am pris pe radar cu 140km/h domnule ! Soferul: - Domnule politist, am avut masina pe "cruise control" la 80 de km/h, poate ca este cazul sa va recalibrati radarul !! Nevasta fara sa isi ridice privirea de la pulover: - Draga , nu fi caraghios, aste este o masina veche, noi nu avem cruise control !In timp ce politistul se apuca sa scrie amenda, soferul ii spune nevestei: - " Ce dracu, nu puteai sa iti tii gura ? " - Nevasta: " Sa zici mersi ca ti s-a defectat detectorul de radar, cand te-a oprit politistul ! " Politistul se apuca sa scrie si a doua amenda pentru detinere de anti-radar. Barbatul din nou: - " La dracu femeie, taci naibii odata ! Politistul: "....si remarc ca nu purtati centura de siguranta ! Asta va costa inca 2 milioane amenda !" Soferul: "Domnule politist, am avut-o pusa, dar am dat-o jos cand mi-am luat permisul din portmoneu !!! Nevasta: "Draga, dar stii bine ca atunci cand conduci nu porti niciodata centura....! " In timp ce politistul scrie a treia amenda, soferul se intoarse catre nevasta si zise:- " Vaca dracului, tine-ti odata gura aia mare !!!!!! - Si politistul se intoarese catre femeie si intreba: - " Intotdeauna vorbeste sotul dumneavoastra asa de urat ?? " - Nevasta: " A, nicidecum, domnule politist. Numai cand este baut. " La un medic vine un tip cu un dop infipt adanc in fund. Doctorul il intreaba ce a patit. - Ma plimbam prin desert, raspunde individul, cand am gasit o lampa. am frecat-o si din ea a iesit un efrit care a zis ca imi indeplineste orice dorinta. - Si ce i-ai raspuns?, intreaba medicul. - NO SHIT !!! Fat Frumos merge la psiholog si ii spune ca nu are deloc succes la femei. Psihologul ii face un set de teste specifice si ii spune :- Fat Frumos, tu esti baiat destept, cult, frumos, dar tu ai o problema mare : nu stii sa comunici cu femeile. Uite, iti recomand sa procedezi asa : te duci intr-o discoteca, iti iei o bere si te uiti de jur-imprejur. Cand te hotarasti la o femeie anume, te uiti fix la ea ; ea se va simti privita, iti va intoarce privirea si atunci te duci la ea, o intrebi cum o cheama, ce mai face, ce doreste sa bea si de aici totul este usor ... Merge Fat Frumos la o discoteca, ia o bere si se uita de jur imprejur. Vede o blonda impecabila si o fixeaza cu privirea. Ea se simte privita si iiintoarce privirea. Fat Frumos isi zice : - Ar trebui sa ma duc la ea, dar nu pot acum, mai stau putin, mai iau o bere ... Cand in sfarsit se hotaraste, brusc blonda se duce la WC. O asteapta Fat Frumos la usa 5, 10, 20, 30 min, dupa care se enerveaza si pleaca. Imediat blonda iese din WC, il remarca si il ajunge din urma : - Salut ! zice ea- Salut ! zice Fat Frumos - Pe mine ma cheama Ileana Cosanzeana ! Pe tinecum te cheama ? - Fat Frumos ! - Ce mai faci, Fat Frumos ? - Bine ...- Bei ceva, Fat Frumos ? - Mda, o bere. Si Ileana ii cumpara o bere. Se instaleaza o tacere penibila, in care Fat Frumos se tot gandea ce sa mai zica ... Dupa juma` de ora de tacere, Fat Frumos isi ia inima in dinti si spune : - Si zi asa ... te-ai cacat ... La penitenciarul din Poarta Alba a venit vremea ca politaii sa-si ia si ei salariul pe carduri. A doua zi, unul dintre ei vine suparat la serviciu pentru ca al sau card nu este bun, nu functioneaza. Colegii il intreaba de ce? Iar el spune ca a luat cardul si a razuit banda neagra de pe card si nu a gasit nici un numar PIN. Într-o croitorie de dama: "Fustele se ridica zilnic între orele 10.00 si 14.00". Consumati cu încredere supa de pasare vegetariana. Servim cu frisca clientela bine batuta. Avem frisca batuta toata ziua. Nu servim minori sub 18 ani. Nu servim în stare de ebrietate. Avem ciorapi de femei lungi. Lenjeria de corp nu se schimba. Confectionam costume de dama la proba doua. Croim rochii pentru dame de lux. Confectionam posete si genti si cu pielea clientului. Nu trimiteti copii la umplut cu sifoane. Confectionez paturi pentru copii de fier. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si inca unul: Un ascet isi dedica toata viata lui D-zeu, traind in pustiu,hranindu-se cu radacini, toate cu gandul la rasplata viata de apoi pentru viata sa de pe pamant intru D-zeu. Vine si fericita zi in care moare (dupa atatea radacini zi de zi, era de asteptat). Urca frumos pe tunel, trece de lumina, ajunge la poarta Raiului, cu Sf. Petre cu ceaslovu-n fata. Da sa intre in Rai, sigur pe el. Sf. Petre ii bareaza drumul: - Ho, sefu', incotro?- Pai in Rai, eu sunt ascetu' Senie. - Pai, hai sa verificam ce zice ceaslovu'.Cauta Sf. Petre la sectiunea "Asceti" - Senie... Senie... Nu, n-am nici un Senie la "Asceti". - Cum n-aveti nici un Senie. Cauta la sfinti. - Senie... Senie... Nu, nu-i nici un Senie nici la "Sfinti". Ascetu', din ce in ce mai agitat si enervat: - Cauta la "Mucenici", la "Credinciosi cu merite deosebite", la mama ma-sii. Trebuie sa fiu undeva acolo!Sf. Petre cauta prin tot ceaslovu... Nimic. Senie daramat... - Toata viata pierduta... Am mancat la radacini de mi-a venit rau, mi-am dedicat toata viata lui D-zeu... Pentru ce?! Sf. Petre il ia impaciuitor de dupa umeri si ii zice. - Ma, vezi norisoru' ala de acolo. Ala mic,alb si pufos? - Da..., zice Senie printre hohote de plans. - Zambeste, ma, esti la Camera Ascunsa! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...