Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cafeaua proaspat macinata va asteapta ...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adina si eu m-am incapatanat destul sa o alaptez dar tot degeaba.Nu mai vrea deloc sa se atinga de san,poate sa fie foamea cat ar fi de mare,ma intreb daca nu i s-a schimbat gustul de nu i-a mai placut ei,se poate sa fie si din cauza ciclului.Nu vreau sa gasesc scuze ca nu mai alaptez dar asta este situatia. M-am si muls putin cat am putut numai ca sa stiu ca mananca lapte de la mine si tot nu a vrut,probabil ca este gustul. Imi este greu si cu lapele formula ca il i-a cam greu dar se va obisnui pana la urma ca nu are ce sa faca.Are dati cand papa mai mult,dupa o greva foamei si am inceput sa ii dau si cereale pt ca asa mi-a zis doctora.Nici in greutate nu a luat cum trebuie,este in urma cu aproape un kg.m-am incapatanat,acum sa vedem daca recupereaza. Maine pleaca sotul meu in Germania pt o saptamana si ma duc sa stau la socrii mei ca sa ma ajute cu Maya ca eu sunt cobza de racita si nu pot sa fac fata pana cand nu ma pun calumea pe picioare. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iuliana, decind am inintilnit un mesaj al tau unde scriai ca ai inceput sa-i dai biberon ,asta a fost cam acum 2 luni ,iar mai apoi cerind reteta de la brinza calcica te-am avertizat ca risti ca bb sa nu mai vrea piept. acum te intrebi daca este cumva din cauza menstruatiei ...nu nu este,menstruatia nu schimba gustul laptelui.laptele nu si-a schimbat gustul.sa stii ca biberonul sau brinzica calcica nu este un aliment mai complet si mai hranitor ca pieptul.spui ca nu are greutatea corespunzatoare ptru virsta ei, f posibil sa fie tocmai din cauza alimentarii necorespunzatoare.pina la 6 luni cel mai bun ptru un bb este pieptul.desi nu pot crede ca are 1 kg sub limita deoarece este foarte mult,iar in fotografi se vede durdulie,la 6 luni trebuie sa dubleze greutatea cu care s-a nascut. ca pediatra ti-a zis sa-i dai cereal nu mai zic nimic,peste o luna o sa-ti zica sa-i dai copan de pui si suc de portocale ,se poarta carnita bio de la hipp,chiar ma vazut un mesaj cu carnita hipp la bb de 4 luni. despre pieptul cu mastita, citeste articolul scris de medicii D.C. in mastita nu ramai fara lapte. fetelor nu mi-o luati in nume de rau dar la mine intelegere nu o sa gasiti cind un bb nu este hranit cum a lasat mama natura si cum este mai bine ptru el ,adica la piept. adinuto, bine ai venit! cum adica abia asteptai sa se termine vacantia ,asa de naspa a fost? sa-ti traiasca iubitul,sa-ti puna repede piulita pe dest ca sa venim si noi la nunta ,ca uite frumusica tocmai si-a luat rochie si trebuie sa o danseze. sa stapinesti sanatoasa chietrele shi sa se inmulteasca. beluta unde este, nu a aparut? ina ,nu ai greturi de la mirosul de cafea ?ce'as mai vrea sa te vad dind la boboci, marule,asa de mult ai fost profisoara in ro? cit ai de cind esti in canada?ca sa nu te intreb citi ani ai? ionico ,cind deschizi cafineaua??ca bordelul meu este non stop si cuconetele vor sa biea cafia. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de branzica nu am intrebat pt mine.Pe mine soacra mea m-a invatat sa fac cu lamaie dar cunostiinta asta mea nu i-a venit a crede ca este ok cu lamaie si daca nu stiam altfel am indraznit sa intreb pt ea. deci eu in momentul de fata nu ii dau decat cereale,altceva nimic,nici suc,nici supa,nici pireu si alte alea.atunci cand am incercat sa ii dau biberon nici nu a vrut sa accepte si acum il accepta foarte greu,dar sanul nu l-a mai vrut deloc,tot am tras de mine dar nu am avut nici o sansa.cu toate ca m-am muls nu este ca atunci cand ea pune gurita pe san si il stimuleaza asa cum stie ea mai bine,e legatura aia...mi-am dorit foarte mult sa o alaptez si mai mult de 6 luni,nu pana la 6 luni dar se pare ca nu am norocul asta.poate la al doilea copil o sa il alaptez pana la un an. si da este in urma cu aproape un kg.s-a nascut cu 3350 si acum la 5 luni(ieri a facut 5 luni) are fix 6 kg.fa tu socoteala cat trebuia sa aiba la 5 luni. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
si da este in urma cu aproape un kg.s-a nascut cu 3350 si acum la 5 luni(ieri a facut 5 luni) are fix 6 kg.fa tu socoteala cat trebuia sa aiba la 5 luni.
Iuliana, nu te mai amari ca ii transmiti si puiului nelinistea, si sa stii ca stresul asta cu mancarea il dai si ei. Cu cat te agiti tu mai tare sa-i dai sa manince cu atat n-o sa vrea ea, fiindca te simte agitata. Calmeaza-te, ia lucrurile asa cum sunt, ai intarcat si cu asta basta! Acum trebuie sa te concentrezi pe copil. Iti spun din experienta proprie ca Stefan n-a mai vrut sa suga la san atunci cand am inceput sa-i dau formula. Incepeam serviciul, el avea vreo 6 luni si am inceput sa-i dau cate putin biberonul ( el care nici nu stia ce e ala). LA inceput nu vroia, vroia tzitzi, io plangeam cu biberonul in mana ca mi-era ca o sa slabeasca, am insistat si a inceput baiatul sa manince. DAR, n-a mai vrut tzitzi, normal, era mai usor din biberon. D-aia zic, insista cu biberonul, o sa manince pana la urma si mai da-le incolo de cereale, ca n-o ajuta foarte mult. Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea] Am avut un we f. aglomerat (am fost la plaja - a dat Domnu`-, am fost in vizite, am fost la Gala la Festivalul mamaia 2007 - adormita juma`te, si intre picati am facut si ceva cumparaturi - ca era frigiderul tare speriat...[:D]...de gol) si n-am avut timp sa fac testul .. [mariaj] (ma credeti???? ... abia saptamina viitoare trebuie sa-l fac... abia astept). Pina vad liniutele in schimb ... invat de la voi despre alimentatie. Notez tot. O cafea buna va fac si va astept la povestiri de we. Schimbari de alimentatie, pietricele, cadouri ... eu - [url="http://community.webshots.com/user/INA2778"]Ina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am dormit toata noaptea.Sunt chioara de somn.Am racit eu si cred ca i-am trasmis si eu.II curge nasucul,nu are febra,decat plange.Am pus prima data baza pe faptul ca cu o zi in urma a fost foarte cald si a doua zi foarte racoare si s-a simtit si din cauza asta ii curge nasul dar sa vedem ce se intampla.Am sa ma duc cu ea la pediatra sa vedem ce zice. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

declar oficial ca am terminat de pus parchetu' Rezultate: 1. podele ...misto 2. Am rezolvat problema cu duduiala lui Stefan? Nu, dar acum are partie mai mare ca am pus si pe holul de la intrare.[bang] concluzie: ma declar multumita si promit ca nu ma mai apuc de santiere pana la anu' Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha Andreea, corect, faci vara sanie, adica partie [:D] Iuliana, nu te mai stresa. Incearca sa o alaptezi, si daca vrezi ca nu papa si ii e foame, ii dai formula.[flo] Monica, tu de fapt imi doresti binele sau raul? Cum adica piulita pe dest, da'ce, asa de fraiera ma crezi? Lasa ca dau petereceri dupa petreceri daca vreti sa va etalati rochiile, da' asta cu nunta e subiect tabu la mine [:D] Ina, sa stii ca eu vreun an de zile mi-am facut test dupa test si nu mi-a iesit nici pe naiba. abia cand mi-am schimbat serviciul si nu-mi mai trebuia copil abia atunci mi-a iesit [:D]. Imi tot zicea dr mea sa nu ma mai stresez ca nu iese, nu intelegeam atunci ce are una cu alta, da' uite ca asa e. bebe vine cand vrea el, nu cand vrei tu, chiar daca ti-ai gasit deja vreo 15 ursitoare aici pe forum [:D] Uff ce zi azi, mult de lucru. Fug inapoi la treaba. Pup Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...