Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cafeaua proaspat macinata va asteapta ...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by iuliana_2007
Moama da este iesita din calea afara Diana aia.[bang] Ne-a facut ascorpii mama dolores.Ea este cea mai tare gospodina de pe forumul asta restul sunt niste gaste,tzatze,scorpii si nu mai stiu ce ai zis. M-am lamurit cu ea.Nu stie ce vrea de la viata. Maine poimaine deschide ALT SUBIECT IN CARE SE PLANGE CA II FACE BARBASU NU STIU CE. [bang][bang][bang][bang] "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
buuuun de citit la cafea, dimineata Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns
M-am gandit si am vorbit cu sotul meu si dau la facultate.Fac si eu niste contabilitate. Ce zice-ti,e bine? "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e super bine, iuliana, dar alege un domeniu care sa iti placa, spre care sa ai inclinatii. Dupa ce ne-am casatorit am facut amandoi facultatea de drept, iar sotul a facut si un colegiu tehnic, pe care il reia aici, brrrrrrr anii petrecuti in scoala sunt anii pe care mi-i amintesc cel mai bine. Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, asta e lancezeala, pica topicul pe pagina a 2-a. apel: Adina, in vacanta, in pustietate, nu are net Wonderful petrece Rebiana parca se tine de nunti ina are o treaba super importanta, sa chinuie "sa bage cozonac la cuptor" principe, pe unde bantuie, ca vorba aia e sezon ploios la ea? de belutza nu mai intreb nici de Stefania hai sa va povestesc ce am facut ieri, nu de alta da tre sa spui cuiva ca altfel ma bufneste rasul asa din senin duminica hotaram de cateva zile sa mergem in Toronto sa vedem un muzeu, o expozitie ceva, ca vremea e rece, nu e de mers la plaja, la lac las sotul sa aleaga destinatia, ii furnizez materiale printate, linkuri pe net si ii amintesc unicul lui job atunci cand mergem in excursii: acumulatori la aparat! sambata imi intreb consortul daca a ales destinatia. Raspuns: unde vrei tu, mama![bang] duminica dimineata, vorbim in tara cu mamele, incepem sa facem ceva bagaj, niste apa, niste fructe, niste gustari, ca de mancat am hotarat sa mancam in Toronto. intreb sotul daca s-a decis, el zice ca unde vrea inimioara mea, atunci decidem impreuna, adica eu: la Royal Ontario Muzeu, adica ROM cum e cunoscut aici. Deci toata lumea echipata, aparatul digital de fotografiat luat? da, dar n-am acumulatori incarcati[bang][bang]ma duc sa cumpar baterii! uf, ce sa-i faci acum? tarziu sa-l omori, dureaza mult sa divortezi, asa ca lasa-l sa se descurce. (de, daca nu ai o d...a de nevasta!) In sfarsit toata lumea e in masina, sa plecam. Rezervorul jumate, ajunge benzina, si totusi, inspirata trag la benzinarie si fac plinul. Plecam: eu la volan, sotul navigheaza.harta de pe mapquest biblie, nu ne abatem de la harta nici o dunga. Ajungem. Toronto, mare, imens, frumos, urat, aglomerat, lejer, curat, nu prea murdar, multe Mercedesuri, brrr Trecem pe langa o cladire futurista, cu steaguri cu emblema ROM, stai frate ca aici tre sa venim noi, pai unde parcam, pai muzeul asta nu are parcare proprie..da-i si cauta, da-i si te invarte pe stradute pana gasim o parcare subterana, platim, pune tichetul in masina si hai la muzeu. wow, se scutura pamantul, copilul se cam albeste la fata, da ne lamurim repede, parcarea e chiar deasupra metroului. ajungem la muzeu, platim intrarea si primul lucru ce il vizitam e Food Court, adica unul din restaurante, nu cel de fitze, ca cu mancaii mei, cu apetitul lor nu e de joaca! Ok, bifat si asta. Cu burtile pline da-i si viziteaza. Au astia un sistem de a face vizita la muzeu placuta, iti poti petrece ziua intreaga, de fapt intrarea e pe o zi intreaga, poti iesi si reveni de cate ori vrei. So, vazut indieni nativi, vazut tezaur preincas, vazut statui grecesti, numai testicole, fara ...stit voi ce! tinut in frau copil indragostit de egiptul antic si incurajat sa respire ca uitase sa mai respire admirand mumia, vazut moose pentru prima data, mama da ce mare, dinozauri, ma rog numai oasele...cultura europeana, evolutia stilulilor, multe nu mai stiu cate. Mers in zona copiilor, incercat costum de cavaler, asa a vrut copilul, de dinozauri, asa a vrut mama, pipait piele de sarpe, mirosit , urmarit un stup de albine pe viu.... si multe altele gata, acasa, rasuflu usurata ca nu s-a agatat nimic de mainile lor in magazinul muzeului oprim la Tim Horton si ne luam ice capucino si timbitz la copil, si harta la iveala, imbarcarea si acasa Trafic de Toronto criminal, bine ca am ales sa locuim la tara: hai sa iesim pe expresul care ne duce la autostrada, la 401. Inchisa, mare accident de circulatie, 4 masini pupate, contraindicat total de producatorul de automobile pai aia e singura iesire pe care o stim, nimc, da-i inainte, cauta o parcare unde sa consultam harta. gasit parcare, ups, 2 tipe si un tip se apropie de masina, jamaican man, sa ne ajute. Trecut fiori, explicat ce si cum, incearca omu sa ne ajute, ma rog zicem ca am priceput si taio de acolo. Nu de alta da pantalonii le era turul pe la genunchi, sapca pe o parte, tatuaje ca la balamuc, uffffffff ce vreti, noi suntem mai de la tara! Plecam, in directia indicata de tip, ne trezim la poalele CNTower, oprim pe marginea drumului, punem avariile, si consultam harta. Spre disperarea sotului ( eu sofez, asa ca eu intorc volanul) alegem calea cea mai usoara dar si cea mai lunga: traversam Toronto pe Yonge Street cea mai lunga strada din lume, in Guiness Book mentionata. Cool, doua ore ne-au trebuit, trecut pe langa chestii cool, putine poze, bineinteles ca bateriile de la magazinul din colt era descarcate, am uitat sa va spun, dezastru, sot botos, fara glas, Festival indian in downtown, bine ca nu e blocata strada, si dai inainte, vazut ecranul urias de pe cladirea LG si multe alte chestii care nu este la noi la tzara. Si dai mers, intr-un final ajungem la highway si gata, de acu suntem pe drumul cel bun. Uitai sa va spui, cand ieseam din muzeu ii spun sotului ca as vrea sa mergem pe Yonge Street, sa o vedem, e cea mai lunga din lume, si vazusem imagini, dar nu ajunsesem. Sotul zice, venim odata special pentru asta, si oprim si prin malluri, si prin parcuri... Bineinteles ca nu e nevoie sa vin odata special pentru a vedea Yonge Street,ca dorinta mi-a fost indeplinita! Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! haideti ca pun de cafea si v-o las pe masa in bucatarie ca trebuie sa ajung in piata pana nu se pune canicula si apoi sa bucataresc ceva. meniu (pt cine vrea sa se inspire, ca io mi-am stors creierii toata seara): - supa de pui cu taitei - cartofi la cuptor cu: carnaciori, costita, cascaval va pup! sa veniti repede ca se raceste cafeaua si nu mai are nici caimac!!! [mamica] mami de [baietel]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/user/ioanaradu80"]poze cu matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
...fetelor, asta e lancezeala, pica topicul pe pagina a 2-a. apel: Adina, in vacanta, in pustietate, nu are net Wonderful petrece Rebiana parca se tine de nunti ina are o treaba super importanta, sa chinuie "sa bage cozonac la cuptor" principe, pe unde bantuie, ca vorba aia e sezon ploios la ea? de belutza nu mai intreb nici de Stefania...
[q]...pe mine m-ati uitatara...[q] [icon cu ala care scoate limba] ...ce naiba sa fac, ca tre' sa recuperez lancezeala de saptamana trecuta 1. iuliana, mrs W nu va ambalati, diana asa e ea. cum bine spunea cineva, ea stramba realitatea astfel incat sa devina ideal. Daca zice ca barbata-su e un nenorocit, asa trebuie sa spunem si noi, daca zice ca e cel mai cel, si noi la fel. Bleahhh! io am fost p-aci de la primul subiect. Sa fi vazut atunci paruieli!! Plus ca o forumista mai veche, care a ajutat multa lume si a incercat sa o ajute si pe ea, si-a luat-o nejustificat. 2. maru frumoasa plimbarea...dar ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti-se intample[:D] Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Maru super iesirea voastra, credeam ca doar noi stim s facem d-astea... dar vad ca se descurca si altii. Si eu sofez, iar el sta in dreapta si ma ghideaza ... ghinionul e ca se uita asa mult pe harta ca uita sa ma mai dirijeze. Si... [bang] mai gresim si noi drumul. Andrath, eu n-am fost chir de la inceput i nici n-m cautat in arhive... dar povestea se repeta periodic, a Dianei... sau mai modifica cite ceva? Iuliana si wonderful ca si mine s-au prins in hora mai tirziu... sa ajutam fata. Ioana nu m-am prins cu felul II. Cum la cuptor? Eu am avut in meniu niste crap, cu mamaliga. Am mai prajit niste ciupercute cu usturoi - si ne intrebm de ce oare ne ingrasam. Stefania parca voia si ea s plece la plimbarica??? Adina a spus ca ne mai scrie dar vaz ca n-are timp. [alcool] Rebiana cred ca e obosita a avut treaba cu Pavaroti [:D] Principe nu vrea sa mai bea cafeaua cu noi... Sa mai schimbam meniul. Beleutza la fel... Va pup... ne auzim mai incolo. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana nu schimba nimic, fiecare subiect e la fel: incepe dintr-o mare frustrare a ei: ori o bate, ori o face albie de porci in fata prietenilor, ori amandoua deodata. Fetele sar cu sfaturi si solutii (acu' de fiecare data sunt altele, ca nu mai cade nimeni in plasa) si dupa cateva pagini, diana o intoarce cum ii convine ei: trebuie tata la copil, cadru familial normal, n-are unde sa se duca, n-are bani (ultima data o forumista i-a oferit chiar de lucru) sforaieli d-astea si limbaj de lemn cat cuprinde. apoi imediat ii trage cate un subiect d-asta : oda lui sau oda mie, depinde. el devine Fat-Frumos pe cal alb si e un tata foarte bun ca-si trage picioarele sa nu cada fata (Da, asta a fost unul dintre argumente, pentru ca descrisese cum s-a impiedicat fetita de picioarele lui tac-su si a cazut de si-a rupt gura, copil de vreo 8-9 luni - si tac-su s-a enervat ca nu e atent copilul si a facut-o albie de porci) Edit: nu vei gasi nimic prin arhiva ca pana acum diana a sters aproape toate topicurile ei...isi inchipuie probabil ca daca le-a sters lumea a uitat. Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:(] Si pe mine m-ati uitat! Aveti o [8]. Am terminat si eu [cit], ca o sa trebuiasca sa vin cu jumatate de ora mai devreme la servici pentru a recupera ce ati scris voi. Acum o sa ma apuc sa-mi fac un lucru tare placut - cererea de concediu, ca joi seara plecam la munte. Eu plec cu sofer, care stie sa se descurce si cu harta. Este suficient ca eu ma descurc cu Zuza mea in spatele masinii (ca altfel ar ajunge si in fata). Improspatez cafeaua [cafea][cafea]si sandwich-urile sunt gata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...