Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asistenta medicala gratuita in Romania?!


Recommended Posts

Buna, numele meu este Carmen, sunt [gravi]in 39 de saptamani si acum vin de la medicul care m-a urmarit pe parcursul sarcinii, si care mi-a dat niste vesti pe care eu le consider revoltatoare. Precizez ca eu locuiesc in Timisoara si voi naste la maternitatea Odobescu. Deci, s-a primit in maternitate o circulara (cica ar fi o lege votata) care iti impune sa nasti cu medicul care e de garda. In caz contrar, daca soliciti sa te asiste un alt medic decat cel de garda, se considera ca ti se acorda asistenta medicala privata si te pun sa platesti 50 de euro pentru nasterea normala si 150 pentru cezariana! Pai si atunci pentru ce mai platim contributia la asigurarile de sanatate? Ca eu stiam ca ai dreptul sa-ti alegi medicul curant. Sau poate gresesc eu... Oricum, daca a mai auzit cineva ceva in sensul acesta, postati pareri si sfaturi pentru a nu intra pe mana oricui la internare .... [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Carmen, N-am auzit de o asemenea circulara insa nimic nu te mai mira in Romania,nu stiu din ce sa mai scoata bani.Mie una mi se pare o mare aberatie,din moment ce timp de 9 luni mergi la un medic care iti stie cel mai bine evolutia sarcinii sa te oblige cineva sa nasti cu cine o fi,sau sa te rogi sa te apuce durerile tocmai cand e medicul tau de garda. Oricum imi dau seama pe zi ce trece ca tocmai vestile care noua muritorilor de rand ni se pare ilogice tocmai acelea se adeveresc:)asa ca iti doresc mult succes,ca medicul tau sa fie de garda in ziua cand vei naste. Cu drag, Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...