Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Remedii pentu MATREATA


otau

Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nizoral este un sampon care se gaseste in farmacie,si pe care ma tin de mult sa-l cumpar dar din pacate este atat de scump incat mereu ajunga sa fie taiat de pe lista de prioritati. Intrebare: Cine a folosit nizoral dupa ce nu a mai folosit a mai reaparut matreata? Andreea[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orice ati folosi sa nu incercati DOVE...eu am folosit un an DOVE...par frumos,nici urma de matreata..dar in timp ...firul de par a inceput sa se subtieze si radacina sa devina din ce in ce mai slaba si mi-a cazut mai mult de jumatate din el...a trebuit sa il tai ( era pina la talie aproape ) ...la doctor am aflat ca DOVE intr-adevar , folosit indelungat, duce la caderea parului.. deci ..grija mare visatoare [:)]<- dupa cum se vede acum fara par
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit Nizoral in Romania ptr ca eram disperata, ma vopsisem din blonda in bruneta si , pe unde trceam eu, "ningea" cu matreatza, facusem un fel de coji enervante si inestetice. In cateva saptamani mi-a trecut. O coafeza mi-a spus sa nu exagerez cu Nizoralul si treptat am revenit la un sampon normal, mai precis Head and Shoulders, dar numai varianta " intensive treatment", are un ambalaj bleumarin. Cum ma abat putin de la schema, cum reapare matreatza....Cand simt ca e pe cale sa se reinstaleze, ii mai dau o doza de Nizoral si gata! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..nizoralul e bun dar nu pt toata lumea..asa ca tot pe incercate merge....o vreme mie mi-a mers bine cu head and shoulders dar acu nu mai merge,apoi am trecut la nizoral...mi-a mers bine si cu el..acu nu mai pot sa-l folosesc ca ma umplu de coji..eu o sa incerc ca inainte de fiecare spalare pe cap sa amestec 2 galbenusuri cu ulei de masline...sa fac o crema si sa stau cu ea in cap citeva ore...ca nici eu nu mai stiu ce sa fac..si mi-am pus in cap sa ma dau la radacina capului cu vit a uleioasa si cu vit e tot uleioasa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am scapat nici cu Nizoral, astept sa vad cum e cu prepararea aspirinei... [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiti sigure ca este "ciupercutza", mai bine mergeti la un dermatolog. S-ar putea sa fie si o descuamare a pielii capului, fie din lipsa de vitamine A & E, fie ca o reactie la un anumit sampon, fie la caciuli, etc. (acum vine iarna). Exista si mashti de tratament si balsamuri de tratament pt. par, asta daca dermatologul spune ca nu e ciupercutza. Home, wherever you are... Simina & Andrei (Deiutzu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mamamea a folosit remediul cu aspirina si a fost multumita. Tocmai am intrebat-o si mi-a zis ca a pus 30 aspirine pisate la un tub de sampon(de 200 sau 250 ml). Dupa 2-3 zilese poate folosi mixtura si nu uitati sa agitati inainte de fiecare utilizare. Nu stiu sa va spun de durata efectului. Ea n-a terminat de mult. Momentan e OK. mitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...