Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Numele alteia


Recommended Posts

Wow !!! Trebuie sa fie ingrozitor !!! Nu ai spus daca e sotul tau , sau doar iubit ! Daca e sot[mariaj], problema e mai delicata, dar daca e iubit, mama-mama ce ar merita !!! Sa-l dai afara in pielea goala !!![mariaj]dupa ce il dai cu capul de pereti ![bang]Daca ti-e sot, poti sa-i faci si tu aceeasi chestie, striga numele altcuiva sa vada si el cum e !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Upppss... Cred ca nu ti-e deloc usor. Eu stiu cazul invers. Cea care gresea numele era o ea. Dar ea gresea pentru ca nu reusea sa-l uite pe ex-ul. Oricum, exista o diferenta: ea nu dormea cand striga numele ex-ului. Nasolt tare... si pentru cel ce greseste dar mai ales pentru cel ce e strigat pe alt nume. Cred totusi ca poate fi si o chestie de obisnuinta. Dupa ceva ani alaturi de o persoana pe care o strigi mereu pe nume, e cam greu sa te controlezi... De aia e bine sa alegi un apelativ de genul "iubi".. :) Serios vorbind, ar trebui sa discuti cu el ca sa vezi daca are sau nu ceva pe suflet legat de vechea tipa. Macar nu ramai cu ganduri negre... Poate pur si simplu a visat omul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I se paote intampla oricui sa zica un nume in somn. Sigur ca nu e placut dar se paote intampla. Poate te visezi la serviciu si dintr-o data ia foc faxul! Sigur ca strigi (de fapt in somn mai mult bolborosesti) : GEORGE! GEORGE! (George e colegul de birou, un tip la 58 ani) Si te mai si foiesti toata ! Ce ar fi ca atunci sa te trezesti cu ceasul desteptator in freza? Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, diferenta e ca strigatul m-a trezit pe mine, nu pe el. Nu stiu ce naiba visasem,dar in nici un caz ceva erotic si stiu ca am pronuntat un nume de barbat (fara sa cunosc persoana). M-am trezit si am stat f. speriata sa vad daca nu cumva a auzit si sotul, nu de alta dar putea interpreta dupa bunul plac... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am o sora, pana sa ma casatoresc imparteam aceeasi camera si dormeam impreuma, ca aveam un pat destul de mare. La inceputul casatoriei, obisnuiam sa ma mai adresez sora-mii in somn, dar cu voce tare. Stiu ca la un moment dat i-am spus sa ma lase in pace, sotul meu imediat a tresarit, pe sora-mea o cheama Emy, nume si de baiat si de fata, pana la urma si-a dat seama la cine ma refeream si s-a linistit. Asta nu inseamna ca imi era dor de sora-mea, pur si simplu ma obisnuisem cu ea. Altadata, cand eram copil, a venit odata bunica din partea tatalui pe la noi in vizita si m-a mangaiat pe fata in timp ce dormeam. I-am spus mama, s-a suparat ca nu era in relatii prea bune cu mama, desi nu avea nici un rost sa se supeere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Dupa o zi intreaga in care m-am perpelit si am disecat scena iata ce ma gandesc sa fac: 1. pur si simplu i-a scapat numele asta. E o femeie care inaintea mea a fost cea mai lunga relatie a lui. Pe undeva in subconstient ma asociaza imaginii acelei femei pentru ca semanam putin fizic si a iubit-o si pe ea mai mult sau mai putin ca pe mine. N-o sa-i crap capul...ar fi o prostie! Si eu am strigat pe altcineva cu numele lui si nu mi s-a crapat capul! Faptul ca a spus numele ei nu mi-a picat bine, chiar deloc, dar pur si simplu i-a scapat...si in somn. Nu avea vise erotice ci doar e varza in capul lui pentru ca invata pentru un examen greu. Nu vreau sa ii gasesc tocmai eu circumstante atenuante si daca vi se pare ca bat campii va rog treziti-ma! 2. intr-un anumit moment, cand "ii va fi lumea mai draga" voi avea grija sa scap si eu in somn numele unui alt barbat din viata mea de care el stie. Ma voi simti atunci razbunata! Sa fim bine intelesi: nu faceam dragoste si sa fi spus numele ei! Vreau sa va multumesc din nou. Opiniile voastre ma ajuta mult sa imi limpezesc mintea si inima. cu bine[pace]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellaalba, hai sa-ti povestesc despre niste prieteni de-ai mei, un cuplu sot si sotie. Ei bine tipa vorbeste in somn, da nu doar striga un nume sau se foieste. Ea traieste intens ce s-a intamplat peste zi. Cand ne intalnim, ne amuzam cu toti de ce povesteste sotul ei. La inceput a fost tare contrariat/speriat, apoi a inceput sa vorbeasca cu ea din gelozie, apoi din curiozitate, pe urma din amuzament. El o intreaba tot felul de chesti iar ea ii raspunde. Ea nu a crezut ca este adevarat, doar ca face misto de ea, doar dupa ce el a inregistrat-o a acceptat situatia. No va dati seama ce cumpli a fost la inceput ptr beata femeie. Ii spunea tot ce vroia ai. Cu timpul s-au obisnuit si acum doar o asculta, doar cind este usor "obosit" o mai intreaba cite ceva. De fiecare data ne amuzam de povestile lor si chiar povesteste cu lux de amanunte ce s-a intamplat la birou de exemplu. Din femeia terminata, nu de mult se intreaba oare ce o sa spuna daca o sa aiba un amant? [:D] Deci hotararea ta este ok. Nu te stresa pentru ce vb partenerul tau in somn. E inutil. Oricum a doua zi nu mai stie nimic. [:D] "lasa-ti inima sa zburde, lasa-ti mintea sa viseze" Nichita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, e ca o casnicie nu-i nici o inchisoare unde ni se spala creierul,iar trecutul e renegat...nu ne mai apartine.E adevarat,ca fiecare dintre noi,mai mult sau mai mai putin,am avut trairi,iubiri,dezamagiri,sperante...N-am pretins niciodata ca sotul meu sa respire doar aerul care EU i-l ofer,cred ca,chiar daca e casatorit are dreptul...sa viseze...Acum,urmeaza partea mai delicata...incredere,respect,responsabilitate si iubire.Dar asta e alta poveste si se "digera" de alta forma.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...