Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa rad ,sa plang.......sa sper?


Recommended Posts

Azi e ziua mea.Au trecut ani de cand nu mai sar in sus de bucurie,chiar nu-mi face placere sa fiu in centrul atentiei,o iau ca pe o zi doar un pic mai deosebita ,pt.ca ma intreb ce-am realizat pana acum.Din punctul altora de vedere foarte multe...o profesie,o casa,o casnicie,dar inca n-am plantat un pom si n-am facut un copil.Dumnezeu mi-a luat bucuria de a fi mama in ultimul moment in care urma sa devin,din motive numai de El stiute.Incerc sa privesc cu optimism un viitor pe care firea mea (mai pesimista) nu-l intrevede roz.De aceea nu sunt bucuroasa ca e ziua mea,am 32 de ani.Stiu, nu sunt batrana (inca) veti spune,si va intreb cati dintre voi sunteti cu adevarat multumiti de realizarile voastre ?de fapt cand ar trebui sa fii cu adevarat implinit? ,si ce ar trebui sa faci,pt. a nu trece prin viata asta ca un banal muritor.Tin minte cand eram "mai tanara" fiecare o noua zi imi aducea o bucurie,dar atunci n-aveam atatea ganduri, griji si atatea dorinte neimplinite.Cred ca o sa-mi fac anul asta un cadou mai special:o doza de optimism ,din care o sa iau cate o lingurita la nevoie.Asta e gratuit,dar oare suficient?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LA MULTI ANI! Sa ai parte de tot cei mai bun,sa te bucuri de viata,sa nu-ti pierzi credinta si cu siguranta ti se va implini si visul. Ai realizat chiar foarte multe,BUCURATE de TOT ce ai caci alti poate nu sunt atat de fericiti. Incearca sa nu te gandesti asa tare la minunea pe care ti-o doresti asa mult,caci toate aceste ganduri te macina si te dezamagesc si ai sa vezi cum va mai trece putin,putin si minunea va aparea,numai Bunul Dumnezeu va stii cand este momentul. Mult curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Silviuta! Iti doresc sa-ti gasesti optimismul si sa incerci sa redescoperi copilul din tine. Astfel vei privi cu mai multa speranta viata, nu vei mai acorda atata importanta evenimentelor din viata ta. Sa nu treci prin viata ca un banal muritor (?)? Ca sa faci asta, trebuie sa te bucuri de tot ceea ce-ti da VIATA (bune sau rele) . Sa apreciezi aceste daruri pentru ca sunt ale tale. Iti doresc din suflet sa reusesti![flo] Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SA SPERI!!! La multi ani, Silviutza, sa fii fericita si sa ai parte numai de bucurii! Si eu am varsta ta, impartasesc multe din ideile tale... Insa sunt in 27 de saptamani si pot spune ca am plantat un pom, si copilul e pe drum... Stiu ca viata nu e roz, insa speranta si optimismul nu trebuie sa piara din noi niciodata! Si cu siguranta exista macar "firicele" roz, important este sa fii deschisa sa le vezi!!! Capul sus si bucura-te de aceasta zi minunata, este ziua ta! Si razi de fericire si SPERA!!! Si totul va fi bine! RAmona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silviutza, speranta moare ultima! Si nu intamplator trecem prin atatea incercari. Cel putin aceasta este convingerea mea. Cu cat suntem mai puternici, cu atat vom fi mai incercati. Ai incredere vei vedea ca va veni soarele si in viata ta! La multi ani! Si fara a incerca sa uiti prin ce ai trecut, incearca sa accepti ca esti un om deosebit, un om ales! Cu drag, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...