Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa rad ,sa plang.......sa sper?


Recommended Posts

LA MULTI ANI! Te inteleg perfect...de curand am tras si eu linie si am adunat... nimic! Am ce-ti doresti tu ,iar tu ai ce-mi doresc eu...dar ma gandesc zilnic ca eu nu-i pot oferii copilului meu nimic,nici macar un camin (casa)...Ne mutam cu "cortul" mereu...Nu ne-a ramas decat speranta... Mama, de ziua mea mi-a spus:Bucura-te, cu anii astia nu te mai intalnesti! ...SPERA.... ROAGA-TE, DUMNEZEU NU TE VA UITA ! [s] gaby http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=739&cid=488
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Daca Dumnezeu considera ca trebuie sa ai un copil ti-l va da atunci cand vei avea cea mai mare nevoie de el". Cele de mai sunt spuse de duhovnicul meu, nici nu sti cat adevar este cuprins aici. Am mai scris-o si cu alte ocazii o rescriu acum in speranta ca iti va fi de folos: Doamne, …… da-mi taria de a schimba lucrurile ce trebuie si pot fi schimbate, seninatatea de a accepta pe cele ce nu pot fi schimbate si, mai ales ….. intelepciunea de a le deosebi pe unele de celelalte. (ARISTOTEL) Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! si multa sanatate, ce vreau eu sa iti spun,este ca incepi sa apreciezi lucrurile simple pe masura trecerii timpului si cum bine a mai spus cineva "daca ai sanatate nu ai totul,dar fara sanatate nu ai nimic",este atat de adevarat!Ca sa revin la aniversarea zilei de nastere,eu pana la 30 ani eram in extaz cand era ziua mea,aveam emotii,traiam cu intensitate momentul,ca sa zic asa.Cam cu 2 saptamani inainte de a implini 30 de ani,nu s-a inteles nimeni cu mine,am avut o stare atat de ciudata,eram intoarsa pe dos;cred ca atunci se intampla ceva cu noi,incepem sa simtim cum trec anii si ne pare rau,cel putin mie imi pare rau ca se duc asa de repede,ei bine,de la 30 de ani,aniversarile eu nu le mai percep la fel si vreau sa specific,ca la acea varsta posedam propria casa,masina,sot(bineinteles) si un copil de 2 ani,sanatos si frumos,desigur.Asa ca ...nici un motiv de depresii,angoase si alte cele,dar nu e chiar asa,acum in fiecare an,am momente de meditatii,bilanturi(dar nu materiale),imi pun tot felul de probleme, pe care nu mi le puneam cu ani in urma;e firesc sa te gandesti incotro se indreapta viata ta,ce ai mai vrea sa faci,ce ti-ai mai dori sa realizezi si de multe ori ajunge sa ti se para firesc si normal,sa ai tot ceea ce ai si sa-ti doresti mult mai mult,chiar daca normalitatea ta,depaseste realizarile celor din jurul tau.Pe mine ma doare cum trec anii,anul viitor voi face 34 ani,deja mi se par multi,pentru ca eu nu simt cum au trecut,simt ca am mai putin de atat si uneori cand vezi cum este perceputa de cei mai tineri varsta asta,te ingrozesti,pentru ca ea nu corespunde realitatii tale...Asa ca draga mea,sunt firesti toate gandurile tale,cred ca fiecare le are,in functie de felul de a fi,eu sunt mai analitica din fire si la mine trebuie intoarsa pe toate partile o situatie,nu merge sa iau lucrurile asa cum sunt,iar asta complica intotdeauna viata,nu o usureaza,dar satisfactiile sunt pe masura,deci e o.k.Lingurita de optimism este ceea ce ne trebuie la toti,ce bine daca am avea-o in fiecare zi! dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silviuta!La Multi Ani![bum][disco][s]Sa fii fericita ca esti sanatoasa si ai ceea ce ai.Sa inteleg ca esti nefericita de lipsa unui copil in viata ta?Este de inteles dar nu are rost sa vezi viata in culori asa sumbre.Mai sunt si alte cai de a avea un sufletel in viata ta.Daca vrei cu adevarat e cazul sa te gandesti la o adoptie.Hai capul sus si bucura-te de fiecare zi din viata ta ca si cum ar fi unica! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Silvia LA MULTI ANI! Nu dispera. Ajunsa la virsta de 30 de ani imi doream forte mult un copil dar doctorii mi-au spus ca nu o sa am niciodata. Ca si tine eram trista si ingidurata ca o sa imbatrinesc si o sa mor fara sa stiu si fara sa cunosc mingiierea si dulceata glasului unui copil. Cind nuci nu ma mai asteptam pe la 35 de ani si jumate, HOP! am ramas insarcinata. La inceput credeam ca sufar de o boala grava. Iti spun toate astea pentru a te incuraja sa speri. Ce ne dorim cel mai mult in viata, avem si puterea de a le comanda. Fi optimista si crede ca acest lucru este al tau. Mult curaj si bucurate de ficare zi pe care o traiesti, caci ficare este unica. Profita de viata ca est inca tinara. Pupici. Gabi mama lui Emma de 2 ani si 9 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt.urarile si gandurile voastre.Cineva scria pe forum ca nu trebuie sa asteptam anumite evenimente ca sa ne bucuram de ceea ce ne ofera viata ,asa cum este ea , nu trebuie sa asteptam sa ne simtim impliniti daca ne vom pune centrala,daca ne vom lua masina ,daca vom avea un copil daca.... Asta e viata , plina de antonime ,bucurie -tristete ,realizari esecuri...insa eu cred ca Dumnezeu ,desi are multe de rezolvat,nu ne va uita ,si ne va rezerva fiecaruia particica lui de fericire atunci cand e convins c-o meritam! Pt.Maruca: La multi ani puiutului tau, sa fie sanatos si norocos in viata![bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by silviuta
Va multumesc pt.urarile si gandurile voastre.Cineva scria pe forum ca nu trebuie sa asteptam anumite evenimente ca sa ne bucuram de ceea ce ne ofera viata ,asa cum este ea , nu trebuie sa asteptam sa ne simtim impliniti daca ne vom pune centrala,daca ne vom lua masina ,daca vom avea un copil daca.... Asta e viata , plina de antonime ,bucurie -tristete ,realizari esecuri...insa eu cred ca Dumnezeu ,desi are multe de rezolvat,nu ne va uita ,si ne va rezerva fiecaruia particica lui de fericire atunci cand e convins c-o meritam! Pt.Maruca: La multi ani puiutului tau, sa fie sanatos si norocos in viata![bis]
Mersi, Silvia, si pentru tine aceleasi ginduri de bine. Maruca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...