Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

Multumesc aalina, inseamna ca a ajuns totusi poza! Informatii: 6,6kg, cu lungimea(inaltimea) nu prea suntem siguri aprox 67cm, mincam tot ce ni se da dupa prima lingurita cind ne strimbam ingrozitor! Dar in cantitati mici! Dormim toata noaptea, dar plingem ingrozitor 3-4 minute inainte de a adormi...asa ca subsemnatul trebuie sa numere vreo 25 de elefanti pe o pinza de paianjen si sa se plimbe prin intuneric dind din brate cu odrasla[:D][:D] Nu avem dinti in schimb scuipam ca un vulcan furios spre disperarea mamicii care trebyuie sa ne schimbe hainele! Lucru pe care nu-l suportam si plingem si mai tare! Apropo, ai vostri cum se comporta cind vreti sa-i imbracati? aaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da a ajuns in ultima faza :)) Si eu care credeam ca sunt singura care mi-am amintit de bietii elefanti :)) Al meu cand il schimb se roteste pe burta si e o adevarata cascadorie imbracatul lui. Insa cand trebuie sa ne pregatim pentru plimbare nu suporta sa ii dau haine groase si atunci avem concert si ne luptam si eu si tati sa imbracam odrasla[bang] Korinna mama o sa le incerc pe rand. Da mai consistent decat 250 ml lapte cu cereale ...la varsta asta zau ca nu stiu ce sa ii dau. Cred ca ma pun pe mici si bere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile nu prea imi mai merge internetul. Abia reusesc cateodata sa intru. E si un lucru bun, ca asa mi-am convins sotul sa ne bagam internet prin cablu. Lumy, bine ca n-ati patit voi nimic. Fata mea inca nu stie sa rada. Doar de vreo 4-5 ori a ras si ea in hohote, si atunci doar cand radea Antim la ea. Nu i-o placea figura mea, sau e ea mai serioasa din fire? Parpalak, nici eu nu cred ca rezist cu laptele pana la 6 luni. Abia daca ii ajunge pentru o jumatate de masa pe zi Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, noi ridem in hohote cind o pun pe un genunchi si o zgilti si fac precum calul, a doua metoda este dupa baie cind facm brrrr la burtica, ne distram copios si cu "vine goanga pe perete si ne apuca de buci...buci!!" Poti sa incerci...eu nu cred ca exista copil serios si nici nu e bine sa existe...au timp destul mai tirziu aaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Mamici cu Bebei de mai 2003, Vad ca tot ati scris, ati scris, ca trebuie sa-mi iau un concediu sa recuperez tot ce-ati mai zis de-o vreme incoace. Eu daca apuc sa citesc ceva pe la "Discutii generale" si ceva retete de papica si gata, suna clopotelul, adica se trezeste Ioana. Buna idee ati avut cu albumul bebelusilor. Dupa ce am primit mesajul de la PARPALAK (iti multumesc frumos), ne-am si conformat si ne-am adaugat si noi o pozica acolo, ca sa vedeti ce mari ne-am facut. Inteleg ca initiativa au avut-o PARPALAK SI ANGE. Mutumim frumos, mamicilor ! Apai, de Ionica mea ce sa va spun, ca ma topesc dupa ea in fiecare zi ... De citeva saptamini cinta. Cinta si cind a fost bolnavioara (un pic de raceala, cu un pic de febra, dar au trecut toate). Are 8,5 kg si papa doar piure de legume, de fructe si laptic de la mami. Va pupacesc dulce pe voi si pe bebeii vostri si s-auzim (citim) numai de bine ! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina(luchian), trebuie sa stii ca albumul a fost realizat de Aalina si bebeii sunt asezati in ordinea zilei de nastere (!),iar la catalog au lucrat Parpalak si Ange. Ioana ta si cu Ioana mea sunt cam la fel de grijulii cu silueta... [huta] alina v
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...