Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

Parpalak premergatorul l-am luat de pe Kennedy este un magazin de copii linga Crazy Joe (magazin de draperii) dar sa stii ca eu n-am vrut sa-I iau numai ca m-am trezit cu tati intr-o zi si cu premergator (este un premergator ultra banal) el s-a bucurat ca se poate stringe asa-l poate lua si pe Joshua la gym,la basket. Asa scap si eu de ei in fiecare zi citeva ore. Cu webcam daca tot ne-ati adus aminte de ea uite eu am pus pe site-un lui Joshua un filmulet de 6 sec. De unde ai luat iaurt organic si lapte organic? De ce-I dai vitamine,calciu? Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca avea filmul mai multe secunde, il si vedeam pe Joshua cum se intoarce de pe-o parte pe alta! :) Produse organice am gasit la A&P (numai carne n-aveau, aveau pina si pizza organica!!!). Are carenta de calciu, am mai scris ca are dungute pe unghii. In plus, luna asta n-a luat decit 200 de grame, ceea ce nu mi se pare normal, chiar daca pediatrul zice ca e. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa sti ca nici Joshua nu a luat decit 300 grame in ultima luna dar nu-mi fac probleme si asa credeam eu ca-i obez. Eu nu-i dau decit seara citeva lingurite de cereale si la prinz piure de legume sau supita.Abia pe la 6 luni ii mai introduc si fructe la masa de dimineata o sa incerc totusi sa urmez tabele astora de aici in care abia de la 6 luni zis de piureuri.Noi si asa am luat-o un pic inainte. TU la cite mese ii dai altceva decit lapte? Va pupici Dana siJOshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ieri am ramas muta de incantare. In prima zi cand l-am pus in premergator Dorian tot inapoi a mers. Si ieri a mers inainte distanta buna. Daca ar fi dupa el ar sta numai acolo. Doar ca nu il las mai mult de cateva minute. De cand il scot afara seara doarme neintors de la 18 pana la 22 cand mananca si adoarme la loc. Spre dimineata e mai agitat dar azi noapte pur si simplu nu l-am mai luat din patut asa ca a inceput sa ma certe si sa faca ploicica pana a adormit. Problema e ca duc o adevarata lupta cand trebuie sa ii dau picaturile sau cand trebuie sa ii curat nasucul. Offf de ar trece. Astazi vreau sa incerc sa ii dau un pic de banana. Da nu stiu cu ce. Parpalak i-ai pus gand rau lui Paul de ii dai atatea? Vezi sa nu i le bagi toate odata :)) Joshua e un scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu va suparati ca va intreb ceva. Eu, cand mi-am bagat la friends adresele voastre de la yahoo, n-am trecut si numele de la despre copii, ca am zis ca tin eu minte ale cui sunt. M-am inselat si acum nu mai stiu deja cine sunt angi692001 si margacorinapopescu.Puteti sa ma lamuriti si pe mine, ca se pare ca m-am cam sclerozat? Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HA HA HA..Adita hai ca ai fpst tare cu adresele de pe yahoo.Deci angi602001 este alycia..dar cealalat margacorinapopescu.,...abar n-am..ca nu am auzit de ea....nu o am la friends... Auziti mai gagici..da mi-atzi monopolizat rau berbantul ca aseara nu mai merjea odata la piata..ca vb cu fetili mele!Apaaaaai cum vine treaba asta????sa-mi lasati fameleonu fara masculul carator!?? Parpalak...am incercat si eu sa pun supa la congelator,am pus-o in 2 biberoane micute,problema e ca odata inghetat cartoful din supa..cand il dezghet sta asa granulat si nu mai pot face pasta din supa aia in veci..se infunda tetina cand trage...si atuncea sa vedeti tragedie!! Nu va mai spun ca Stefu nu vrea sa pape supica facuta mai groasa din lingurita nici sa-l pici cu ceara.Strange linguruta in dinti de nu mai poot sa i-o scot afara.daca ii dau din biberon...il bea.Ce sa ma fac??cum sa-l conving la lingurita??? Banana o papa cu lingurita...cre ca pt ca ii place tare de aia. Da mah..eu si Cristiana suntem doua tinerele asa la 30 de anisori!!:) Aalina..si Stefan face un scandal la pompita si la betisoare..le cunoaste si numai cat le vede se fereste.Nu stiu ce sa ma fac..e racit..ii curge nasul ater de tot cu tot sinupretul meu.Azi ma duc la doctor sa vedem ce zice. In alta ordine de idei de vreo 3 ziule i-am dat branza de vaci..telemea lui Stefan..asa faramitze..si ii place tare..Ieri i-am dat telemea cu firimituri de covrig si mici farame de rosie...Vreau sa zic ca-si sugea buzele ca disperatu.I-am dat foarte putin sa vad cum reactuioneaza..dar ce mai ..fomist cumetru! Hai v=am pupat..ne vem in conferinta!daca o deschideti ma chemati si pe mine! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! Ieri nu am mai intrat in teleconferinta ..Am plecat cu gilma la piata apoi pina seara am tinut-o numai in vizite daca tot a plouat si nu am iesit prea mult afara! Azi am facut o alta supica cu putina carnita , am dat-o prin blender si a iesit o pasta tocmai bunicica de papat cu lingurita! Numai ca Framcesca dupa a doua lingurita nu a mai vrut sa deschida gurita! MAi fetelor daca nu-i place ceva tine gura inchisa si nu pot nici cum sa o pacalesc sa o deschida ! O vulpita am ! Ai vostrii fac tot la fel? Cu sucul de portocale ce sa va zic ...Il bea tot din canita! Hai ca va as poate mai vorbim pe mesenger... [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaMario. asa-i dadeam si eu pina acuma. Doar ca ii mai dadeam si dimineata cereale (daca ma trezeam suficient cit sa deschid ochii, altfel, doar un biberon cu lapte pot sa fac si cu ochii inchisi). Iar lapte papa la fiecare masa. Intre timp m-am uitat si pe parentsplace si pe pagina firmei Gerber, si cam difera schemele de diversificare... Voiam sa vad daca-i in regula conopida si vad ca nimeni nu face borcanase cu conopida! ange, mi-am adus aminte de ce nu pot sa-i dau legumele dupa laptic: pentru ca dupa lapticul din bibe mai are obiceiul sa adoarma! Poate doar sa incerc sa i le dau dupa ce se trezeste! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce parere aveti, ca am scris raspunsul de mai sus de aseara, dar am uitat sa-i apas pe "trimite mesaj"! L-am trimis abia azi dimineata! Lumy, si Paul inchide gurita cind nu-i place ceva, de pilda cereale la 6 dimineata. In schimb, lingurita, de prea tare ce-i place, o inclesteaza intre gingii si nu-i mai da drumul! Ba o mai apuca si de coada si-o stringe de nu mai pot sa i-o iau! korinna, merci, n-o sa-i pun cartof in supa congelata. Sa stii ca eu n-am fost la conferinta aia de pomina! :) Dar mai paseaza-l pe Stef lui tati si vino si tu cu noi la o discutie, ca nu te-am mai prins de o gramada de vreme.. dana d si adita, ce bine-mi pare ca nu eram numai eu confuza cu ange si angi :) Aalina: tot inainte!!! :)) Pai nu i-am dat atitea: doar un pic de iaurt si juma de doza de vitamine. Si suc de portocale. Legumele o sa le fac separat, ca sa stiu ce nu-i place, in caz ca.. Intre timp am mai gasit niste grafice mai precise si n-a luat-o chiar asa in jos cu curba, in plus, greutatea e proportionala cu lungimea. Acuma mai trebuie sa gasesc numai unde scrie ca toamna creste mai incet si ma linistesc cu totul. Mai ramine numai problema cu calciul. De cind am venit de la doctor sint obsedata ca nu-s o mama buna.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa recapitulam: [b]Alycia = Angi692001 din Tg.Mures cu bb Mircea si Andrei Ange = Cami din Toronto cu bb Robi si Maia Azi Mircea a papat banana cu mar si sana dar se pare ca nu i-a prea placut combinatia. Cred ca banana o sa o dau separat. Parpalak chiar ca i-ai pus gand de ingrasare lui Paul! Ia-o incet cu alimentele noi...ca sperii bietul copil.Al meu habar nu am cat a crescut in luna asta. Distractie placuta de Halowen...ce as vrea sa vad cum e la voi. Da sper ca o sa ne povestiti! Fetelor ma duc sa bat kupilul mare ca ma bazaie de nu pot sa scriu nik si imi fuge inspiratia. Dupa aia revin! Ma seaca de nervi si alta nu! Cand vrea e un adevarat dracusor! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...