Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lumi, somn usor!!! :) Eu ii dau orez seara inainte de culcare si orz dimineata, prima sau a doua masa, de obicei a doua. Doinna, scoti graficul la imprimanta, vezi ca jos sint lunile, tragi frumos o linie in sus, in stinga e greutatea,(si-n kg si-n lb) tragi inc-o liniuta orizontala, si unde se intersecteaza gasesti punctul in care sinteti! Ai si tu bebeu de mai? Da-ne si noua numele, data nasterii, pozici.. :) Sa te punem pe lista! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ori i-a venit astuia mintea la cap ori a avut efect pentru nasul lui karvolul, chestiile alea ce se pun pe batista si elimina uleiuri mentolate. Ca nu s-a mai foit si a mancat la 1 si abia la 6. Aseara a avut concert. Niciodata nu a mai plans atat de nu mai stiam ce sa ii facem. Cred ca era obosit si nu reusea sa adoarma asa ca am renuntat si s-a jucat puiul meu pana la baita dupa care a mancat si a adormit tun. Lumy distractie placuta. Parpalak nu te mai stresa cu graficele daca copilul e activ si mananca bine. O fi luat si el o pauza. Eu ii dau cereale doar seara inainte de culcare. I-am luat de toate tipurile ce le-am gasit pentru patru luni. Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaaa. Au plecat socrii![bum][colegi]. Mi-au facut capul cat o banita[mariaj]. Toata ziua [blabla]. Asa sunt ei obisnuiti sa comunice. Toata ziua se cearta, dar nu pot sa stea unul fara altul. Aproape ca nu e zi in care sa nu sune sotiorul meu sa vorbeasca cu mamitica. Acum sper sa nu mai vina pana de Craciun Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si se trezi fii-mea la 3 (obisnuinta) si a primit o delicioasa portie... de apa chioara. Noroc ca a adormit la loc, pana la 6:30 cand i-am dat iar orez la biberon (200ml). Abia la 8:45 s-a trezit de tot. Pe la 11:30, la banana, a adormit in scaun [ups]. De la ce firma ati gasit orz ca eu nu gasesc. Orezul care i-l dau seara e de la Knorr "Puiut - Crema de orez". La hrana solida: voi cand spuneti 2 lingurite inseamna ca i-ati bagat de 2 ori in guritza sau de mai multe ori si s-au adunat 2 lingurite pline? Nu stiu daca am formulat ca lumea intrebarea da' intelegeti voi, nu? Am uitat sa va zic, de 2 zile deni vine dupa mine prin casa in premergator chiar si fara sa o strig. Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/lumiy si http://community.webshots.com/user/denisadinescu(poze noi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy, petrecere frumoasa la socri! adita, felicitari pentru inca un episod trecut cu bine! :) Hai ca mai e pina la Craciun. Aalina si pisi, ati incercat cu suc de portocale? Noi am inceput de doua zile cu jumate de portocala pe zi si cred ca de azi bagam cite-o portocala intreaga. Ca sa nu va mai spun ca Emma, fetita Claudyei, bea cu cea mai mare placere cite-o jumatate de lingurita de suc de lamiie (contra sughitului). Sa dea Dumnezeu sa trecem cu bine de iarna asta! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai..m-ati inebunit cu graficele astea de greutate....pai Stefan a luat cam 1 kg-1,300 kg pe luna.Avea acum 3 saptamani 8,400kg.Acu...tre sa-l cantaresc..am s-o fac deseara sa vedem...El face abea pe 31= 5 luni. Dar el e ,are papacios.Insa lapte sa stoiti ca mai mult de 160 mlnu bea niciodata.In schib banana ,marul,supica le papa fara probleme.De 2 zile dau si iaurtel. Al meu nu sta inca bine in popou.Doar daca il tin eu de manutza,sau sprijinit.Se intoarce pe burta singurel..de nu pot sa-i pun pampersul deloc.Am sa va trimit la toate la adresele din Yahoo pzele care le-am facut Cu Aalina aici in Glati,cu bebeii nostri. In alta ordine de idei,premergatorul nu are nici o legatura cu picioarele strambe.Baiatul meu cel mare a avut premergator si are picioarele perfect drepte.Asteasunt aberatii..ca sa se dea doctorii mari cunoscatori si datatori de sfaturi utile.Am de gand sa-i iau si lui Stefu,insa sa stea bine in fundulet. Mi-aduc aminte ca cel mare acolo statea toata ziua...uneori si adormea acolo.... hai..v-am puopat! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adita, si pe noi ne-a pus la analize cand nu papa si fata e sanatoasa tun in schimb am innebunit de stress ca trebe s-o intep.. acuma mi se pare ca iar papa mai rau.parpalak, si Paul?acu papa de ex 100 gr de pireu de legume cu putine cereale+plus 56-70 ml lapte.e putin?si seara desi baga 150 ml cereale tot prestam pe la 4-5 dimi. Thea implineste 5 luni peste o saptamana si are 6,5 kg- a luat neateptat in 3 saptamani 450 gr dar dupa cum e acu cred c-o sa stagnam o perioada... legat de carne,NU VREA![bang] da i-am facut piept si poate trebuia pulpa, nu? in plus ieri am avut un copil model , si azi a miorlait toata ziua si n-a dormit defel... pisi, cum va mai simtiti? cum stati cu statul in fundic, ca noi numa asa am sta si nu stiu daca nu e prea devreme...i-am luat un scaun de masa Chicco-e promotie la Metro- si ii place in el mai ales ca o pot plimba fiind si pe rotile...are un tipat de entuziasm cand o ridic si sta aproape singurica. chiar,Alina nu e prea devreme pentru premergator? pupici cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da....l-am cantarit pe stafan.A luat de pe 1 oct pana azi-25 oct...inca 900 gr.Acum are....8,900kg..dar va jjur ca nu pare gras..sau pufos. E bine. El a crescut cam asa: -la nastere(31 mai) 3,500 -26 iulie...........5,600 -28 august..........6,600 -1 octombrie........8,000 -25 octombrie.......8,900 cam asta e. dar doar nu o sa-l trec la regim de slabit!!!!a crescut constant cam cu 1 kg. KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...