Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

Gio eu iti scriu ce i-am dat astuia mic la raceala: sinupret picaturi este secretolitic si se stramba cand il primeste da eu zic ca i-a facut bine, ambroxol picaturi, sumetrolim sirop. Acum inca mai tuseste dar nu asa rau. Sper sa scapam si de asta. In nas cu ser si pompita am lucrat si apoi picaturi date de medic ce se prepata in farmacie. Si karvol pe batistuta. Azi dimineata am avut surpriza sa nu ii mai curga nasul ca de obicei si nici nu mi se pare infundat. Oricum desi nu ii place pompita a facut minuni. Si l-am mai dat si cu baby balsam. Asa ca noi am incercat destule. Bb nu a facut niciodata febra si a mancat bine. A fost la fel de activ ca de obicei. Parpalak ca tot mi-ai amintit te rog sa imi trimiti si mie reteta de tiramisu ca io nu o mai am ca sa incerc sa mai slabesc un pic saptamana asta :)) Fetelor nu ma innebuniti sa aleg eu poze ca daca era asa nu va ziceam nimic si o faceam, da zau ca mi se pare ca nu imi ajunge timpul. Plus ca nu va stiu la toate adresele de albume. Si daca aleg o poza si voi ati fi vrut alta... Va pup! Am uitat sa va zic ca Dorian sta pe maini si pe genunchi de ceva timp si se arunca in fata cu elan si asa poate sa sara peste perne. Iar aseara tot din pozitia asta dar cu mainile sprijinit de mine s-a ridicat in picioare de am inlemnit.Iar taica-su incantat l-a sprijinit si l-a pus sa faca cativa pasi. Offf ce cresc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata la mamici si somn usor la bebici! Mai da ce cautate mai suntem..de mamicile de iulie,de iunie..si tot asa!Suntem tari ce mai!!! AZI A FOST PRIMA NAPTE IN CARE STEFU A DORMIT DE LA 22 PANA LA 7,30. Puteti crede asa ceva?/N-am avut treaba!!!Da Doamne sa o tina tot asa!..Si va doresc si voua! In rest eu sambata si Duminica nu prea am avut cum sa stau pe net ca Sotu a avut treaba pt serviciu si i-a trebuit compu.:((si am simtit tare asta pe pielea mea! Mai sa stiti ca si eu ii dau de 3 zile Danonino..si n-are nimik.Nici bubite ,nici vreo indigestie.Si ii place la nebunie ca se repede la lingurita de mi-e frica ca se zgaraie in gura. Cristiana,imipare rau ca nu am mai reusit sa vb la telefon.....dup[a ce i-o factura lui Cristi telefonul..am sa te sun. Cami...salutari de la Cristi pt colegu...barbierit!Pupici la Maia si Robi. Mai vb azi..poate si o conferinta! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Am venit aseara tirziu din vizite ! Vremea a fost urita tare! BA a plouat , ba a nins...Francesca nu s-a prea odihnit mai ales ca ii placea tare mult sa fie in centrul atentiei incit nici somnul nu se mai prindea de ea! Tare imi este sa nu se fi obisnuit si mai mult in brate mai ales ca toata lumea se juca cu ea ! Este tare sociabila incit a ris pe strada si la niste tigani care poarta salvari! Si ce veselie pe ea ....[:D]Cred ca o incintau culorile turbate cu care erau impopotanate tigacile! Cu diversificarea tot stagnam ...Am incercat sa-i dau peste alb si sa stiti ca l-a acceptat! Nu ma asteptam ...Nu i-am dat decit foarte putin ca se uita la mine ce maninc cu o asa pofta incit mi-a fost mila de ea si i-am dat sa guste! Am baut si suc de mere astazi si se pare ca tare ii place sa bea din canita! Scoate mai intii limba , apoi casca gura si asteapta sa-i curga ceva... Vad ca nu se mai strimba la sucuri! e un pas inainte! In schimb noaptea ma nauceste cu suptul! Tot din 2-3 ore se trezeste si chiar daca ii dau cereale seara tot nu pare sa se simta satula ! Nu stiu ce sa-i mai dau seara astfel incit sa o tina satula macar cinci ore! Cind va aud pe voi ca dormiti noaptea imi vine sa ma mut la voi si sa o las pe Francesca cu una din voi! [:D][:D] Nu am racit cu toate ca la socrii caldura nu a fost constanta ei avind teracote cu lemne si dimineata era chiar racoare in camera pina s-a facut din nou focul! V-am pupat! PS. Mai trimitem poze? [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina si Korinna,am privit - cu incantare maxima - pozele cu voi si cu bebeii vostri. Cel mai mult si mai mult ne-a placut aceea in care dorm alaturi,fiecare in caruciorul lui, ca doi fratiori de luna mai. Aalina,cautam o poza cu Ioana si o trimitem. Numai bine !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vizitati http://community.webshots.com/user/bbdemai2003 Daca aveti alte poze si vreti sa le schimb sa imi trimiteti. Sper sa va placa si sa nu va suparati ca nu am pus altele. Astea le-am ales eu si sa stiti ca nu mi-a fost usor sa va caut adresele pe toate subiectele vechi. Nu am gasit nimic la Daiopri, Byl si Doinna desi am cautat asa ca va rog eu mult sa imi dati si voi poze cu bebelusi. Sper sa fie o surpriza placuta pentru toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'! Am intrat si noi in 'randul lumii' [si-eu] : am inceput sa papam mancarica: suc de morcov prima data, piure de cartof, piure de morcov, samd. Miam-miam! Si cu cata pofta se uita surioara mai mare la Anais in castronel :) ce-ar mai manca si ea :)) Si inca ceva: azi implinim fix 5 luni!!![s][s][s][s] Luna viitoare avem aniversare dubla: 6 luni pt papusica, si noi - 4 ani de la casatorie ;) De ce am inceput atat de tarziu diversificarea... stiu ca multe dintre voi [zid][zid] din cauza asta, dar eu am patzit-o cu Emma din cauza diversificarii prea devreme: ne luptam cu o eczema de toata frumuseteza, care a ajuns pana si pe obrajori. Ceea ce nu va doresc si voua! Eu v-as sfatui sa nu va bazati prea mult pe faptul ca BB accepta anumit aliment, fara sa sa strambe. Trebuie urmarite si consecintele (sa nu apara bubitze, sa nu devina constipat, sa nu aibe diaree). De aceea trebuie sa lasati o pausa mai mare intre introducerea noilor alimente. Ca altfel nu mai stiti ce din cauza carui aliment s-a intamplat. Si mie mi-a dat maica-mea peste cand eram mica, si tare mult mi-a placut si am tot mancat pana am [vom][vom][vom], si de atunci, ani de zile n-am mai putut pune peste in gura... V-am pupici, si o saptamana buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faina treaba ai facut Alina!!! Fetelor, ca sa fim si mai organizate, iaca ce propun eu: la inceputul fiecarui subiect (bebe de mai... partea N) sa punem o lista recapitulativa cu bb, nume, prenume, alias mamica, varsta, numar de dinti (daca are - bebe, nu mamica), performantze (sade-n funduletz, merge, zice mama-papa, scrie, citeste, e la universitate samd). Pt asta, cineva ar trebui sa se ocupe de recapitulativul asta. cineva care are mai mult timp, si e mereu cu nasu' pe forum, gata sa stranga ultimile noutatzi. Ce ziceti? Bisous, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...