Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (13)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aalina, eu tot n-am deschis ochii, dar daca nu-ti zic acuma, sa vezi ca uit! :) Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, ca tare buna treaba ai facut! :) Frumosii bebei de mai! :) Colegi de grupa! :) Parca-s mai frumosi asa cu totii impreuna! DanaMario, mai mare rusinea, trebe musai sa ne intilnim, sa ne pozam flacaii impreuna! :) oLo, la partea a 12-a am incercat sa pun lista, sa stim macar zilele de nastere, dar partea a 13-a deja s-a "petrecut" prea repede :0 n-am apucat.. :) Asa, Daiopri, nu te lasa! :) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si bine v-am regasit!de acum vom fi aproape in fiecare zi pe forum caci ne-am luat calculator nou si nu mai avem probleme nici cu telefonul-am trecut pe zapp.Cred ca am ramas in urma rau de tot si sper sa recuperez,oricum Alina ai fost de milioane ,mi-a picat fata cand am intrat pe adresa respmai ales ca nu am citit paginile dinainte si nu stiam despre ce e vorba!In alta ordine de idei noi papam echivalentul a 200 ml de piure de legume cu carnita de manzat si vreo 500 ml de lapte pe zi.Avem 7,5kg si vreo 68 cm si am implinit 5 luni si jumatate.Nu avem nici un dintisor inca dar ne cam incearca,nu zicem nici mama,nici tata,nici papa,stam putin in fundulet sprijinita de pernute,stam pe burta dar nu ne miscam,acolo unde ne pune mama acolo ramanem,deh semanam la sportivitate cu mami si tati!Am ramas singure o luna de zile caci tati e plecat din tara[bang][bang][bang][q]si nu stiu cum o sa ne descurcam.De dormit dormim de pe la 12 seara pana la 9 dimineata uneori chiar mai devreme.A!Si seara pe 9 o apuca vorbitul si tipatul de una singura de i se inroseste fata ,cred ca i se usuca si gatul da'nu se lasa,si o tine asa vreo doua ore-si ai vostri fac la fel? http://community.webshots.com/user/corinutza111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak de acord noi simbata cred ca am fost pe linga voi am fost intr-un park "Glen Rouge Park" si Zoo. Daiopri nu te lasa ca eu am cedat de mult sa-l mai culc la el in patut. Daca vreau sa nu dorm noaptea sau sa ma scol din 2 in 2 ore il culc la el in patut.N-am ce sa-i fac il culc pe o canapea acolo ii place. Mai este cineva ca noi care nici acum nu doarme in patut??? In fiecare saptamana cite o noapte mai incerc poate poate i-a venit mintea la cap dar nimic. Va pupici Dana Si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina,[flo] Bravo si merci! oLo,[:-)))][:-)))][:-)))]ce tare ai fost!! citez:"nume, prenume, alias mamica, varsta, numar de dinti (daca are - bebe, nu mamica), performantze (sade-n funduletz, merge, zice mama-papa, scrie, citeste, e la universitate samd)". Nu e o idee rea treaba cu info. la inceput de cap. nou.De data asta eu am inceput un nou cap. si nu mi-am dat seama sa strig catalogul[bang][bang] scuze si iertare mamici de mai! bebelusha28,hai pe messengerul de la yahoo daca tot ai calcul. nou [:D]chiar daca nu ai adresa de yahoo,merita sa-ti faci numai sa te intalnesti cu noi,mamicile de mai,on line.Cel putin eu adresa de yahoo numai pt. asa ceva o folosesc [;)] notati: ange_maiarobi@yahoo.ca si va astept mamici de mai! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaMario, La noi nu e problema cu patul. Ca doarme la el in patut, numa ca simte nevoia sa se alinte cu tzitzi, cam la 2-3 ore (deh, golanas, deja).:)))) Ca am zis ca ma supar, si-mi strang marfa si plec de acasa noaptea, si sa caute tzitzi la tati de vrea:) Da, cand mai citesc pe la alte mamici ca ai lor dorm, tot mai sper sa se razgandeasca si al meu. Ca de nu o sa ma culc intr-o noapte in masina. Da, parpalak, lupt pe toate fronturile:) Da, ma pun cu un tauras, asa ca nu stiu ce o sa iasa. Apropo, pacat de pleata lui Paul, ca ne intreceati:) Alina, multumim mult, mult. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am facut-o cu cea mai mare placere. Scumpi toti bebeii nostri. Am schimbat si pozele pe care mi le-ati trimis. Da am si io o intrebare: a cui era copilul pe un prosopel roz care dormea si l-am vazut io intr-un album? Si parpalak l-a admirat atunci. L-am cautat de am inebunit da nu l-am gasit. Am crezut ca e Ioana da nu sunt sigura. Daca aveti si alte poze care doriti sa apara mai putem pune. Sau poate doriti sa punem poze si cu mamicile. Am incercat sa pun poze cat mai actuale am crezut eu ca sunt si care mi-au fost mie dragi.Si am admirat fiecare bebelus in parte. Ce vreti voi aia mai pun numa sa imi ziceti si io ma execut. Doar sa nu fie atat de repede ca iar imi las copilul nemancat. Eu m-am grabit ca am vrut sa fie un cadou pentru toti bebelusii de mai care incep sa implineasca 6 luni. Azi e ziua Ilincutei asa ca La multi ani. Va dau link-ul cu lista ca poate io mai sar pe cineva la uitarea mea asa ca fiti si voi pe faza. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15960 Aaa si pozele le-am pus in ordinea numerelor de pe tricou - ziua de nastere. Am mancat si noi banana si ne-a placut. In rest ii dam inainte cu aceleasi feluri de mancare. Doar ca parca nu mai mananca atat de mult la masa de fructe si la aia de la ora 6. Daiopri stai calma ca si noi ne trezim inca noaptea sa mancam pe la 2 si la 6. Partea proasta e ca pana acum intre orele astea dormea neintors dar de cand am venit din vizite se foieste si ma trezeste tot la 2 ore de nu mai pot. Cel putin al meu doarme in patut. Doar dimineata cand pleaca tati il aduc la noi in pat si mai lenevim si ne mai pupacim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina,iti mai multumesc o data. Poza cu prosopelul roz de care aminteai se afla la Pagina Ioanei,pagina pe care nu aveai cum s-o gasesti momentan,intrucat sufera unele transformari.(De aceea ti-am scris ca nu ai avut de unde alege, din pacate...) Eu si cu tati ( mai mult el !)ne muncim sa-i aducem imbunatatiri si poze noi,asa incat Ioana sa fie multumita... [^] Si cred ca este, de doua nopti,nu ma mai trezeste - o trezesc eu,stiind ca nu zice Nu cand e vorba de tzitzi... Asta cam pe la 5 -5.30, dupa ore bune de somn,caci o culcam,cum am mai spus, pe la 8 - 8.30. Iata, deci, o metoda ca bb sa nu se mai trezeasca : sa fie trezit ! Pana cand mama,intr-un mod cu totul si cu totul intentionat, va incepe sa uite...[:D]( Glumesc,dar mai stii...) Daiopri, ti-am vazut baiatul;iar nu-mi vine sa cred ce de par au unii [:0] Si pare ( sau chiar este )un lungan.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Aalina![bis] Excelent! Imi place poza cu Emma, cea in cadita...Ai ales bine...Poate o sa-ti trimit si o poza mai recenta... NU am mai intrat, Emma a fost bolnavoiara, adica toti am fost bolnaviori! Gatul si nasul...Fara febra, dar foarte suparator...Am fost cu emma la dr, i-a dat tratament...Noi ne tratam cu paracetamol, eu si sotzu'...La noi e mai usor, pot spune...Emma, saraca, nu a dormit 2 nopti din cauza ca nu putea sa respire pe nas [q]...Degeaba ii puneam picaturi, dupa o ora nu mai aveau efect!! Se trezea in urlete!! [q] Si ce tusea, saraca!! Avea o groaza de secretii, si in nas, si in gat...Are un pic de rosu in gat, zicea dr., dar nu e prea rau. Ii dau Ambroxol si Ospexin...Ser fiziologic in nas...Acum e mai bine...Nu mai are nasul infundat si doarme bine...Imi venea sa plang langa ea cand o vedeam cu nu putea sa respire...Cica e un virus acum...Multi au avut aceleasi manifestari...ASta e...Asa e toamna...Consemnez prima raceala a Emmei....Trebuia sa se intample odata si odata.... Ma duc sa ma mai culc si io...Nu prea am dormit in ultimele 2 nopti! Pup, pa! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi..si noi la fel...tot asa se infunda nasul de nu mai putea sa respire..dar ii spal nasucul cu Nazomer-solutie marina pt lavaj nazal si mi-a dat medicul picaturi de pus in nas :Rinoxin. si chestia aia Kervol de pus in batista. Acum e mai bine parca..dar tot mucos...oare o sa scpa de mucii astia?? KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...