Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai sa facem dragoste! Dar daca nu-mi place....?


Recommended Posts

Eu am o mare problema... Sincer, nu stiu daca s-a mai discutat despre asta ca n-am reusit sa ma uit chiar la toate discutiile, dar eu imi iau inima in dinti si va intreb: ce sa fac domnule daca nu-mi place sa fac dragoste cu iubitul meu? Ne intelegem bine in rest dar atractia mea fata de el e cam.... slaba... Initial nu a fost asa, dar felul lui de a se comporta in intimitate a reusit sa ma enerveze la culeme. Am incercat sa discut dar.... n-a iesit nica...Imi vine sa-mi iau campii si gata. Nu stiu cum o fi pentru voi, dar pentru mine e foarte importanta si parte asta!!! Oi fi eu prea pretentioasa?? Abia astept sa va citesc parerile. Pupici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alternative: 1. Discutati deschis si incercati prin multa comunicare sa rezolvati diferentele "culturale" in domeniu; 2. Refuza comunicarea cu tine pe aceasta tema; Rezultate: 1. Reusiti sa remediati neajunsurile relatiei intime; 2. Nu reusiti si atunci nu ramane, pe termen lung, decat sa va vedeti fiecare separat de viata lui. Nu sunt de parere ca sexul face si desface, dar intr-o relatie de durata e foarte important. Sa acumulezi frustrari din cauza neimplinirii fizice poate mina o relatie la fel ca lipsa oricarei alte forme de comunicare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca dragoste nu e...nimik nu e... Mai, oare nu este si alt motiv despre care tu nu ne-ai spus de aveti astfel de probleme în cuplu? Eu zic sa încerci sa analizazi mai profund toata chestia, si sa încerci sa vb. Spune-i si tu ce simti, poate te va întelege! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati intuit bine... e mai mult de atat... El a aparut in viata mea intr-o perioada in care eu inca mai plangeam dupa ceea ce credeam ca este "jumatatea mea". I-am spus despre starea mea, in ce se implica... El a parut sa inteleaga si a acceptat situatia. Cu fostul, faceam dragoste minunat...Era mereu ca un vis superb! M-am trezit usor usor gandindu-ma, in timp ce faceam dragoste, la "jumatatea mea". M-am speriat si m-am temut de ceea ce mi se intampla pentru ca eram obisnuita sa ma dedic total momentului... Apoi m-am trezit ca nu-mi place sa mai fac dragoste... Pe scurt... asta e ceea ce lipseste din prima descriere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am devenit paranoica. In ultimele saptamani ploua cu mesaje cu accente telenovelistice din partea unor foarte noi membri ai forumului. Toti cei care au postat in ultimul timp mesaje controversate sunt inscrisi in aceeasi zi sau cel mult ziua precedenta lansarii "bombei" sufletesti pe forum. Cred ca, pentru o vreme am sa renunt la citirea mesajelor de pe acest forum, cel putin pana apar probleme care necesita intr-adevar atentie si ajutor. La revedere forum, pana redevii "despre copii"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de sesama
Imi vine sa-mi iau campii si gata.
Eu nu am auzit niciodata ca la capitolul asta sa se schimbe situatia de la " dezastru" la " senzational"...se mai pot face mici ajustari, asa ca ...what you see is what you get..... ia-ti campii... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Country girl, daca ma uit bine la numarul tau de postari....nu esti in masura sa dai la fundul altuia. Sunt de acord ca au aparut subiecte aiurea pe forum, dar aceasta mi se pare o problema de cuplu, postata acolo unde trebuie. Si mai vad o paranoia pe forum, cum ca povestea unuia sau a altuia nu ar fi "reala"...nu-ti place, nu-i raspunde....am si eu (si sunt sigura ca majoritatea au ) momente din viata pe care daca le-as povesti m-ar acuza lumea ca citez din telenovele...sa nu uitam ca viatza bate filmul... Ceea ce povesteste Sesame am trait si eu, mai demult...e foarte dificil sa iei o decizie, si atunci iti intrebi colegii de forum....nu? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...