Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hai sa facem dragoste! Dar daca nu-mi place....?


Recommended Posts

Fetelor...nu va mai certati..[box]. Intram pe forum sa ne spunem pasurile, sa mai ascultam un sfat. Citeodata nu indraznim sa spunem celor apropiati ce probleme ne framinta. Ne facem curaj aici, intr-o lume virtuala, cu prietenii de pe [dc] , sperind ,sa gasim intelegere si ceva sfaturi. Eu cred ca e bine sa discutam anumite probleme atita timp cit sint spuse decent si nu jicnesc pe nimeni. Parere personala. Viata e plina de surprize, si atunci cind ne asteptam mai putin ni se intimpla tocmai noua. Asa ca cine vrea sa participe la o discutie amicala e de apreciat. [flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][:)][:)] Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Victoria
quote:
Initial creeata de sesama
Imi vine sa-mi iau campii si gata.
Eu nu am auzit niciodata ca la capitolul asta sa se schimbe situatia de la " dezastru" la " senzational"...se mai pot face mici ajustari, asa ca ...what you see is what you get..... ia-ti campii... V. veni, vidi, Victorie!
Uite noi suntem un cuplu in care s-a ajuns de la dezastru la senzational si la mai mult decat atat. Dar situatia a stat cam asa. Noi suntem impreuna din clasa a 12-a. Am fost colegi de clasa. Ne-am indragostit si dupa vreo doi ani am ajuns si la momentul 0. Eram amandoi virgini si nu-ti zic prin ce chinuri am trecut. Aveam un vaginism forte si el neexperienta. Am ajuns si la doctori si la o psiholoaga care se ocupa de problemele adolescentilor. Nu am renuntat nici o clipa pentru ca am crezut si cred ca este barbatul vietii mele. Incet incet a inceput sa se miste ceva, dar nu spectaculos. Nu am fost disperati ca nu ne iese. Ne iubeam si am zis ca rezolvam noi la un moment dat. Este adevarat ca eram si foarte tineri. Intre timp au fost anumite conjuncturi pe care nu le discut acum in care eu am mai fost cu altcineva si el la fel. Am trecut si de faza oare cum o fi si cu altu? Iubirea noastra a crescut odata cu noi. Am comunicat foarte mult practic eu nu cred ca am vreun secret fata de el (doar secretele prietenilor) si pot sa spun ca dupa ce am trecut si prin bune dar si printr-un moment dramatic (la nasterea fetelor) acum suntem un cuplu solid si implinit sufleteste si sexual. Sigur ca la voi este alta situatie si daca iubirea nu este foarte mare foarte greu se poate recupera pe plan sexual. Sesama iti doresc sa faci alegerea corecta in momnetul in care va trebui sa decizi. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sesama, e evident ca ranile nu ti s-au vindecat inca dupa ruptura de ceea ce credeai cee jumatatea ta. Pe omul care acum iti sta alaturi il folosesti pe post de alifie... Nici nu are cum sa mearga! Daca la nivel psihic ne e foarte usor sa ne mintim, fizicul ne tradeaza imediat! Limpezeste-ti sufletul si mintea inainte de a sacrifica doua existente... Curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sesama, eu am avut in viata mea doi barbati. Primul a fost sotul meu. Cand ne-am cununat eram virgina. El m-a iubit foarte mult dar nu am simtit fata de el o atractie foarte mare. Din alte motive, casnicia noastra s-a destramat iar eu la scut timp am cunoscut un alt barbat fata de care simt o atractie foarte mare. Magnetismul acesta ne-a unit foarte mult, simt ca este barbatul vietii mele....jumatatea mea. Prin urmare cred ca tu iubesti un alt barbat si pentru acest motiv nu iti mai place sa faci dragoste cu cel cu care esti. Deci sfatul meu (poate ca nu sunt cea mai in masura sa il dau)este sa faci dragoste doar cu cel pe care il ai in inima ta. Iti doresc sa fi iubita si sa iubesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sesame spui :"atractia mea fata de el e cam.... slaba... Initial nu a fost asa, dar felul lui de a se comporta in intimitate a reusit sa ma enerveze la culme. Am incercat sa discut dar.... n-a iesit nica...Imi vine sa-mi iau campii si gata. " apoi ne lamuresti cit de cit :"Cu fostul, faceam dragoste minunat...Era mereu ca un vis superb! M-am trezit usor usor gandindu-ma, in timp ce faceam dragoste, la "jumatatea mea". M-am speriat si m-am temut de ceea ce mi se intampla pentru ca eram obisnuita sa ma dedic total momentului... Apoi m-am trezit ca nu-mi place sa mai fac dragoste... "... vad ca fetele ti-au raspuns deja... e greu sa imi dau cu parerea ..dar cred ca amindoi gresitit cu ceva ...el prin cine stie ce stingacie si tu asteptindu-te la ceva si comparind.. ca sa mearga ar trebui sa comunicati mai mult....daca la inceput ti-a placut ..inseamna ca nu e o incompatibilitate chimica ...dar ceva nu e ok... ia o pauza si vezi cum e ...in nici un caz sa nu faci dragoste..daca nu simti ca iti doresti ....nu vei ajunge decit la frustrare, scadere a ta in ochii tai si inchidere a ta ..o sa ajungi sa te crispezi cind te va atinge,sa nu ii suporti prezenta fizica si in acelsi timp sa il iubesti , sa ii pretuiesti calitatile..dar ... deci mai bine invata sa spui nu si sa ai rabdare .. sa ti se vindece rana din suflet .. poate mai ai nevoie de timp iubire, radbdare si curaj! visatoare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi. Ieri am avut curajul sa-mi duc un gand pana la fapta. Am discutat cu iubitul si am hotarat, mai mult eu (de aceea ma simt foarte rea si nu mi-e prea bine...) ca avem nevoie de o pauza. Desigur ca la orgoliul lui si-a spus cuvantul si nu a acceptat o pauza ci o despartire... Ajunsa in situatia asta, azi, dupa o singura zi, in afara de faptul ca nu am dormit la fel de bine ca alta data, ma simt linistita. M-am hotarat ca ar fi mai bine sa ma concentrez asupra muncii, sa-mi umplu timpul cu tot felul de activitati si sper, ca macar asa, sa-l uit cu totul pe cel ce am crezut cu toata fiinta mea ca "e jumatatea" si poate reusesc sa nu mai fac alti oameni sa sufere din cauza ca eu imi dau seama la un moment dat ca nu pot sa ma implic din cauza trecutului.... Sincer, ma simt vinovata, ma simt rea, dar sunt totusi impacata cu mine ca nici o clipa nu l-am mintit pe cel de langa mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sesama draga, eu cred ca ai procedat foarte corect, bravo tie ca ai gasit curajul sa fii cinstita! Cred ca nu ti-ar strica deloc o perioada de "solo" , in care sa inveti ca poti sa te descurci si singura, si mai ales, ca fericirea sta in noi insine, si nu in omul de alaturi...pe care, daca este sa fie, o sa il avem atunci cand vom fi pregatiti pentru el.... Numai bine iti doresc, si sunt convinsa ca iti vei gasi si tu "jumatatea", probabil ca atunci cand o vei cauta mai putin... Cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sesama, nu dispera, fetele nu-ti vor decat binele; poate comparandu-l mereu in sinea ta cu fostul tau iubit ii gasesti numai defecte; probabil ca el a acceptat situatia ca atare, dar in sinea lui se simte frustrat in masculinitatea lui si poate din cauza asta nu merge intre voi; incearca sa renunti definitiv la fostul iubit si atunci poate vor incepe ca lucrurile intre voi s-o ia pe un fagas normal. Succes in continuare Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...