Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre epilat


eli

Recommended Posts

daca tot se discuta subiectul, a mai patit cineva urmatorul lucru: orice fir as smulge, cu orice metoda (ceara, aparat, penseta), de pe orice parte a corpului, in 5-10 minute arata locul respectiv ca o ciupitura mare de tantar, asta dupa ce initial era ca o basicuta. va dati seama cum arata picioarele mele cand termin, ca trebuie sa ma epilez cu 3 zile inainte sa plec undeva, ca sa se retraga toate petele. se si inrosesc si sunt fierbinti. am fost la dr, am incercat cu "oximed", dar nimic. mi-au zis sa renunt la metodele astea, dar eu nu suport sa ma fac cu lama sau crema, caci creste imediat si arat ca un arici... si asta desi ma epilez dupa baie, masaj si stat la caldurica... aveti vreo idee? cristina si [bibe] andrei http://www.andreirazvan.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia][flo]country girl, [flo]adimercedes, [flo]madelaine va multumes foarte mult pentru sfaturi. voi tine cont de ele de acum inainte. Pana acum ma epilam cand se umplea paharul adica nu mai puteam sta asa (amamam pana ce nu mai aveam scapare). Nu am stiut ca e mai bine dupa dus si cu pielea bine hidratata si nici ca ar conta marimea firului de par. Noroc cu [dc]unde v-am gasit pe voi. De aia ma durea pe mine asa de tare ieri caci era firul cam mare si pe deasupra si gros de la lama [bang]. Stiti, eu i-am zis iubitelului meu ca am descoperit metoda epilatului fara dureri[ups],dar ca nu o pot aplica[q]. M-am gandit ca de fiecare data cand ne epilam sa ne facem anestezie totala sau partiala si epilatul ar fi o joaca, rapid si fara chin[cool], iar daca barbatii si-ar anestezia fata s-ar bierberi si ei tot cu aparatul sau cu ceara si nu le-ar mai creste barba [ilp]nici repede, nici deasa, nici tepoasa[:-)))][:-)))][:-)))] Deci, [help]de unde cumparam anestezicul[:D][bis] ca sa fim mereu [ispita][vampa] [:)]Eli [il] de [bicla]si [dc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sint unele dintre voi care au pielea mai sensibila. Eu folosesc inainte de epilat o crema, si dupa epilat tot ceva special care calmeaza, are ca baza azulena . Exista si ceara cu azulena, este albastra, care are efect calmant. Stiti cum arata radacina parului ras cu lama? Groaznic de groasa. Ceara calda se aplica pe piele( nu fierbinte) se deschid porii si firul de par iese mai usor. Intrebati daca acolo unde va duceti au solutiile astea calmante. Exista pe piata o gama variata de creme si mousuri si geluri dupa epilat care calmeaza pielea sensibila si intirzie cresterea firului de par. Eu fac aici epilat inghinal, se numeste bikini line. Sint unele care cer total, si care nu scot nici un cuvintel. Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)][:)][:)][:)][:)][:)][:)]da e aedvarat, dar nu toate se fac complet. Sint astea mai tinere care au renuntat la metoda asta veche. Cind se casatoresc, insa asculta de mamele lor mai experimentate si se fac complet sa placa sotilor...[olala][olala][olala][olala][olala]Libanezele sint in general foarte cochete , se imbraca dupa ultima moda, merg saptaminal la coafor , conduc masini scumpe...au insa si destule defecte. va pupic [:D][dual] Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madelaine, stii care e reteta cerii aleia din zahar? Am avut o roommate araboaica si ea facea tot timpul din asta. M-a facut si mie de cateva ori si a fost f. bine, mi se pare f. practic si destul de curat, ceara obisnuita face o mizeriee... Dar eu acum desi as vrea sa o prepar, nu stiu ce proportii de zahar+apa sa pun. Tu stii? Ea mai adauga si zeama de lamaie. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...