Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Preferinta pentru baietei


Recommended Posts

Sotul si-a dorit ca primul copil sa fie baiat. Explicatia lui a fost ca baiatul sa aiba grija de surioara mai mica. La primul n-am fost asa stresata, am zis ce o fi. Dar noi vrem 2 copii si musai acum vreau fetita . Fetitele sunt mai responsabile, mai grijulii, mai dragalase, mai apropiate de parinti, nu cred ca daca e femeie ii va fi mai greu, acum e greu si pentru femei si pentru barbati. As fi tare dezamagita daca n-as avea si-o fetita cu toate ca atunci cand veti botzul ala cu ochi uiti de toate. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu si sotzul ne-am "dorit" o fetitza,si avem o frumusete de baietel,care ne lumineaza in fiecare zi viata.[bis][bis][bis] Aaaa,si principalul e sa fie sanatos,indiferent de sex! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am dorit fetita. De fapt nu mi-am dorit.....pur si simplu imi imaginam cum ar fi sa am fetita, sa-i fac codite, fundite, rochite......sa-i fac camera roz......si alte asemenea dulcituri......si cand am aflat ca va fi baiat am fost dezamagita pe moment. Pe urma m-am obisnuit cu ideea si am inceput sa-mi imaginez cum ii fac camera albastra si toate cele. Cred ca asta e de fapt.....la barbati mai e si chestia cu dusul numelui mai departe. Maria&Vlad (15 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost asa: - eu - fetita el -baietel - la eco de 4.5 luni doctorita a zis ca parca a vazut un "butonel" dar nu este f. sigura (mai vedem noi ...)=> eu un pik dezamagita (vorba mamei - da noi nu stim sa ingrijim un baietel[:D]); el in culmea fericirii -timp de o luna m-am obisnuit cu ideea, chiar am inceput sa ma bucur si sa fiu mandra[:D], ma gandeam ca va fi mai usor pt. el si ma va iubi pe mine mai mult[8D] - la eco de morfologie s-a inversat situatia - sigur este fetita=> eu iarasi dezamagita; el in culmea fericirii (si parca nu il credeam cand spunea ca orice numa sanatos sa fie[;)]) Asa ca depinde de la caz la caz, si noi fetele suntem sucite... didi@
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi fetita am vrut, dar a iesit baietel! Culmea e ca atat eu cat si cumnata-mea am nascut in acelasi an, la interval de doua luni, si atat noi cat si ei fetita vroiam, iar maica-mea si acum rade: ca are 2 nepotele cu "cuculet!". As fi vrut si o fetita, recunosc, dar am avut ghinion! Sincera sa fiu, desi ma simt slabita si debusolata, si acum as dori-o, imi plac enorm copii!!! mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi tot fetita ne-am dorit ,iar cind mi-a spus dr ca e baietel,am plins doua zile (mi-e rusine cind imi amintesc[V]!!),si mi-era frica ca nu o sa-l pot iubi, dar dupa ce l-am vazut, nu a mai contat acest mic amanunt .E drept ca, uneori cind vad baietii de 14-15 ani din fata blocului ,injurind si mincind seminte mi se pune un nod in git cind ma gindesc ca poate o sa-l vad si pe Alex in postura asta, odata[bang]!!Sotul meu (care acum e foarte mindru de baiatul lui ,si a uitat ca si-a dorit odata fetita[:)]!!!)ma consoleaza ca totul depinde de noi de educatia si de valorile pe care i le vom da,asa ca am hotarit sa o iau mai usor si sa ma bucur de prezent!! P.S Totusi sper sa am odata si o fetita[olala]!!! Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi atarna balanata 51% pt. fetita. Din aceleasi motive :mai cuminte, mai ascultatoare, camera roz, coditze, la baiat nu stiu cum se ingrijeste cucu ca noi suntem 3 surori si n-am avut tangenta cu cuci mici, etc... Dar daca o fi sa fie baiat, il iubeste mama tot asa de tare.Si tata la fel. Voi ati "simtit" intr-un fel sau altul ce va fi? Atunci cand ati fost gravide, vreau sa spun. Eu parca presimt ca e baiat, asa il si visez. Voi? Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de felul meu sunt mai pragmatica. Pur si simplu am zis ca este vremea sa avem un copil! Nu mi-am dorit in mod special sa am baiat sau fetita, dar in adancul meu as fi fost tare mandra sa fiu insacinata cu un baiat...Cand am fost la echo la 4.5 luni si mi-a zis doctorul ca am fetitza, sincer, am fost un pic dezamagita, gandindu-ma mai ales la reactia sotului (care-si dorea baiat...). Cand l-am sunat sa-i spun vestea m-a surprins reactia lui: isi dorea de fapt o fetitza, e mult mai bine ca e fata, ca o sa aiba 2 muieri in casa si n-o sa mai trebuiasca sa faca nimic...[:D] (glumea, evident). Pe toata perioada sarcinii am vorbit despre viata care se dezvolta in mine la genul neutru :ii spuneam "bebe"; chiar daca numele i l-am stabilit de la 5 luni. Si acum ma trezesc ca vorbesc asa...deh, puterea obisnuintei...si doar are azi 8 luni! raluca www.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-a dorit fetita.Sotul meu pretindea ca lui ii e egal daca avem fetita sau baiat (sau n-avea curaj sa marturiseasca ce-si dorea [:D]).Cert este ca fetita avem. Dumnezeu mi-a implinit dorinta . Daca e sa mai fie inca un copil, tot fetita vreau. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am trecut prin mai multe etape, desi eu sunt insarcinata doar in 25 de saptamani. Prima data am spus ca ne e indiferent ce iese, baietel, fetita, sanatos sa fie. Apoi, la o ecografie normala dr. mi-a zis ca nu se vede nimic si ca crede ca e fetita. Ne-am bucurat mult si deja ne gandeam cum va fi sa-i facem camera, sa-i cuparam rochite de sub care sa i se vada chiloteii. Nashica era innebunita. Ne-am dus insa la ecografia tridimensionala si dr. ne-a aratat din prima ca are... cocosel. Am ramas masca. Sotul chiar l-a enervat pe dr. intrebandu-l daca nu se inseala cumva. Acum putem sa vedem si pe caseta video ca a vut dreptate. Am fost putin dezamagiti. In subconstientul nostru ne doream fetita amandoi. Ne-a trecut "supararea" si il iubim de nu mai putem pe Rares. Nu stiu daca vom mai face un bb, dar cu siguranta mi-as dori ca al doilea copil sa fie fetita. Mi se pare frumos sa ai o pereche. Adriana[gravi]in 25 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...