Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Preferinta pentru baietei


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Christina
Sincera sa fiu si eu ma intreb de ce ne dorim copii de un anumit sex. Sotul meu vrea un baiat ca sa poata avea grija de surioara planuita, eu personal ma voi multumi cu orice ca dupa 9 luni de greturi, dureri si alte alea nu cred ca o sa-mi mai pese. Dar eu vroiam sa deschid un topic sa va intreb de ce va doriti voi copii... Eu mi doresc, dar nu stiu inca de ce si orice explicatie care incerc sa mi-o dau nu mi se pare satisfacatoare. Poate imi spuneti voi de ce vreti copii si asta ma va ajuta si pe mine. Pe curand.
Stii, nici eu n-am gasit raspuns la intrebarea asta inainte sa fiu insarcinata. Si n-am gasit raspuns nici dupa ce am ramas insarcinata. Dar pot sa-ti spun ca acuma, dupa ce l-am nascut pe Alex, nici nu ma mai intreb, ma bucur ca exista. Si eu as fi vrut foarte mult sa fie fata, eram ferm convinsa ca asa va fi, nu mai spun ce soc am avut cind am auzit ca e baiat. Sotului i se filfiia, dar s-a obisnuit mai repede ca mine cu ideea, acuma nu se gindeste decit ca va juca fotbal cu el...he, he, mai are de asteptat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu baiat iar sotul fetita.A zis ca-s mai apropiate de parinti,mai sensibile,ii ajuta mai mult pe cand baietii dupa ce se casatoresc "rup" relatia cu parintii.Cat am fost insarcinata,toata lumea zicea ca e baiat,inclusiv noi.Vorbeam doar de "el".N-am intrebat la ecografie,am vrut sa fie surpriza.Si.....surpriza.....FETITA!!! Claudia&Laurici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am ascultat de toata lumea. Daca mananci numai acru, daca burta e mai sus, daca... si asa mai departe. Eram convinsa ca e baiat, imi doream fetita, sotul si toata fam. lui baiat. Pana la urma am zis bine lasa e baiat, ca tot am mai auzit eu ca primul baiat seamana mai mult cu mama. Si la la 22 sapt. am mers sa ne spuna doctorul, la masurat a spus ca are piciorusele si manutele lungi, deci semana cu mama. Sotul a zis la nasuc seamana cu mine. Si asa am asteptat o ora pana sa intors sa poata sa ne spuna ce e. Surpriza FETITA. Sotul meu a cert sa ii arate de mai multe ori unde se ved ca e FETITA. Si a facut si o poza cu ce are fetita [:)]. Nu va mai povestesc de reactia care a avut-o familia lui, nici acum nu le vine sa creada. Dar eu sunt cea mai fericita, am ce mi-am dorit mai mult[bis][bis]. Pentru ca tot am avut o sarcina grea pana acum si cu multe semne de intrebare, meritam asta,totul e bine [copil]sanatoasa si mare. Va doresc [copil][copil] sanatosi , ca doar asta conteaza. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi este identica situatia Cameliei. El voia baietel (din motivele binecunoscute - fotbal si masini, preocupari comune), dar sustinea ca ii este indiferent. Eu voiam fetita pentru ca am senzatia ca nu as sti sa comunic cu un baiat (cam greu de inteles barbatii astia!). La eco am aflat ca e fetita. Nici nu am reusit sa ma bucur, asa am fost de surprinsa (toate pronosticurile legate de greturi, forma burti, etc. indicau baiat). Dar sa stii ca acum suntem bucurosi amandoi si sunt convinsa ca si tati se va topi tot cand o sa isi vada grasunica. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost cam asa: Tati la inceput a vrut baietzel eu bineintzeles fetitza,la eco dr mi-a spus ca voi avea o FETITZA. Spre surprinderea mea tati a fost extrem de fericit mi-a spus ca sa gandit el mai bine si ca fetitzele sunt mai dulci, mai cuminti etc. Mai sunt 13saptamani pana voi naste si daca doctoru sa inselat eu nu-mi doresc decat sa fie sanatos indiferent de ce va fi. anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...