Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cadouri pt soacre


Recommended Posts

Draga Adela, pentru ca zici ca soacra-ta are de toate , eu ti-as sugera sa incerci ceva de artizanat romanesc (ceramica, carpeta, covoras etc.; farfuriile de Horezu sunt splendide, dar nu neaparat cele cu cocosul !),desi nu stiu de unde ai putea sa procuri din Canada (poate te ajuta rudele tale din Romania) sau ceva lucru de mana (goblen, macrameuri); o alta varianta ar fi o icoana (tot de pe la noi/ de lemn sau din argint, de diferite dimensiuni) Mult succes! [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Eu m-am decis sa nu-i mai iau nimic de valoare si care sa-i placa deorece toate cadourile pe care i le-am facut pana acum, i-au placut foarte mult dar are o fata (cumnata mea) la care tine cel mai mult si i le-a dat ei de fiecare data. Cand am vazut ca se intampla asa am decis sa-i iau cadouri pe care sa nu i le mai dea fetei ei. Cred ca s-a plictisit de cate perchi de chiloti, dresuri si camasi de noapte a primit. Ce sa-i fac ea a vrut nu eu. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu nu ma mai complic,cumpar cite o cutie de ciocolata la toata lumea,soacra,socru,cumnata etc, si toata lumea e multumita.Aici e la moda sa daruiesti o cutie de bomboane de ciocolata de Craciun,sint atit de fatoase si gustoase ca plac la toti ,si tineri si batrini. Pupici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu m-am scos.[cool] Noi nici nu ne cunoastem si am intzeles ca de persoana mea la el in familie se evita se se vb. Deci anul asta si pe viitorii 30( da draq ca nu o trai cat Matusalem-deja are 70 de ani) eu nu trebuie sa imi fac probleme pt cadoul ei. Ca sugestie pt Adela: vezi si tu site-urile cu cadouri. Sigur o sa fie ceva ce ii place. Adela oricum tu esti de admirat daca cu 2 luni mai devreme te gandesti la cadoul soacrei[:p] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, daca soacra ta are de toate, ia-i ceva ce se consuma: bomboane de ciocolata fine, eventual europene, lumanarele parfumate, chestii de baie colorate si parfumate, sapunuri faine (aici in US se gasesc sapunuri naturale la 6 dolari bucata facute cu tot felul de mirosuri: lamiie, pepene etc, destul de sofisticate). Sau poti sa-i iei o rama de fotografii frumoasa si scumpa, sau cum zicea cineva, de ce nu o pijama [:)] Nu stiu daca am fost de vreun folos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi treaba e asa: daca ii dam noi ceva, ne va ranji cu gura pana la urechi, dupa care se va duce pe la "prietene" sa ne barfeasca si sa rada de cadoul nostru. Deci nu ne place nici pe noi, si nici cadoul facut de noi, evident. Daca ii dam niste bani, cat sa-si cumpere ea ce are chef, macar stim ca ii va place un lucru, si anume banii. Atata vreme cat sunt bani, nu conteaza de la cine vin. Iar eu ma voi ruga la Dumnezeu sa fie sanatoasa (asa cum doresc tuturor) si sa nu mai poata sa ne faca nici un rau. [cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Corina
Fetelor eu nu ma mai complic,cumpar cite o cutie de ciocolata la toata lumea,soacra,socru,cumnata etc, si toata lumea e multumita.Aici e la moda sa daruiesti o cutie de bomboane de ciocolata de Craciun,sint atit de fatoase si gustoase ca plac la toti ,si tineri si batrini. Pupici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
In ciocolata asta nu putem pune niste stricnina?[:D] Eu am noroc,ca nu ne vizitam,de altfel nu ma suporta oricum,asa ca eu am scapat de cadouri la socri.O idee ar fi fost s-o iei pe soacra la o plimbare pe o strada cu magazine multe,ca sa vezi pe unde-i sticlesc ochii. Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...