Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cadouri pt soacre


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Doamne, saracele femei.Dupa ce s-au chinuit sa-si creasca baietii ajung acum la batjocura nurorilor...Daca ar zicce sotul meu asa ceva de mama mea l-as manca de viu [sm] Adela, daca iubeste copilul asa tare ar fi fain sa luati o rama de poza si sa puneti o poza in care sunt ei doi (soacra si bb) impreuna, si sa scrii jos ceva de genul " I love you Grandma !" Pe langa merge o cutie de praline mai cu motz sau un shal calduros. Succes la cautari.Eu de obicei il las pe sotz sa aleaga cadoul pt.mama lui, el stie mai bine ce-i place ei. EU aleg felicitarea ! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Laura, dar poate nu stii despre ce este vorba, cel putin in situatia noastra. Pe sotul meu l-a crescut bunica lui si chiar daca mama lui l-ar fi iubit candva, nu vad de ce l-ar jigni permanent si nu i-ar arata decat dispret. A facut tot posibilul sa ne faca sa nu putem avea incredere in ea, sa nu putem apela la ea vreodata si nici sa o iubim. Pe mine m-a intristat acest lucru mult timp, dar acum ma bucur de viata ca si inainte alaturi de cei dragi.(desi daca am raspuns aici, se pare ca inca imi mai pasa, din pacate...) Ca sa fii mama trebuie sa nasti, dar nu numai atat, ci sa si iubesti. Va pup, P.S. Si daca tot vorbim de cadouri, daca era o femeie de treaba, care sa aprecieze, i-am fi facut aceleasi cadouri pe care i le facem mamei (in limita banilor disponibili , bineanteles) care de fapt acum e mama si pentru sotul meu, au devenit foarte buni prieteni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Doamne, saracele femei.Dupa ce s-au chinuit sa-si creasca baietii ajung acum la batjocura nurorilor...Daca ar zicce sotul meu asa ceva de mama mea l-as manca de viu [sm] Adela, daca iubeste copilul asa tare ar fi fain sa luati o rama de poza si sa puneti o poza in care sunt ei doi (soacra si bb) impreuna, si sa scrii jos ceva de genul " I love you Grandma !" Pe langa merge o cutie de praline mai cu motz sau un shal calduros. Succes la cautari.Eu de obicei il las pe sotz sa aleaga cadoul pt.mama lui, el stie mai bine ce-i place ei. EU aleg felicitarea ! Laura
Nu te supara,Laura,dar consider ca avem tot dreptul sa vorbim asa de soacrele noastre,pentru ca unele dintre noi au motive foarte puternice sa vorbeasca urit la adresa lor.Nu vreau sa spun de ce nu-mi suport eu soacra,pentru ca nu are rost,da asa de tare s-a chinuit sa-si creasca copilul,incit e plin de fobii si tot felul de temeri[bang] si inca asta nu-i nimic... Asa ca tu esti o norocoasa pt ca ca intelegi asa de bine cu ea si nu-ti doresc sa fii in pielea noastra. [cheers] Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma inteleg cu ea ca surorile, nici vorba, e o femeie in varsta , nu am ce sa astept de la relatia intre noi. Nu astept sa imi fie prietena si confidenta. E mama lui si eu il iubesc pe el, si ea la fel. Din ce vorbeste el la telefon imi dau seama ca ea il intreaba daca am gatit, ce am gatit, de ce ne-am cumparat nu-stiu-ce aparat, etc. Aud din raspunsurile lui dar imi dau seama ca e normal sa isi faca griji pt. el, e mama lui cu 30 ani inainte ca el sa devina sotul meu. L-a nascut la 18 ani si pana la 13 ani a crescut la bunici. Dar tot ea e mama lui pe care o iubeste si eu il iubesc pe el... Adela ,scuza-ma ca am deviat topicul [bang][bang][bang] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela-tiza stii cum e? Are de toate dar ... DAR cred ca de un cadou bine ales tot se va bucura.... Pai gandeste-te ce i-ar place? Poate un DVD cu un film asa... pe gustul ei? O poseta e oricand binevenita. (motiv sa iasa la cumparaturi dupa pantofii asortati). O pereche de manusi finutze... ce daca mai are? Si chiar un parfum in plus, ce-i strica? Sau sa-i platesti un bilet intr-o statiune frumoasa... Eu ii cumpar soacrei mele cadouri care stiu ca-i plac (de exemplu nu i-ar place un ruj ca nu-i genul! dar o icoana deosebita, un robot de bucatarie...[:o)] ) Mie imi place a mea soacra si ea pe mine.[:D] Ei DA! io ma inteleg cu soacra de minune.[bis] Adela & Julia [biz]1 an si 4 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Fetelor, haideti sa va spun ce i-am cumparat eu/noi cu diverse ocazii: o esarfa in culoarea ei preferata cu lac de unghii asortat; poze inramate cu noi; album foto; aparat foto; candela pentru aromatizare cu lumanare si ulei aromat (sa nu trebuiasca sa umble sa-si procure singura [:D] ); bluze in culorile favorite; o papusa olandeza care canta la vioara; creme; buchete mari de flori; diploma pentru "cea mai buna mama" [:p] ! Ce a mai primit de pe la altii si s-a bucurat?!? Pai, sal de casmir, ceas de camera, set pentru condimente - in bucatarie, parfumuri,cani inscriptionate, cutii muzicale... Daca mai imi vine ceva in plus in minte, ma pronunt. Adi [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am comandat doua cani cu pozele copiilor si le-am dat una la soacra, una la socru, plus cite un gift certificate la fiecare. Anul asta chiar nu am nici o idee. Si pina la Craciun mai e si ziua socrelei, si sint intr-o pana de idei... Hai mai scrieti, poate ma inspirati si pe mine. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...