Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fetele din US-ati calatorit cu Southwest Airlines


Recommended Posts

dragele mele, no ca nu mi-a mai incaput semnul intrebarii..mii de scuze... nu am pe cine sa intreb decat pe voi...sotul meu are de facut un studiu pe linia asta aeriana...de documentat suntem documentati oarecum ,dar de peste tot reiese ca sunt o companie"altfel"..non-conformista si ma rog au o alta filosofie decat celelalte..pentru notele personale din lucrarea lui,va cer ajutorul voua...sa imi spuneti impresiile personale despre calatorie, personal,orice amanunt picant sau care v-a frapat...multumiri... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am calatorit cu Southwest. Sunt mai ieftini ca toti pe aici, dar intr-adevar sunt mai altfel. Am stat la cozi f. mari ca sa intram la poarta, mai mari decat oricand in viata mea. Si nu dau bilete cu loc! Te duci ca in tramvai si iti prinzi loc mai bun, daca poti. Nu dau locuri "in picioare" bineanteles, dau atatea boarding pass cate locuri au probabil, dar nu scrie nici un "seat" pe ele. Care ajunge primul! Si modul in care iti dau boarding pass e cam ciudat, iti iau actele, te pun sa astepti pe scaun si apoi striga numele. Nu mai tin minte cum a fost serviciul, a fost un drum scurt si au fost doar traditionalele alune. Numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha ..de-aia sunt biletele ieftine..nu servesc decat alune, nu muta bagajele daca schimbi avionul,nu iti dau loc...care ajunge primul isi alege locul...dar ma amuza ca in datele despre ei, prezinta asta ca pe un mare atu...de-aia voiam sa aflu efectiv cum e...muultam mult..deja ma ajutati foarte mult...daca va mai amintiti ceva, va rog sa mai imi povestiti..pupici.. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Tot ce a spus ruxij e adevarat. Mi-am adus aminte de Ro. atunci cand am pus in rand doar valiza de mana si noi ne-am asezat jos [:)]. E adevarat ca peste tot trebuie sa astepti la rand, dar totul merge mai repede, in avoion te ajuta sa-ti pui bagajul sus si nu dureaza atat de mult chiar daca avioanele sunt mult mai mari. Si a mai fost ceva ce nu mi-a placut, iti da un paharel de suc si mai mult e gheata, peste tot iti da o cutie de suc, sau o sticla mica, dar nu un paharel. Eu cum sunt insarcinata aveam nevoie de mai mult si nu am stiut ca asa stau lucrurile. Totul am pus pe distanta prea mica , 1 ora si 40 min. Dar la intoarcere am stiut ca trebuie sa am apa la mine. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha...zice ca ei se bazeaza pe price sensitive customer...se pare ca treaba nu e deci asa de roz.. stewardesele va mai amintiti cum erau imbracate?..pentru orice detaliu va multumesc...chiar discutam cu sotul meu ca ce buna idee sa va intreb am avut[:D], pentru ca in felul asta in prezentarea lui o sa prezinte si imperfectiunile pe care le au... se pare ca politica lor este : cel mai important pentru noi este angajatul si nu clientul, un angajat multumit isi multumeste clientul...si de aici o gramada de chestii..va spun ,totul suna minunat, incat asa ma bucur ca ma ajutati si ne inspirati...noi cu ei nu am calatorit ,asa ca.. de asemenea , ma intereseaza ati calatorit on time?..se mandresc tare si cu asta..pupici... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am calatorit on time. Stewardesele erau imbracate OK, nu imi aduc aminte de nimic special. E pentru "price sensitive customers", da. Stii cum ii vad eu? Ca pe cei cu magazine grocery mai ieftine, unde tu trebuie sa iti pui singur in punga. Nu stiu dc. se numesc la fel in toata America. Aici e cel putin unul, nu zic numele, si zic ca cica "you bag the savings". Cam asa e si cu Southwest. Dar eu as merge cu ei daca e mai ieftin, intr-adevar. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fel si eu on time. Nu imi aduc anminte cum erau imbracate fetele, dar la intoarcere era un baiat care ne-a servit, foarte tanar poate 25 , si chiar m-am uitat la el era imbracat in pantaloni scurti si tricou albastru inchis. Nu am ales sa calatoresc cu Southwest pentru pret, nici nu am stiut ca e mai ieftin. Am avut biletele cumparate de firma la care lucreaza sotul meu. Chiar as fi curioasa sa stiu care sunt diferentele de pret. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...