Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PROPUNERE PT. MEMBRII DC


Recommended Posts

Raspunzandu-i lui lix la un topic anume, mi-a venit in minte o idee care, aplicata, ne-ar putea ajuta sa ne ridicam si mai bine moralul unii altora si chiar sa ne sustinem mai bine unii pe altii. Iata, deci, care e propunerea mea: Fiecare dintre noi are probleme mai mari sau mai mici. De multe ori ne rugam lui Dumnezeu pentru rezolvarea lor singuri, in intimitatea noastra, ceea ce e foarte bine si de mare folos. Ce ati zice insa daca am suplini aceste rugaciuni solitare cu rugaciuni de grup?!? Adica, sa stabilim o ora si anumite zile pe saptamana cand, fiecare in intimitatea lui sa ne rugam pentru problemele care se vor posta pe o anumita lista (care va cuprinde doar data cereri, cererea prezentata succint si data rezolvarii; aici fara sfaturi, idei etc - e destul de mare forumul [:D] ). Si sa ne rugam pentru ele pana se rezolva (aici NU ma refer la chestii de genul: "Da-mi, Doamne, un Merzan negru"). Si cand ne rugam sa ne imaginam ca ne dam mana unii cu altii si alstfel puterea rugaciunii creste... Ei, ce ziceti? Ne bagam?!?[grup] Adi [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E o propunere interesanta si neobisnuita (pt. mine cel putin) dar cine are timp de asa ceva cu copil mic? Daca in timpul programat rugaciunii copilul trebuie schimbat sau hranit sau plimbat sau mai stiu eu? Mie mi se pare cam imposibil, eu n-am timp nici sa mor. O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adi, asa o propunere am mai facut si eu, mai de mult, pentru un caz tare trist, o femeie careia ii disparuse baietelul...din pacate atunci propunerea mea nu a dat roade, poate acum...dar eu cred ca pentru asta trebuie sa fim intr-adevar mai multi, si sa stabilim impreuna pentru ce si cand, si eu sunt convinsa ca o astfel de rugaciune are o putere imensa...Ma tem insa ca nu vom gasi prea multi sustinatori la aceasta ideee, unii din lipsa de timp, si multi din lipsa de interes...bine ar fi sa ma insel... Noapte buna, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va dau o veste buna :) Ideea va merge pt ca a mai fost aplicata aici cind fetele erau in spital cu sarcina cu pb , la nastere etc:))) Eu zic sa postati la anunturi in data de ma duc la spital sa ... va rog sa-mi fiti alaturi. Rux eu o sa-ti tin pumnii pe 10 si o sa-l rog si pe Doamne Doamne sa fie bine[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...