Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre corectitudine si moralitate


Recommended Posts

E bine si frumos sa ierti - cind stii pe cine. Mie toata situatia asta mi se pare teribila. Acest site are un specific aparte, se adreseaza parintilor, copiilor si problemelor legate de acestia, nu e un oarecare site de discutii imbirligate unde fiecare zice ce vrea si nu intereseaza de fapt pe nimeni. De cind sunt inregistrata pe acest site am vazut ca marea majoritate a mamicilor sunt de buna credinta, se ajuta intre ele si s-a format o atmosfera aparte, de solidaritate. De aceea mi se pare intolerabil ca cineva sa profite de aceasta situatie in modul in care s-a profitat acum.E usor sa fii marinimos si iertator si toate cele cind vizitezi acest site numai pentru ultima birfa si altercatie, fara sa te intereseze scopul in sine al site-ului.Multe mamici se bazeaza intr-o anumita masura pe sfaturile primite de la alti parinti de pe acest site si nu cred ca cineva se va mai simti in siguranta postind o intrebare si stiind ca i se poate raspunde la misto si de 2 bani.Desigur ca nimeni nu isi bazeaza cresterea copilului exclusiv pe sfaturile primite de la alti parinti prin internet dar totusi ai pretentia ca partenerii de discutie sa fie de buna credinta chiar daca nu esti de acord in totalitate cu ideile si practicile acestora;daca ti se pare ca ai dreptate ii poti contrazice dar macar stii ca "vorbesti" cu o persoana bine intentionata si nu cu...nevasta lui Douglas!!! De aceea as ruga administratorii sa divulge nick-urile initiale ale persoanelor in cauza si astfel fiecare va lua o hotarire personala in ceea ce priveste iertarea persoanelor cu pricina.Nu poti comanda unui site intreg sa ierte sau nu aceste persoane, fiecare va lua decizia proprie si eu , in calitate de membru al acestui site, as dori sa am dreptul la precautie in ceea ce priveste sfaturile ulterioare venite de la aceste persoane. In plus de asta, vad ca a inceput o vinatoare de vrajitoare pe site ceea ce e si mai periculos, sunt suspectate si atacate persoane inocente de catre detectivi formati peste noapte. Cred ca toate astea se pot opri odata cu divulgarea sau auto-divulgarea persoanelor respective numai bine cristina73
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi cer scuze public, caci vad ca altfel nu se poate. De 3 zile Admin spun una pe forum, alta in mesaje private. Le dau satisfactie si o fac si public. Imi cer scuze ca am abuzat de membrii acestui site, imi cer scuze ca am ales sa postez o poveste inumana (la care efectiv nu am stat sa ma gindesc cind am tastat-o), imi cer scuze daca am ranit pe unii, imi cer scuze daca altora le-am oferit satisfactii, imi cer scuze ca am revenit in acest mod pe acest site dupa atita amar de vreme, si imi cer scuze in primul rind mie, ca mi-am incalcat o promisiune, am cedat in fata unei rugaminti si ca am avut incredere. A fost o prostie din partea mea, dar cred ca am platit suficient cu citeva nopti nedormite si cu acest "frecush". Eu zic ca ar cam fi momentul sa inchideti subietul despre Zeta, Catherine, Paraschiva, cu atit mai mult cu cit secretul identitatii lor ma indoiesc ca va fi tinut prea mult de persoanele care-l cunosc deja. De ce insa s-a insistat doar ca acestea de mai sus sa fie dezvaluite si sa prezinte scuze public... iar toti ceilalti care au abuzat sau continua sa abuzeze de bunavointa dv. cu acelasi nume sau sub altul, ascunsi, sint tolerati nu doar citeva zile, ci luni intregi? Nu-i un mister, este exact ce spunea Sofie mai sus... acum premiul este mare... desi chiar nu vad nimic laudabil in a-l cistiga. Sincer. Sper insa ca aceste scuze publice facute si de Zeta sa va fie suficiente si "vanatoarea" sa inceteze. Si permiteti-mi sa va rog si eu ceva domnilor administratori: puneti-va de acord intre voi cind acceptati rezolvarea unei situatii, daca este incheiata deja in privat de unul dintre voi, atunci sa stie si celalalt de acest lucru, nu trageti unul haitz si altul cea ca deja si asta se numeste bataie de joc. Scuze daca am ranit iar sentimente. Deci inca o data: SCUZE COMUNITATE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Este uimitor cum cei care sunt cu musca pe caciula trec cu mare usurinta din postura de acuzati in cea de acuzatori, ascunzandu-se in continuare in spatele anonimatului. Administratorii acestui site refuza sa mai raspunda la provocari. Consideram ca am tratat persoanele in cauza cu multa toleranta, intelegere si intr-o maniera consecventa. Noi suntem dezamagiti - dar asta nu are importanta. Important este ceea ce credeti voi, aceste suflete din spatele monitorului. Cu respect, Florin Popescu Pentru parinti... despre copii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by desprecopii
Este uimitor cum cei care sunt cu musca pe caciula trec cu mare usurinta din postura de acuzati in cea de acuzatori, ascunzandu-se in continuare in spatele anonimatului. Administratorii acestui site refuza sa mai raspunda la provocari. Consideram ca am tratat persoanele in cauza cu multa toleranta, intelegere si intr-o maniera consecventa. Cu respect, Florin Popescu Pentru parinti... despre copii!
Habar n-am cine-i in spatele acestui trio si nici nu ma intereseaza! Dar VOI ar trebui sa va hotarati - ma obisnuisem ca in spatele lui desprecopii sa fie Mirela! Si eu personal - chiar daca nu conteaza - apreciez ca ADMIN din Sefu´a redevenit Florin![flo][asia] Iar de bine, de rau Zeta/Catherine/ si cine o mai fi fost a spus SCUZE COMUNITATE!!! E mai mult decat ati putut voi cand ati uitat ca daca semeni vant, culegi furtuna! Hai sa fim adulti sa sa acceptam ca NIMENI nu e perfect![;)] Cu inzecit respect pentru munca si nervii vostri greu pusi la incercare, Manuela - mami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca nu ar trebui sa recidiveze in lasitate. acum, ca sunt scuzate de comunitate, ar trebui sa arate curaj si sa isi dea masca jos. mai ales ca banuielile se indreapta catre persoane nevinovate, nu? okay, au facut gluma aceea nefericita, au regretat, si-au cerut scuze. dar cand au vazut ca se declanseaza vanatoarea de vrajitoare si ca alte fete sunt banuite, ce inima au sa lase pe altcineva sa plateasca pe nedrept cu reputatia? in afara de asta, o sa persiste o atmosfera de neincredere generala, deja sunt o gramada de topice unde lumea se intreaba "e reala povestea sau e tot o farsa?" ca atare se intampla ceva si mai grav: pentru o greseala comisa de 2-3 persoane platesc altele banuite pe nedrept, dar si intreaga comunitate atinsa de suspiciune cronica. nu e corect, nu e drept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maudi
eu cred ca nu ar trebui sa recidiveze in lasitate. acum, ca sunt scuzate de comunitate, ar trebui sa arate curaj si sa isi dea masca jos. mai ales ca banuielile se indreapta catre persoane nevinovate, nu? okay, au facut gluma aceea nefericita, au regretat, si-au cerut scuze. dar cand au vazut ca se declanseaza vanatoarea de vrajitoare si ca alte fete sunt banuite, ce inima au sa lase pe altcineva sa plateasca pe nedrept cu reputatia? in afara de asta, o sa persiste o atmosfera de neincredere generala, deja sunt o gramada de topice unde lumea se intreaba "e reala povestea sau e tot o farsa?" ca atare se intampla ceva si mai grav: pentru o greseala comisa de 2-3 persoane platesc altele banuite pe nedrept, dar si intreaga comunitate atinsa de suspiciune cronica. nu e corect, nu e drept.
Subscriu! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maudi
eu cred ca nu ar trebui sa recidiveze in lasitate. acum, ca sunt scuzate de comunitate, ar trebui sa arate curaj si sa isi dea masca jos. mai ales ca banuielile se indreapta catre persoane nevinovate, nu? okay, au facut gluma aceea nefericita, au regretat, si-au cerut scuze. dar cand au vazut ca se declanseaza vanatoarea de vrajitoare si ca alte fete sunt banuite, ce inima au sa lase pe altcineva sa plateasca pe nedrept cu reputatia? in afara de asta, o sa persiste o atmosfera de neincredere generala, deja sunt o gramada de topice unde lumea se intreaba "e reala povestea sau e tot o farsa?" ca atare se intampla ceva si mai grav: pentru o greseala comisa de 2-3 persoane platesc altele banuite pe nedrept, dar si intreaga comunitate atinsa de suspiciune cronica. nu e corect, nu e drept.
Si cum o sa va cereti scuze fetelor care vor fi banuite pe viitor? Nici macar n-o sa stiti cite victime ati facut! In fond, nu va pasa. Nu v-a pasat nici pin-acum, de ce v-ar pasa de-acum inainte? Si fraieri sintem noi, ca ne pasa, nu?
quote:
Corect ar fi fost sa intrati cu nickurile cu care va cunoaste toata lumea si sa spuneti "Ne cerem scuze pentru gluma proasta pe care am facut-o si la care ne-am gandit din cauza subiectelor gen "sunt frumoasa dar sunt proasta"...Si ne cerem IERTARE parintilor care trec prin asemenea tragedii. Va dorim toate cele bune cutare , cutare, cutare..." Voi v-ati ascuns in spatele unui nick de 2 lei, ati tras o temenea si gata constiinta e mai alba, mai stralucitoare. MORAL ar fi, si stiu ca sunteti simtitoare si inteligente si ati putea face asta, sa uitati pur si simpu de acest site. Lasati-l in seama celor carora le place sa vorbeasca despre caca, scutec, colici si amicitie intealeasa asa, mai ciobaneste, cum o facem noi.
In fond, de ce va cramponati de nickurile pe care le cunoaste toata lumea? Deja ati facut dovada ca puteti sa va faceti cite nickuri doriti! Odata demascate, banuielile s-ar limita numai la membrii noi inscrisi si macar membrii vechi ar putea sa stea linistiti. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt.ZETA Cum ai reactiona(sa presupunem prin absurd)toata"poveste inumana" ai fi trait-o pe propia piele,si sa vine pers"x" sa faca misto de sentimentele tale sau a unor pers mai putin norocoase? Tare as vrea sa stiu cu ai reactiona? Te-ai multumi cu asa raspuns? "Imi cer scuze ca am abuzat de membrii acestui site, imi cer scuze ca am ales sa postez o poveste inumana (la care efectiv nu am stat sa ma gindesc cind am tastat-o), imi cer scuze daca am ranit pe unii, imi cer scuze daca altora le-am oferit satisfactii." Iar in privinta adevarate-i tale identitati,stiu cine esti!;si sincer nici nu ma astepta de la asa"doamna"[V][V] "imi cer scuze ca am revenit in acest mod pe acest site dupa atita amar de vreme, si imi cer scuze in primul rind mie, ca mi-am incalcat o promisiune." P.S. Nu uita ca este cineva acolo sus. [canada]arabella & angelo[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...