Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre corectitudine si moralitate


Recommended Posts

quote:
Originally posted by maudi
eu cred ca ...... ar trebui sa arate curaj si sa isi dea masca jos. mai ales ca banuielile se indreapta catre persoane nevinovate, Dar cand au vazut ca se declanseaza vanatoarea de vrajitoare si ca alte fete sunt banuite, ce inima au sa lase pe altcineva sa plateasca pe nedrept cu reputatia?
Intr-adevar e josnica treaba! Dupa ce au plagiat pe ici si pe colo, dupa ce au "bagat" intentionat cate o informatie care sa te duca cu gandul exact la cine nu trebuie( si aici imi recunosc vina) puteau macar sa aiba buna-vointza si sa ne spuna in stilul lor sarcastic "bey v-ati dus eronat! Nu suntem cine credeti voi! ", nu sa ne lase cu buna stiintza sa ne framantam creierii si sa o facem pe detectivii! Nimanui nu-i place sa fie luat de prost! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hotarare. Stimati membri ai www.desprecopii.com acest subiect este foarte foarte clar din toate punctele de vedere. Va rog sa recititi titlul acestui subiect care dupa opinia mea trebuia sa ramana inchis. Un avantaj real a fost acela ca s-au exprimat opiniile din toate punctele de vedere. Revin insa cu cateva afirmatii de care totzi trebuie sa tinem seama ca ne place sau nu ne place. 1. A se citi "UNU" cu mare atentie. Acest site este proprietate PRIVATA 100%. Va reamintesc ca proprietarii acestui site in virtutea dreptului de proprietate au dreptul 100% de decizie asupra absolut oricarui element indiferent care ar fi acesta cu sau fara acordul declarat sau nu a celor care folosesc informatia de pe acest site. 2. In pofida acestui drept, de la bun inceput si pana in prezent proprietarii acestui site au creat aceasta lume deosebita au dat sansa fiecaruia dintre noi SA AFLE informatii deosebit de utile fara a pretinde absolut NIMIC si cheltuind timp, nervi si BANI doar si numai EI. 3. De la o vreme odata cu cresterea acestei lumi virtuale dar care in spate e modelata de oameni reali au aparut MODERATORII. Acestia printre care ma numar si eu au un rol dificil in primul rand deoarece in mod absolut neplatit depun in mod constant efort pentru bunul mers al acestei lumi. Si moderatorii lucreaza in mod efectiv pe aceste metereze. Sunt fata nevazuta a www.desprecopii.com . 4. Trebuie sa afirm faptul ca de la proprietarii acestui site fara de care NIMIC de aici nu ar exista din orice clipa, continuand cu moderatorii si cu toti ceilalti la baza tuturor acestor contributii sta REGULAMENTUL. Cererea directa, nenegociabila este accepatrea regulilor de catre toti de la bun inceput in mod liber consimtit dar neconditionat in aplicare in cazul acceptului. Este regretabil dupa mine faptul se condunda aplicarea regulilor acestui site (forum) cu libertatea de exprimare. Este admirabila rabdarea de a accepta de multe ori(uneori parca de prea multe ori) depasirea acestor limite. Mai trebuie cunoscut faptul ca cei ce sunt moderatori au in primul rand calitati deosebite motiv pentru care eu imi respect colegii. In egala masura ii respect pe absolut toti ceilalti. NU am dreptul sa va cer sa-i pretuiti pe aceti oameni. Ei oricum isi vor face treaba pentru ca asa sunt ei. Moderatori. 5. Nu poate sa existe unitate de opinie. Ar fi anormal. Intotdeauna insa poate sa existe bun simt, respect, ajutorare, rabdare, si ....corectitudine si moralitate. DA, www.desprecopii.com tine la toate aceste repere. Si va tine intotdeauna pentru ca el este defapt inima celor care au ceva frumos de spus despre parinti, copii, bunici, familie, bucurie si durere, tristete si veselie, vina si impacare, iubire si devotament, despartire si regasire, natura si oameni, locuri si arta, distante si apropieri despre orice care defineste cuvantul OM. Acestia sunteti VOI! E simplu, nu? Si acum in final pentru ca cineva trebuie sa inchida usa, pentru ca pozitiile au fost clare (urasc sa am ultimul cuvant dar trebuie sa o faca cineva) am dreptul sa inchid acest subiect asa cum trebuia sa si ramana. Ideea de corectitudine si moralitate insa ramane deschisa. Vreau sa-i multumesc Oanei (papadie) pentru ceea ce a scris (este un om cu totul si cu totul exceptional) lui Florin si Mirelei pentru rabdarea incercata de atatea si atatea ori, nu in ultimul rand celor care au avut taria de caracter sa isi ceara scuze arunci cand au gresit si www.desprecopii.com va asteapta ca de obicei sa exprimati tot ceea ce considerati bun si folositor pentru oricine altcineva. SUBIECT INCHIS. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa ploua cu cereri de inchidere si deschidere a subiectului,pana cineva o sa rupa tacerea,si se va spune cine sunt faptasii,si asta pentru siplu fapt ca sunt alte persoane acuzate pe nedrept,iar cei vinovati stau linistiti sub anonimat. Eu una,am devenit sceptica in privinta unor viitoare subiecte postate pe forum,prin urmare voi sta in umbra si voi citi,nu vreau sa fiu luata de fraiera,pentru distractia altora. PARERE PERSONALA. Sa auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Moderatori, cel mai simplu si cinstit ar fi sa divulgati numele celor 2 persoane...pentru ca: 1. Astfel ar inceta ploaia de intrebari, suspiciunile, intrebarile, banuielile, acuzatiile, etc etc...am redeveni ceeace am fost pana de curand...o comunitate de prieteni virtuali, unde de multe ori se nasc chiar si prieteni reali... 2. Eventualii "glumeti", care, din motive mai mult sau mai putin absurde, ar avea ideea de a incerca o noua sotie de acest gen (desi cuvantul cel mai potrivit pentru asta ar fi porcarie si nu sotie), ar vedea ca pot fi urgent descoperiti, deci li s-ar taia intentiile din fasa... 3. Am putea reveni la frumoasa normalitate de inainte...Argumentul cu divulgarea identitatii nu cred ca poate fi folosit aici...Nu va cere nimeni sa ne spuneti numele real al celor 2 persoane, ci numai Nickname-le pe care l-au avut inainte de la veni mareata idee sa isi mai aleaga inca unul...acest nume l-au ales ei/ele, a fost ceva ce putea fi deci, divulgat...Iar atunci cand te hotarasti sa iti bati joc de altii, te gandesti totusi si la posibilitatea de a fi descoperit... 4. Afland cele 2 nume, le putem pur si simplu evita pe cele 2 personaje, desi parerea mea personala este ca le vom putea chiar scuza pentru aceasta gluma teribila si absurda....insa NUMAI atunci cand vom sti PE CINE sa scuzam! Eu fac parte din naivii acestui Forum, care au crezut aceasta poveste chiar cand oamenii cu scaun la cap trasesera de mult clopotele de alarma...da, eu mi-am zis mai tot timpul "de ce oare o nedreptatesc pe aceasta fata (ma refer la Zeta), ca doar de multe ori viata ne joaca feste demne de cele mai tari scenarii de telenovele..." Da, recunosc, am fost o naiva, si din toata povestea asta, concluzia mea personala a fost ca data viitoare o sa fiu mai atenta cui acord increderea mea...Eu cred deci ca toti am putea avea numai de castigat in momentul in care am sti despre ce este vorba...sigur, ar fi fost intr-adevar de dorit sa o faca singure, ...daca insa nu o fac ele, eu consider sa ar fi frumos si corect sa o faceti voi, cei care aveti sarcina deloc usoara de a modera Forumul DC...nu de alta, dar altfel riscam ca la urmatoarea poveste ce ar putea parea rupta din fictiune, dar de care - din pacate - viata este atat de plina, sa avem din nou senzatia unei glume proaste...astfel ar taiate vorbele, zvonurile si banuielie din radacina... PENTRU AUTOARELE MORALE ALE ACESTUI SCANDAL, ZETA, PARASKIVA SI CATHERINA J: Fetelor, nu stiu ce ati vrut sa realizati prin mesajele voastre, daca insa ati vrut sa aprindeti spiritele, ati reusit pe deplin, daca ati vrut sa va distrati, probabil ca ati avut parte de o distractie copioasa.. Nu pot sa va felicit pentru asta, mie personal nu mi-ati facut nimic rau, poate doar bine, mi-am dat astfel seama ca in acest Forum nu se invart numai oameni de buna credinta...ati ranit insa oameni care intr-adevar au trecut prin astfel de catastrofe, pe care voi le-ati descris atat de simplu...eu va doresc din suflet sa va pazeasca BUNUL DUMNEZEU pe voi si pe copii vostri de astfel de nenorociri ca cele pe care, cu atat usurinta, le-ati descris voi in mesajele voastre ...eu nu pot sa cred ca v-ati dat seama ce nasteti prin randurile voastre, de asta eu cred ca, daca pentru voi cuvantul ONOARE mai inseamna ceva, voi TREBUIE sa ne spuneti VOI PERSONAL cine sunteti...va fi alegera noastra, a celorlalti "pacaliti si pacalite", sa va acceptam scuzele in acest fel, subintelese...Insa , asa cum stiti si voi "greseala recunoscuta este pe jumatate iertata..." Toate cele bune, voua si la toti membrii DC, si mai ales ganduri bune si fara suspiciuni... Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga comunitate, Haideti sa incetam cu jocul acesta ridicol de-a soarecele si pisica. Pentru majoritatea dintre noi, nickurile "reale" nu vor spune mare lucru - in plus, sunt convins ca aceste persoane nu vor mai accesa acest site. Indiferent care a fost motivul acestor povestiri, indiferent cate personaje au fost implicate si cat de concertata a fost actiunea lor, va propun sa lasam in urma aceasta istorie si sa incercam sa ne concentram asupra altor subiecte. Personal, va spun sincer ca nu stiu cine sunt aceste personaje, doar banuiesc; la limita, nici nu ma intereseaza decat prin prisma "moderarii" pe care trebuie sa o fac. Cred ca intre majoritatea dintre noi s-au creat legaturi, ne "cunoastem" atat cat ne permite spatiul virtual si nu cred ca este necesar sa ne lansam in presupuneri si actiuni detectiviste, sau sa stam in permanenta cu garda ridicata. In plus, in cadrul acestei comunitati vor exista mereu astfel de personaje - depinde de fiecare dintre noi cum le tratam, cum raspundem subiectelor, cum reusim sa ne pastram standardele. Personal, eu le-am iertat interventia- au gresit, si-au dat seama de asta (trecand peste faptul ca trebuie sa mai arunce inca o picatura de venin) si cred ca bunul-simt le va impiedica sa mai vina la [dc] . O seara linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius bine c-ai redeschis subiectul ca io asteptam scuze si de la paraskiva.[balcon][:D] Si dede tu n-"auzi" ca premiul e mare?[:D] Numai bine oameni buni! aaa... fetelor-detectivelor cred ca evadindeva va accepta scuzele voastre. Incercati! Adela & Julia [biz]1 an si 4 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un stres in plus, ruxij, asta e :))) Hai, pupa-l pe Boganel pe obrajori si uita toata povestea asta :D Adela, paraskiva nu mai vine ca nepotu' Vasiloaie a sters pagina din calculator. Iar premiul cel mare, sigur nu o sa-l castige nici unul dintre noi. Pupici Juliei de la Raducu si salutari taticului cel istet :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...