Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre corectitudine si moralitate


Recommended Posts

Sunt de acord ca nick-urile reale ale impricinatelor nu spun nimic pentru foarte multi dintre noi.Dar curiozitatea e mare....Insa pana la urma tot se vor afla.E dreptul comunitatii sa stie cine abuzeaza de buna credinta a membrilor sai. Am fost foarte revoltata cand acest subiect a fost blocat (Marius, imi pare rau, dar de data asta n-ai fost obiectiv cum nu e obiectiva nici Sofie, dar va inteleg, avand in vedere despre cine este vorba).Si ma bucur ca s-a redeschis si putem sa spunem ceea ce avem de spus.Ce vreau eu sa spun: 1.La adapostul dreptului la confidentialitate, povestea se poate repeta, chiar daca cu alte personaje. 2.Nu sunt dispusa ca in numele tolerantei sa inghit tot ce mi se serveste. Si-as mai adauga un lucru: daca vreunul dintre membri fideli ai acestui forum s-ar fi dus in alta parte si-ar fi procedat acolo asa cum au procedat Zeta&comp. aici, ar fi fost tratat cu toleranta? Ma indoiesc! Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da,curiozitatea este mare. Membrii cei mai vechi ai Forumului poate au recunoscut deja stilul personajelor...[am][am][am] Sa fie oare povestea asta un mijloc de a va face publicitate?! Despre unul din personagiile comediei aveam o impresie buna.Zau ca nu vad un motiv plauzibil sa se coboare la gogomania asta. Da,suntem toleranti,acceptam scuzele dar fair-play este sa stim cui acordam incredere,suntem o comunitate de oameni maturi si responsabili. Si da Sofie,cred ca mai sunt membrii cunoscuti inregistrati si cu alte nickuri dar nu ne-au deranjat. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor( si baietilor) sunt stupefiata.se pare ca eu nu ma prind niciodata de nimic de Forum....Noroc de o umbra de luciditate, ce ma face sa nu raspund niciodata la mesaje dubioase.....N-ar trebui in lumea noastra sa existe bataie de joc.Sunt perfect de acord cu Papa! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Dede, tie iti este usor sa faci apeluri de genul "hai, uitati, relaxati-va", atunci cand stii cui sa nu ii mai acorzi increderea ta...Pacat ca moderatorii nostrii nu inteleg o dorinta extrem de indreptatita, de a termina odata cu suspiciunile, spunandu-ne de cine sa ne ferim...Iar chestiile de genul "vechi membri ai Forumului au recunoscut deja stilul" nu prea ii incalzesc pe membrii cei mai noi, care, se pare, sunt cam luati de fraieri cateodata pe aici...ca sa ma exprim in stil mai "paraskivesc"-sorry, dar ma enerveaza deja tacerea asta si imparteala in "aia vechi si mai smecheri, care stiu despre cine e vorba", si "restul prostimii" din care cu onor fac parte si eu! Scuze, dar m-am enervat! Mirunda Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da vad ca s-a redeschis subiectul ... curiozitatea omoara pisica:) ... Cu parere de rau va spun ca persoanele respective nu va vor satisface dorinta de a se autodivulga, ramine la latitudinea adminilor sau moderatorilor sa faca acest lucru, daca vor si daca pot ... le-am rugat si eu intr-o criza de disperare datorita numarului mare de mesaje private primite cit si faptului ca detinerea acestui secret ma impovareaza, chestie de care eu personal nu am nevoie acum ... nici nu va dati seama cit de mult regret ca marti am deschis forumul 'in unul sau doi' dupa vreo saptamina, ca daca nu-l deschideam, habar n-aveam de nimic si linistita eram ... cu acordul lor am sa pun aici mesajele lor catre mine, deci si catre voi: Pur si simplu mi se forteaza mina si nu sint de acord. Nu mi-a cerut nimeni sa-mi cer scuze, am facut-o din poprie initiativa si poate ca daca nu o faceam se inchidea povestea dar eu am re-inceput-o. Asa mi se parea corect, sa-mi cer scuze. Cine nu crede ca sint sincere sau cine vrea mai mult imi pare rau, nu accept. Le-am spus si adminillor, pina si criminalii beneficiaza de legea confidentialitatii. Nu consider ca am umilit pe nimeni decit ca am facut o gluma proasta, asa ca nu consider ca trebuie sa ma umilesc.Cei care stiu deja numele noastre probabil ca le vor susotii si altora iar marea comunitate doreste sa le afle din pura curiozitate si satifactie personala pe care eu nu doresc sa le-o dau. Nici eu nu-s de parere ca divulgarea numelor noastre mai trebuie facuta. Sa respecte confidentialitatea si sa ne lase in pace, eu nu am de gind sa-mi pun numele pt. ca nu serveste nimanui. Si te rog Sofie nici tu sa nu o faci, s-au cerut suficiente scuze sub nickurile sub care a fost facuta farsa si nu mai datoram nimic nimanui. Deci cam asta este ... oricit de mult ati discuta voi aici, oricit de mult v-ati irita si face speculatii, aceste fete nu vor mai intra pe forum, nici macar sa se autodivulge ... pentru ele povestea aceasta este incheiata, deci ar trebui ca si pentru voi ... Cineva spunea aici ca sa-si spuna nikurile dupa care le cunoaste lumea, ori nici asta nu-i posibil ptr ca 90% din membrii activi ai acestui forum nu le cunoasteti, ele nu au nick pe acest site, nikurile cu care au intrat sunt Zeta si Catherine J ... deci Zeta si Catherine j si-au cerut scuze iar voi le-ati acceptat ... spunindu-va ca nu au nick pe acest site, consider ca elimin din start si posibilitatea ca membrii activi ai siteului sa fie suspectati ... Draga Ruxij, asa cum a zis si Dede, curiozitatea aceasta ptr tine e un stress in plus ... tu nici macar nu le cunosti pe fetele acestea ... deci rilax :D... Draga mea Camelie, ai dreptate, nu sunt obiectiva, incerc dar mi-e greu, e greu sa fii obiectiv cind esti la mijloc intre prieteni, cind nu stii ce sa faci, cind incerci sa le dai dreptate ambelor parti, cind te doare sa renunti la unul ptr celalalt ... dar ma bucur ca intelegi si apreciez acest lucru ... si ai dreptate, povestea se poate repeta, de fapt nu e prima poveste sf pe acest site, sa-mi fie cu iertare, ci modul vulgar in care a fost prezentata ne-a iritat pe toti si a facut-o mai cu motz, ca sa nu mai vorbesc de persoana aflata in spatele ei, ca daca era un necunoscut, foaie verde loboda, nu va scriam eu acest mesaj duminica dimineata ... povesti cu copii abuzati au mai fost daca-ti aduci bine aminte: a mai fost o tanti orfana, abuzata de matusa, apoi de mama alcoolica si cit pe ce sa fie violata de tatal vitreg daca nu fugea la Bucuresti, ba si-a mai dat si copiii pe 1 milion de dolari, numai ca povestea aceea a fost spusa in stil moldovenesc combinat cu Danielle Steel si Sandra Brown, nu intr-unul de mahala ... si multe vi-ati pus sufletul pe tava si nu v-a deranjat dupa aceea ... Nici eu nu sunt dispusa sa tolerez totul, tocmai de aceea nici nu tolerez, si unde am ceva de spus, spun in gura mare, indiferent de consecintze ... n-am tolerat povestea karllei, n-am tolerat-o pe a buburutzei, nici pe-a zetei si n-am sa tolerez nici una de-acum inainte ... si zau, nu stiu daca ai fi tratata cu tolerantza pe alt site, nu bag mina-n foc, dar asa cum zicea Marius acu' citeva zile, uneori tolerantza ne face mai deosebiti! Alina, pe prima pagina a forumului 'in unul sau doi' la ora actuala sunt trei subiecte cu personaje fictive, unul e inchis ... chiar nu deranjeaza? ... ia intreaba-le pe fetele care s-au straduit sa dea sfaturi buburutzei, chiar nu le deranjeaza ca au fost luate de fraiere? ... Cristina73, intr-adevar e usor sa ierti cind stii pe cine ... tie nu-ti ramine decit sa ierti - daca vrei bineinteles-, pe Zeta si Catherine J, ca oricum numai pe ele le cunosti ... cit despre aluziile tale referitoare la mine, am sa-ti raspund in privat, atunci cind mi-o permite timpul. Draga Mirunda, imi pare rau ptr nervii tai, dar eu zic ca n-are rost sa ti-i faci ... moderatorii sunt obligati sa respecte confidentialitatea, asa cum o respecta pe a ta, pe a mea, pe a lui x, y samd ... cit despre faptul ca vechi membri ai forumului au recunoscut stilul e avantajul lor pe care tu nu-l vei putea schimba oricit de multi nervi ti-ai face, la fel cum e si dreptul lor de a respecta confidentialitatea ... iar de cine sa te feresti, nici asta nu-i un argument ca sa-ti satisfaci curiozitatea proprie: fie ca stii sau nu stii ca Elena Ionescu sau Mirabela Dauer au pus povestea pe forum nu o sa te ajute pe viitor ... singurul lucru care te va ajuta e flerul tau de femeie si capacitatea ta de a citi omul, chiar si in spatele unui mesaj pe forum ... sorry ... dar eu alta solutie nu vad ... Deci, in final, eu nu-mi doresc decit ca acest subiect sa fie inchis ptr totdeauna ... asa cum am zis, fetele nu se vor autodivulga ... e dreptul lor la confidentialitate si trebuie respectat, fie ca ne place sau nu ... deci circoteca asta n-are nici un sens! Numai bine, Sofie Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mirunda
Da, Dede, tie iti este usor sa faci apeluri de genul "hai, uitati, relaxati-va", atunci cand stii cui sa nu ii mai acorzi increderea ta...Pacat ca moderatorii nostrii nu inteleg o dorinta extrem de indreptatita, de a termina odata cu suspiciunile, spunandu-ne de cine sa ne ferim...Iar chestiile de genul "vechi membri ai Forumului au recunoscut deja stilul" nu prea ii incalzesc pe membrii cei mai noi, care, se pare, sunt cam luati de fraieri cateodata pe aici...ca sa ma exprim in stil mai "paraskivesc"-sorry, dar ma enerveaza deja tacerea asta si imparteala in "aia vechi si mai smecheri, care stiu despre cine e vorba", si "restul prostimii" din care cu onor fac parte si eu! Scuze, dar m-am enervat! Mirunda Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Draga Mirunda, Mii de scuze,nu am vrut sa te supar!Nu e intentia mea sa fac discriminari pe vechimea apartenentei la Forum dar doamnele respective au parasit cu un an si ceva comunitatea noastra,activeaza intens la un alt site dedicat copiilor(...). "Lupul schimba parul dar naravul ba" asa ca asteptam recidive si de aceea cred ca trebuie sa intuim cui dam credibilitate.Glume proaste vor mai apare dar macar economisim timp si neuroni daca sarim din start nickurile respective. Sigur,sunt si alte subiecte sf la forumul "In unul sau in doi mergem mai departe"dar asta bate recordul de vulgaritate si prost gust...mi se pare aproape incredibil ca a fost scrisa de persoane care pozeaza in alta parte in mamici iubitoare si serioase...Defapt asta m-a deranjat cel mai tare... Numai bine, Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
de fapt nu e prima poveste sf pe acest site, sa-mi fie cu iertare, ci modul vulgar in care a fost prezentata ne-a iritat pe toti si a facut-o mai cu motz, ca sa nu mai vorbesc de persoana aflata in spatele ei, ca daca era un necunoscut, foaie verde loboda, nu va scriam eu acest mesaj duminica dimineata ... povesti cu copii abuzati au mai fost daca-ti aduci bine aminte: a mai fost o tanti orfana, abuzata de matusa, apoi de mama alcoolica si cit pe ce sa fie violata de tatal vitreg daca nu fugea la Bucuresti, ba si-a mai dat si copiii pe 1 milion de dolari, numai ca povestea aceea a fost spusa in stil moldovenesc combinat cu Danielle Steel si Sandra Brown, nu intr-unul de mahala ... si multe vi-ati pus sufletul pe tava si nu v-a deranjat dupa aceea ... Numai bine, Sofie Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Sofie, este vorba despre vechi forumiste, pe care eu le-am cunoscut si le-am apreciat, si care au plecat furioase de aici ca sa se intoarca acum in modul acesta atat de putin elegant.Asta deosebeste povestea aceasta de cele amintite de tine.Sincer, pe mine nu m-a deranjat atat continutul "telenovelelor" alea postate (si pentru care le-am acordat din start circumstante atenuante) cat faptul ca n-au avut curajul sa vina si sa spuna "eu sunt X, am gresit, imi pare rau".Eu consider asta un gest de onoare.Si povestea n-ar mai fi degenerat in felul acesta .Si-atunci, da, puteam discuta despre toleranta si iertare si le-am fi reprimit printre noi.Ca un lucru bun tot reiese din toata povestea asta: nu se pot desprinde de forumul asta [;)].Prima dragoste nu se uita. [:)] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Un raspuns foarte sec care pune punct acestui mesaj! Cred ca noi toti ne dorim sa revenim la subiecte mai constructive. Asadar cateva idei: Am primit nenumarate mesaje, mailuri, PM etc care ne cer dezvaluirea identitatii acestor persoane. Persoane de incredere extrem de respectate ai acestei comunitati si-au exprimat dorinta sa paraseasca acest site daca nu dezvaluim identitatea persoanelor acuzate. Consideram ca mai ales persoanele care au fost batjocorite raspunzand credule la mesajele provocatoare si-au castigat dreptul sa stie mai mult. De asemenea au fost acuzate pe nederept persoane care nu au nimic de a face cu aceasta poveste (de exemplu evadindeva) si acest lucru nu este corect. Din motive de confidentialitate, Desprecopii.com nu va poate dezvalui nici numele real al persoanelor in cauza, nici adresa lor de e-mail, nici adresa de IP de la care s-au legat, si nici o alta informatie din profilul lor personal. Singurul lucru pe care il putem face este dezvaluirea nickurilor originale cu care aceste persoane au comunicat pe desprecopii.com: *. Una din persoane care a folosit alternativ 3 conturi: Zeta, Paraschiva si Catherine J. - s-a retras cu luni in urma de pe acest forum cerand la vremea respectiva stergerea contului de utilizator. Aceasta persoana activa la vremea respectiva sub numele de utilizator: "Codruta" *. O alta persoana care a folosit contul de utilizator Catherine, abuzand de increderea dumneavoastra este membrul "Adinanz". 3. Consideram ca administratorii si moderatorii acestui site au dat nenumarate ocazi persoanelor acuzate sa-si ceara scuze in spatele numelui de utilizator real. Chiar daca Codruta nu mai avea un alt cont activ, numele sau este bine cunoscut membrilor vechi ai acestei comunitati. Cu aceast mesaj considerem povestea incheiata. Fiecare a spus ce a avut de spus. Haideti sa mergem mai departe. Persoanele acuzate si-au cerut intr-un fel sau altul scuze iar noi, administratorii acestui site apreciem acest lucru! Cu respect si cu speranta ca am impacat pe toata lumea, www.desprecopii.com P.S> Dorim sa ii rugam pe moderatori sa stearga toate mesajele noi care vor fi deschise pe aceasta tema. Pentru parinti... despre copii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...